Trwa ładowanie...
ycipk-2u0k11

Rozmrażacz, grill i piekarnik. Nowoczesna mikrofalówka potrafi wiele

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które gości w coraz większej liczbie polskich domów. Nic dziwnego, oferuje w końcu szybkie i wygodne podgrzewanie żywności, co pozwala oszczędzić sporo czasu na odgrzewaniu i późniejszym myciu garnków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikrofale są wyjątkowo wszechstronne
Mikrofale są wyjątkowo wszechstronne (Shutterstock.com)
ycipk-2u0k11

Kuchenka mikrofalowa działa na zasadzie emisji mikrofal, które przechodząc przez substancję, wprawiają jej cząsteczki w ruch – w szczególności tyczy się to wody – a drgające cząsteczki przekazują energię dalej, w efekcie podgrzewając całą potrawę. Mikrofale potrafią wniknąć w potrawę mniej więcej na 2,5 cm, dzięki czemu są w stanie podgrzać większość potraw.

Tylko kuchenka mikrofalowa?

ycipk-2u0k11

Przed wyborem konkretnej kuchenki zwróć uwagę na to, co ma w środku. Kuchenki używa się zwykle do szybkiego podgrzewania i rozmrażania potraw, niektóre modele mogą jednak posłużyć do innych czynności. Niektóre kuchenki mikrofalowe wyposażono w grill, dzięki któremu nie tylko podgrzejesz gotowe potrawy, ale również przyrządzisz warzywa i mięsa bez dodatku tłuszczu. Dodatkowo połączenie mikrofal z funkcją grillowania umożliwia szybkie podgrzanie i przyrumienienie potraw. W efekcie otrzymujesz praktyczny kombiwar.

Dzięki funkcji termoobiegu w mikrofalówce możesz nawet piec. Dzięki wolnemu obiegowi powietrza wewnątrz urządzania każda część potrawy jest ogrzewana równomiernie. Mając do dyspozycji mikrofalówkę z regulacją temperatury, możesz nawet suszyć grzyby czy owoce. Wyjdą równie dobrze jak przy użyciu profesjonalnej suszarki.

ycipk-2u0k11
Detail of female hand while using the microwave Fotolia
Podziel się

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przy zakupie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej wielkość i pojemność. Wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od liczby domowników. Im większa rodzina, tym więcej jedzenia trzeba odgrzewać na raz i tym większa mikrofalówka będzie ci potrzebna. W zależności od potrzeb, możesz znaleźć mikrofalówki o pojemności od 25 do 35 litrów. Pamiętaj jednak, że większą mikrofalówkę trudniej jest zmieścić na kuchennym blacie.

ycipk-2u0k11

Kolejnym istotnym parametrem, który znacząco wpływa na szybkość pracy, jest moc. Urządzenia o niskiej mocy potrzebują znacznie więcej czasu, aby doprowadzić żywność do określonej temperatury. Dobrym rozwiązaniem do kuchni będzie urządzenie o mocy około 1000 W. Słabsze urządzenia mogą gorzej radzić sobie z podgrzewaniem dużych porcji jedzenia.

Wolnostojące i do zabudowy

Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa to dobre rozwiązanie do gotowej i w pełni wyposażonej kuchni. Wystarczy położyć ją na blacie w odpowiadającym nam miejscu i gotowe. Dostępne okładziny i obudowy pozwalają na niemal dowolne zaaranżowanie przestrzeni i dopasowanie jej do wystroju pomieszczenia. Z kolei kuchenka do zabudowy pozwoli oszczędzić nieco miejsca na blacie i będzie o wiele bardziej stabilna. Wymaga jednak specjalnego zaaranżowania reszty szafek kuchennych, dlatego lepiej decydować się na taki zakup podczas remontu.

ycipk-2u0k11
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u0k11

ycipk-2u0k11
ycipk-2u0k11