Trwa ładowanie...
d2adwsa

Rolety okienne w dobrej cenie. Uchroń się przed wścibskim wzrokiem

Roleta to doskonały sposób na to, by dodać wnętrzu odrobiny prywatności. Jeśli nie chcesz, by sąsiedzi widzieli wszystko, co robisz w domu, postaw na niedrogie i eleganckie rolety, które uchronią cię przed ich wzrokiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło (Materiały prasowe)
d2adwsa

Teraz, gdy wieczory są coraz dłuższe, warto zainwestować w rolety nie tylko po to, by osłonić okna. Warto wybrać uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Klasyka nie musi być nudna

Klasyczne rolety są tanie i niezwykle uniwersalne – wszystko zależy od doboru materiału oraz koloru. Możesz zdecydować się na rolety o gęstym splocie, które całkowicie zatrzymują światło lub te o nieco luźniejszym, który pozwoli utrzymać pomieszczenie w przytulnym półmroku.

Ciekawy design

Poza standardowymi roletami warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Jeśli uznajesz klasyczne rolety rozwijane za zbyt monotonne lub nowoczesne, postaw na rolety rzymskie, w których materiał, zamiast zawijać się na rolce, składa się w estetyczne zakładki.

Warto również zwrócić uwagę na rolety plisowane, szczególnie wtedy, gdy po rozsunięciu rolet pokój jest zbyt ciemny. Warstwy materiału podczas zwijania składają się jak wachlarz, a dzięki specjalnemu sposobowi montowania możesz przesuwać oba końce do woli w górę i w dół. Od tej pory można będzie zasłonić dowolny kawałek okna w zależności od potrzeb. Nie musisz martwić się prześwitami materiału, gdyż dobrze dopasowana roleta przywiera do ramy okiennej.

Pomyśl o stopniu przepuszczania światła

Coraz większą popularnością cieszą się rolety dzień-noc, w których tkanina składa się z poziomych pasów – zasłaniających i transparentnych – które w miarę podnoszenia wzajemnie na siebie nachodzą. W ten sposób możesz całkowicie zasłonić okno lub wybrać opcję "pół na pół", która częściowo ochroni przed wścibskimi oczami, ale nie zaciemni pomieszczenia.

Wiszące czy na prowadnicy

Większość modeli montuje się na nadprożu wnęki okiennej, wtedy obejmuje ona całe okno. Alternatywą jest roleta montowana na pojedynczym skrzydle okiennym, którą wystarczy przykleić do ramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można swobodnie otwierać i uchylać okno nawet wtedy, gdy roleta jest rozwinięta. Rozwiązaniem idealnym na poddaszach będzie roleta na prowadnicach. Montaż wymaga dużej precyzji, dlatego lepiej zatrudnić do tego fachowców.

iStock.com

Chroni nie tylko prywatność

Rolety to jednak nie tylko opcja na uchronienie się przed wścibskim wzrokiem sąsiada, mogą również pełnić funkcję antywłamaniową lub chroniącą pomieszczenia przed nagrzewaniem w słoneczne dni. Taką funkcję pełnią rolety zewnętrzne. Warto dodatkowo wspomnieć, że rolety zewnętrzne zapewniają dobrą izolacyjność akustyczną. Jeśli więc mieszkasz w głośnym sąsiedztwie, warto rozważyć zakup.

Rolety zewnętrzne dzielimy na trzy typy różniące się od siebie miejscem ulokowania kasety z roletą. Najczęściej spotykane są rolety elewacyjne, w których skrzynkę montuje się nad oknem na elewacji domu, a prowadnicę umieszcza się na bokach wnęki okiennej. Rolety naokienne to model, w którym skrzynkę montuje się we wnęce okiennej, a kaseta zajmuje górną część oszklenia. Model nakładany jest w gruncie rzeczy niewidoczny, ale na jego montaż należy się zdecydować z chwilą zakładania okien. Ten typ rolet pozwala na całkowite ukrycie kasety w ścianie.

d2adwsa

Podziel się opinią

Share

d2adwsa

d2adwsa