Trwa ładowanie...

Radosna afirmacja życia. Living Coral we wnętrzach

Po szlachetnym fiolecie i naturalnej zieleni z poprzednich lat przyszedł czas na zupełnie inną barwę. Już od dwóch dekad specjaliści Instytutu Pantone ogłaszają kolor roku. Tym razem ich wybór padł na "afirmujący życie koral". Co to oznacza dla wystroju wnętrz?

Radosna afirmacja życia. Living Coral we wnętrzachŹródło: Materiały prasowe
d1xfs18
d1xfs18

Tradycja w świecie designu

Tradycja wyboru Koloru Roku przez Instytut Pantone liczy sobie już 20 lat. Właśnie w 1999 r. amerykańska firma znana wcześniej głównie z palet barw używanych w poligrafii ogłosiła swój pierwszy typ. Był to tzw. kolor milenium – Ceruelan Blue (nr 15-4020 w systemie Pantone), który swoją spokojną tonacją miał łagodzić emocje związane z nadejściem nowego tysiąclecia.
Od tamtego czasu kolejne decyzje Instytutu w sprawie kolorów roku stały się ważną datą w kalendarzu światowego designu. Także pod koniec 2018 r. projektanci z całego świata oczekiwali na werdykt Pantone z niecierpliwością. Zdawali sobie po prostu sprawę, ze powstaje w ten sposób jeden z najgorętszych trendów kolorystycznych nadchodzących sezonów.

Barwna afirmacja życia

Cierpliwość designerów została nagrodzona. W grudniu 2018 kolorem roku Instytutu Pantone został Living Coral (nr 16-1546), a więc "afirmujący życie koral". Dlaczego? Według specjalistów marki jest to odpowiedź na rosnącą rolę technologii i mediów społecznościowych we współczesnym świecie. Koral jest bowiem dla kontrastu kolorem naturalnym, a przy tym ciepłym i radosnym. Symbolizuje przyrodę z całym jej spontanicznym, twórczym potencjałem.

Ta występująca w przyrodzie barwa (spójrzmy chociażby na piękne rafy koralowe!) ma rozświetlić nam rok 2019, nawet jeśli aura na niebie nie dopisze. Przy okazji Studio Pantone przedstawiło również 5 konfiguracji barw, w których Living Coral wygląda najefektowniej. Zobaczmy, jak odmienimy dzięki tej barwie wnętrza naszych domów oraz mieszkań.

Focal point

W pierwszej z kolorystycznych konfiguracji koralowi towarzyszą takie barwy, jak jasna szarość, oliwka, złota limonka, ciemna zieleń czy kolor fiołkowy. Living Coral wybija się spośród nich od razu na pierwszy plan, skupiając naszą uwagę.

Shimmering sunset

Zestawienie dla uwielbiających ciepłe kolory lata i nostalgię wywołaną widokiem zachodzącego słońca. W połączeniu z różnymi odcieniami różu, papai oraz promienną odmianą koloru żółtego, Living Coral daje nam uczucie ciepła i spełnienia.

Sympatico

Kolor roku 2019 wygląda dobrze również w połączeniu z barwami, które kojarzą się odcieniami ludzkiej skóry. Kolory różowego zmierzchu, henny, piasku oraz jasnej śliwki razem z Living Coral stworzą obraz pełen harmonii.

Trippy

Następna konfiguracja mniej ma wspólnego z równowagą, a więcej ze spontaniczną zabawą. Living Coral zestawiony z kolorem żółtym oraz odcieniami fioletu i barwy niebieskiej pozowli nam stworzyć wnętrze pełne pozytywnych emocji.

Under the sea

Możemy również umieścić barwy rafy koralowej w jej naturalnym, morskim środowisku. Wystarczy, że wykorzystamy w tym celu ciemne odmiany koloru niebieskiego, odrobinę różu, turkusu, a także barwę żółtą oraz zieleń morskiego żółwia.

Living Coral daje nam kilka naprawdę ciekawych możliwości w dziedzinie aranżacji kolorystycznej wnętrza. Wykorzystajmy je więc i cieszmy się w 2019 roku "radosną afirmacją życia" pod każdą postacią.

d1xfs18
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xfs18