Trwa ładowanie...
d1qc81h

Rozmrażacz, grill i piekarnik. Nowoczesna mikrofalówka potrafi wiele

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które gości w coraz większej liczbie polskich domów. Nic dziwnego, oferuje w końcu szybkie i wygodne podgrzewanie żywności, co pozwala oszczędzić sporo czasu na odgrzewaniu i późniejszym myciu garnków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Mikrofale są wyjątkowo wszechstronne
Mikrofale są wyjątkowo wszechstronne (Shutterstock.com)
d1qc81h

Kuchenka mikrofalowa działa na zasadzie emisji mikrofal, które przechodząc przez substancję, wprawiają jej cząsteczki w ruch – w szczególności tyczy się to wody – a drgające cząsteczki przekazują energię dalej, w efekcie podgrzewając całą potrawę. Mikrofale potrafią wniknąć w potrawę mniej więcej na 2,5 cm, dzięki czemu są w stanie podgrzać większość potraw.

Tylko kuchenka mikrofalowa?

Przed wyborem konkretnej kuchenki zwróć uwagę na to, co ma w środku. Kuchenki używa się zwykle do szybkiego podgrzewania i rozmrażania potraw, niektóre modele mogą jednak posłużyć do innych czynności. Niektóre kuchenki mikrofalowe wyposażono w grill, dzięki któremu nie tylko podgrzejesz gotowe potrawy, ale również przyrządzisz warzywa i mięsa bez dodatku tłuszczu. Dodatkowo połączenie mikrofal z funkcją grillowania umożliwia szybkie podgrzanie i przyrumienienie potraw. W efekcie otrzymujesz praktyczny kombiwar.

Dzięki funkcji termoobiegu w mikrofalówce możesz nawet piec. Dzięki wolnemu obiegowi powietrza wewnątrz urządzania każda część potrawy jest ogrzewana równomiernie. Mając do dyspozycji mikrofalówkę z regulacją temperatury, możesz nawet suszyć grzyby czy owoce. Wyjdą równie dobrze jak przy użyciu profesjonalnej suszarki.

Detail of female hand while using the microwave Fotolia
Detail of female hand while using the microwave (Fotolia, Fot: Rostislav Sedlacek)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przy zakupie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej wielkość i pojemność. Wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od liczby domowników. Im większa rodzina, tym więcej jedzenia trzeba odgrzewać na raz i tym większa mikrofalówka będzie ci potrzebna. W zależności od potrzeb, możesz znaleźć mikrofalówki o pojemności od 25 do 35 litrów. Pamiętaj jednak, że większą mikrofalówkę trudniej jest zmieścić na kuchennym blacie.

Kolejnym istotnym parametrem, który znacząco wpływa na szybkość pracy, jest moc. Urządzenia o niskiej mocy potrzebują znacznie więcej czasu, aby doprowadzić żywność do określonej temperatury. Dobrym rozwiązaniem do kuchni będzie urządzenie o mocy około 1000 W. Słabsze urządzenia mogą gorzej radzić sobie z podgrzewaniem dużych porcji jedzenia.

Wolnostojące i do zabudowy

Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa to dobre rozwiązanie do gotowej i w pełni wyposażonej kuchni. Wystarczy położyć ją na blacie w odpowiadającym nam miejscu i gotowe. Dostępne okładziny i obudowy pozwalają na niemal dowolne zaaranżowanie przestrzeni i dopasowanie jej do wystroju pomieszczenia. Z kolei kuchenka do zabudowy pozwoli oszczędzić nieco miejsca na blacie i będzie o wiele bardziej stabilna. Wymaga jednak specjalnego zaaranżowania reszty szafek kuchennych, dlatego lepiej decydować się na taki zakup podczas remontu.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1qc81h

Podziel się opinią

Share
d1qc81h
d1qc81h