Trwa ładowanie...

Ręczny odkurzacz - czy warto w niego zainwestować?

Sprawne sprzątanie, prawie niewidoczne zabrudzenia czy nagła potrzeba? W każdej sytuacji sprawdzą się łatwe w użyciu i poręczne odkurzacze ręczne. Niezwykle pomocne urządzenie nie tylko w domu, ale również w samochodzie, gdzie drobne zakamarki są wszechobecne. Poznaj wiele innych korzyści i zdecyduj się na własny model.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ręczny odkurzacz - czy warto w niego zainwestować?Źródło: iStock.com
d22ok4f
d22ok4f

Lekki odkurzacz ręczny

Ten model odkurzacza stworzony został do zadań drobnych oraz specjalnych. Z powodzeniem pozbędziesz się dzięki niemu okruszków z kuchennego blatu, ale też odkurzysz najbardziej odległe zakamarki swojego auta, domowych szafek, półek, mebli czy nawet schodów. Nad wyraz przydatny może okazać się na wyjeździe, gdy zależy nam, by na bieżąco dbać o porządek w samochodzie. Naprawdę praktyczny może okazać się dla właścicieli czworonogów, gwarantuje bowiem ciche i szybkie usunięcie sierści z fotela czy kanapy. Odkurzacze ręczne raczej są urządzeniami bezprzewodowymi, a więc działają dzięki akumulatorowi. Znajdziesz jednak także modele z przewodem zasilającym, jeśli na takich będzie ci zależało.

Odkurzacz ręczny - także do mokrych zabrudzeń

Niektóre odkurzacze pionowe mają wbudowany odkurzacz ręczny, który starczy wypiąć, by można było przystąpić do akcji. Po naładowaniu akumulatora bezprzewodowy sprzęt możesz zabrać ze sobą wszędzie. Ułatwia to fakt, że jest on raczej lekki i poręczny, a co za tym idzie - niezwykle praktyczny. Nigdy więcej ścierania, zamiatania i zbierania drobnych zabrudzeń. Ponadto - koniec z wycieraniem rozlanych przypadkowo płynów! Jak to możliwe? Niektóre modele przeznaczone do kuchni mają opcję pochłania także cieczy. Z tego względu mają większe gabaryty niż np. odkurzacz samochodowy - muszą mieć bowiem wbudowany specjalny pojemnik. Jednak ich funkcjonalność jest tego warta. W przypadku gdy na co dzień stawiasz czoła takim sprzątaniowym wyzwaniom, odkurzacz ręczny jest właśnie dla ciebie.

Wybieramy odkurzacz ręczny

Tak jak przy wyborze każdego sprzętu, tak w przypadku odkurzaczy ręcznych powinno przyjrzeć się ich określonym parametrom, by być zadowolonym z dokonanego wyboru. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza ręcznego? Moc - odpowiednio wysoka świadczyć będzie o sile ssania, a więc szybciej uda się poodkurzać. Jednak powyżej pewnego poziomu niepotrzebnie skracać będzie czas pracy bezprzewodowego urządzenia. Dlatego najbardziej istotne będzie, by sprawdzić maksymalny czas pracy na wysokich obrotach. Im dłuższy, tym oczywiście lepiej.

d22ok4f

Gdy urządzenia używać będziesz sporadycznie, być może wystarczy ci 10-minutowy czas pracy na jednym ładowaniu. Dla większości jednak tych kilka minut raczej okaże się zbyt krótkim czasem na sprzątnie. Dlatego lepiej wybrać model, który wytrzyma chociażby 30 minut. Zwróć uwagę też na czas ładowania akumulatora, ponieważ może wynosić on nawet kilka godzin. Więc jeśli nie zdążysz odkurzyć tego, co zamierzałeś na jednym ładowaniu, prędko niestety nie dokończysz. Oczywiście w przypadku odkurzaczy sieciowych zupełnie nie musisz się tym martwić.

Poręczne urządzenie do sprzątania - odkurzacz ręczny

Weź też pod uwagę wielkość urządzenia oraz jego wagę. Odkurzacz ręczny powinien być lekki i poręczny, stworzony został bowiem do docierania w trudno dostępne miejsca - sięganie nim wgłąb samochodu czy szafki. Trzymasz go w tym czasie w ręce, wymachujesz nim i operujesz. Zbyt ciężki sprzęt sprawiałby ci dyskomfort i niepotrzebnie wydłużał proces sprzątania. Nie bez znaczenia pozostaje też moc akumulatora, która przełoży się na wydajność pochłaniania brudu. Jest to wyjątkowo istotne dla właścicieli zwierząt, bowiem uprzątnięcie sierści to spore wyzwanie nie tylko dla sprzątającego, ale także dla odkurzacza. Warto wybierać urządzenia zasilane na baterię litowo-jonową. Nie dość, że jest ekologiczna - nie stanowi bowiem zagrożenia dla środowiska - to dodatkowo charakteryzuje się większą trwałością, a i ładowanie następuje szybciej.

Męczące jest nieustanne wyjmowanie i uruchamianie dużego, nieporęcznego odkurzacza w każdej sytuacji, gdy jest potrzebny nawet na chwilę. Używając odkurzaczy ręcznych pozbędziesz się dużego problemu w trakcie niewielkich, szybkich porządków. Przetestuj i przekonaj się o niezwykłych zaletach kompaktowego urządzenia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d22ok4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ok4f