Trwa ładowanie...

Rolety dzień i noc - płynna regulacja ilości światła

Swobodny dostęp do światła dziennego w ciągu dnia i możliwość zaciemnienia okien nocą to podstawa funkcjonalnego mieszkania. Co jednak zrobić, gdy swobodę tę ogranicza rozkład pokoi lub przebijające się w południe słońce, które utrudnia wykonywanie najprostszych czynności? Pomocne będzie zamontowanie rolet dzień i noc.

Rolety dzień i noc - płynna regulacja ilości światłaŹródło: E-lotari.pl
d1wljqu
d1wljqu

Rolety dzień i noc to specjalny rodzaj rolet wykonanych z charakterystycznej tkaniny w poziome, transparentne i zaciemniające pasy. Dwie warstwy materiału, przesuwając się między sobą, pozwalają na płynną regulację ilości wpadającego do wnętrza światła, bez konieczności podnoszenia rolety. Mechanizm sprawdza się szczególnie wtedy, gdy domownikom zależy na pełnym zaciemnieniu pokoju (w nocy, podczas poobiedniej drzemki, na czas snu dziecka) lub zatrzymaniu uciążliwego światła wpadającego do wnętrza w trakcie nauki lub pracy.

Rolety dzień i noc - zalety

Do zalet rolet dzień i noc należą również łatwy montaż i demontaż oraz wysoka estetyka wykonania. – Rolety mini z serii Dzień i Noc Prakto można zamontować bezpośrednio na skrzydle okna bez wywiercania w nim otworów. Użytkowanie ułatwia również prowadzenie żyłkowe – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki Prakto.

Jeżeli chcesz wypocząć w ciągu dnia i razi cię światło słoneczne z zewnątrz, typowe zasłony materiałowe czy rolety z jasnych, cienkich tkanin mogą nie spełnić swojego zadania. Rolety dzień i noc pozwalają natomiast w pełni regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

d1wljqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wljqu