Trwa ładowanie...
d2kf76s

Pyszna kawa z rana. Postaw na dobrej jakości ekspres

Nic nie stawa na nogi jak filiżanka aromatycznej kawy z rana. Nie każdy chce lub może sobie pozwolić na pełnowymiarowy ekspres, na szczęście niewielkie urządzenie nie tylko przygotuje kawę w tak samo dobrej jakości, ale również kosztuje dużo mniej. Warto sprawić sobie przyjemność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapach świeżo zmielonej kawy szybko postawi cię na nogi
Zapach świeżo zmielonej kawy szybko postawi cię na nogi (Unsplash.com)
d2kf76s

Ekspres do kawy, który spełni wymagania prawdziwego kawosza nie musi kosztować kilka tysięcy złotych. Warto skorzystać z atrakcyjnych cen i sprawić sobie i rodzinie wspaniały prezent.

Jak od baristy

Ekspresy ciśnieniowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują do pracy wodę tłoczoną przez zmieloną kawę pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu wyciskasz to, co najlepsze z ziaren, czyli unikalny aromat i charakterystyczny smak. Dobra kawa będzie bazą dla wielu wyśmienitych napojów, a świat kawy stoi przed tobą otworem.

Przy wyborze odpowiedniego ekspresu warto zwrócić uwagę na ciśnienie, z jakim tłoczona jest kawa. Najpopularniejsze modele osiągają od 9 do 19 barów. Niższa cena to mniejsze ciśnienie i choć tańsze ekspresy pozwolą na przygotowanie dobrego naparu, to prawdziwy kawosz powinien zastanowić się nad modelem, który spełni jego oczekiwania.

Unsplash.com

Ekspres do latte

Sama obsługa wymaga od użytkownika nieco umiejętności, a do właściwego smaku dojdziesz metodą prób i błędów. Idealną kawę poznasz po charakterystycznej, jasnobrązowej piance i intensywnym smaku. Samo przygotowanie zajmuje zwykle nieco czasu, urządzenie musi podgrzać wodę, należy wcześniej uzupełnić kolbę dobrą mieszanką, a nim zaczniesz delektować się naparem, musisz jeszcze dokładnie umyć urządzenie.

Jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze klasycznego ekspresu kolbowego, możesz wybrać modele automatyczne, które oferują mnóstwo trybów pracy i pozwolą na przygotowanie kilku typów napoju. Wystarczy wcisnąć przycisk i gotowe. Aksamitne latte, delikatne cappuccino czy mocne espresso, przygotowanie każdego z nich to kwestia kilku sekund. Doskonałe rozwiązania technologiczne pozwalają na całkowite zautomatyzowanie procesu przygotowywania kawy, począwszy od zmielenia ziaren, a na spienianiu mleka skończywszy.

Tańsza alternatywa

Dobrym i jednocześnie niedrogim pomysłem będzie zakup ekspresu kapsułkowego. To najtańsze i najprostsze w obsłudze urządzenia na rynku. Nie wymagają długotrwałego czyszczenia, dokładnego odmierzania składników czy pilnowania temperatury. Wszystko odbywa się automatycznie i wymaga minimum zaangażowania.

Wystarczy włożyć kapsułkę i uruchomić urządzenie i wyłączyć, gdy kubek będzie już pełen. Z pomocą tego typu urządzenia w kilka minut przygotujesz pyszną kawę dla gości. Ekspres kapsułkowy w przeciwieństwie do kolbowego pozwala na przygotowanie od podstaw wielu rodzajów kaw, wszystko zależy wyłącznie od kapsułek, które kupisz. Nie musisz poświęcać sporo czasu na naukę przygotowywania poszczególnych napojów. Niestety, pewnym mankamentem może być cena poszczególnych zestawów kapsułek. Warto więc polować na promocje. Pamiętaj również, że określone ekspresy obsługują tylko kapsułki konkretnej firmy, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, który smak najbardziej ci odpowiada.

d2kf76s

Podziel się opinią

Share

d2kf76s

d2kf76s