Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
wnętrza
08-08-2013 15:51

Remont łazienki: montaż WC krok po kroku. Zrób to sam

Montaż w łazience miski kompaktowej WC może kosztować nawet drugie tyle co jej zakup. Zamiast korzystać z usług fachowców można jednak zająć się tym samemu. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w poradniku - dzięki nim niestraszny Ci będzie remont łazienki.

Remont łazienki: montaż WC krok po kroku. Zrób to samŹródło: Grupa Armatura
dhco9cp
dhco9cp

Montaż w łazience miski kompaktowej WC może kosztować nawet drugie tyle co jej zakup. Zamiast korzystać z usług fachowców można jednak zająć się tym samemu. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w poradniku - dzięki nim niestraszny Ci będzie remont łazienki.

Zacznij od zgromadzenia potrzebnych narzędzi: wiertarki, wkrętaka lub wkrętarki, klucza francuskiego oraz elementów niezbędnych do funkcjonowania WC: miski kompaktowej, przyłącza elastycznego, zestawu montażowego miski kompaktowej, zbiornika, zestawu montażowego zbiornika, zaworu kątowego, taśmy izolacyjnej, wężyka przyłączeniowego, deski sedesowej. Gdy wszystko masz już pod ręką, możesz przystąpić do montażu WC.

Krok 1. Przymiarka do montażu WC

Pracę rozpocznij od przymiarki. Ustaw miskę kompaktową w planowanym miejscu. Sprawdź, czy można do niej swobodnie dojść, wygodnie usiąść oraz czy między rurą odpływową a punktem, gdzie będzie znajdował się otwór miski kompaktowej, zmieści się przyłącze elastyczne. W razie potrzeby można manipulować przyłączem, dokręcić do rury kolanko czy nieco ją skrócić.

Po ustawieniu miski włóż przyłącze w jej odpływ oraz w wylot rury. Następnie zaznacz na posadzce punkty wyznaczające otwory do mocowania muszli.

2. Mocowanie miski kompaktowej

Gdy miska stoi w odpowiednim miejscu, połączona już z odpływem, możesz przymocować ją do podłoża. Przesuń ją na bok, a w zaznaczonych punktach kontaktu z podłożem wywierć otwory. Aby uniknąć pęknięcia płytek podłogowych, ustaw jak najniższe obroty wiertarki - pod żadnym pozorem nie włączaj udaru.

dhco9cp

Po wywierceniu otworów włóż w nie kołki rozporowe. Ustaw miskę tak, by przez otwory montażowe widoczne były ich dziurki korków rozporowych. W otwory do mocowania miski włóż następnie kołnierzyki zapobiegające uszkodzeniu ceramiki. Umieść w nich śruby i przykręć je do podłoża. Efektem pracy powinna być stojąca stabilnie miska sedesowa. Miejsca połączenia miski kompaktowej z podłogą uszczelnij silikonem sanitarnym.

3. Montaż zbiornika

Do przymocowanej do posadzki miski zamocuj zbiornik. W pierwszej kolejności ściągnij jego pokrywę. W otwory na spodzie komory włóż śruby gwintem w dół. Podnieś całość i dopasuj śruby do dziur w tylnej części miski kompaktowej. Zamocuj zbiornik do miski, zakładając na wystające od dołu gwinty: uszczelkę, podkładkę i motylek. Nałóż pokrywę zbiornika i dokręć przycisk do spłukiwania.

4. Podłączenie wody

By uniknąć zalania łazienki, przed podłączeniem wody odetnij jej główny dopływ. Połącz kątowy zawór odcinający ze zbiornikiem za pomocą wężyka. Wężyk do zbiornika podłącz z jego prawej lub lewej strony, bezpośrednio do zaworu napełniającego. Drugi otwór w zbiorniku zaślep plastikowym korkiem.

Po połączeniu zbiornika z instalacja wodną, a miski z odpływem wykonaj próbę szczelności i funkcjonalności. Otwórz zawór kątowy, napełnij zbiornik wodą, wyreguluj położenie pływaka mechanizmu napełniającego i spustowego oraz sprawdź działanie przycisku sterującego. W razie ujawnienia nieszczelności lub wadliwego działania zamknij zawór kątowy, odcinając dopływ wody. Uszczelnij wadliwe połączenia, wyreguluj mechanizmy.

dhco9cp

5. Montaż deski sedesowej

Montaż wieńczy instalacja deski sedesowej. W zależności od modelu mogą występować drobne różnice w zakresie jej mocowania do miski ustępowej. Przed rozpoczęciem tej czynności warto więc zapoznać się z listą elementów zamieszczoną na opakowaniu.

Generalne zasady mocowania są następujące: dopasowujemy deskę sedesowa do otworów montażowych znajdujących się w tylnej części miski. Deskę mocujemy od dołu, za pomocą zestawu montażowego, w skład którego wchodzą: śruby mocujące, podkładki i nakrętki.

dhco9cp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhco9cp