Trwa ładowanie...
15-09-2015 12:54

Reurbanizacja - co oznacza miejski świat?

Niedawno luksusem wydawała się ucieczka z miasta i zamieszkanie na jego obrzeżach. Dziś ten trend ulega zmianie. Elity, które przeniosły się na zielone przedmieścia, dziś wybierają wielkomiejskie życie w luksusowych apartamentach.

Reurbanizacja - co oznacza miejski świat?Źródło: Materiały prasowe
d3jilns
d3jilns

Niedawno luksusem wydawała się ucieczka z miasta i zamieszkanie na jego obrzeżach. Dziś ten trend ulega zmianie. Elity, które przeniosły się na zielone przedmieścia, dziś wybierają wielkomiejskie życie w luksusowych apartamentach.

Jak zauważają eksperci międzynarodowego Urban Land Institute oraz firmy doradczej REAS, wielkie miasta powracają do łask, choć jeszcze niedawno postrzegane były przez pryzmat zgiełku i tłumów. Warszawa także doświadcza narastającej z wolna „fali powrotów”. Elity, które 10-15 lat temu przenosiły się na przedmieścia, dziś szukają spokojnych enklaw blisko centrum miasta. Dla wielu stanowią również atrakcyjną lokatę kapitału, np. takie luksusowe apartamenty. Warszawa ma dwie prestiżowe inwestycje: Cosmopolitan Twarda 2/4 zrealizowany przez Tacit Development oraz Złotą 44, pozostającą w budowie.

Spokój w wielkim mieście – dobro luksusowe

Wielu zastanawia się, co rekompensuje sielską atmosferę przedmieść. Jak wynika z raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce – Edycja 2014”, zamożni Polacy coraz chętniej spoglądają na nieruchomości klasy premium – luksusowe apartamenty w tzw. prime location, czyli najlepszych lokalizacjach, jakimi są centra miast. Ten rynek wart jest już ponad 1,1 mld złotych i suma ta będzie w kolejnych latach rosła. Co ciekawe, dynamikę tej gałęzi biznesu nadają dwie stołeczne inwestycje – 44-piętrowy, wysoki na 160 metrów mieszkalny apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 2/4 oraz wciąż nieukończony Złota 44.

Zaprojektowany przez Helmuta Jahna Cosmopolitan Twarda 2/4 charakteryzuje się ponadczasowym designem, najwyższej klasy materiałami wykończeniowymi i inteligentnym systemem zarządzania domowymi instalacjami, a także spokojną i cichą lokalizacją, mimo iż położony jest w samym sercu stolicy, przy zacisznym placu Grzybowskim. Otoczony jest parkami i zielonymi skwerami.

Dobra inwestycja – luksusowe apartamenty

Warszawa jest miastem wielkiego kapitału. Dla powracających do miast elit jest to oczywiste. Zwłaszcza że, jak szacują eksperci rynku nieruchomości, inwestycja w kwocie od 1,5 mln złotych w luksusowy apartament w drapaczu chmur (w przypadku Cosmopolitan Twarda 2/4) to efektywna lokata kapitału. Mowa bowiem o nawet 10-procentowym przyroście wartości apartamentu w skali roku. Możliwe jest zatem nawet jej podwojenie w perspektywie 10 lat. Wysoka jakość wykonania, wyposażenia oraz ponadczasowy projekt pozwalają utrzymać wartość bez względu na koniunkturę, a to mocny argument dla powracających z przedmieść.

d3jilns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jilns