Trwa ładowanie...
d475ysf

Przytulne domy z bali. Ile trzeba zapłacić za gotowy projekt?

Domy z bali mają swojski wygląd – dominuje w nich ciepło, przytulność i naturalna prostota. Bez względu na to, czy będzie to dla Ciebie schoronienie na lato czy całoroczne gniazdko, dom z bali pozwoli Ci zbudować niepowtarzalny klimat, który będzie odpowiadał romantycznym marzeniom o bliskim kontakcie z naturą. Sprawdź, ile kosztuje gotowy projekt domu z bali i dlaczego warto go mieć!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybierz idealny projekt domu z bali
Wybierz idealny projekt domu z bali (Materiały prasowe)
d475ysf

Do budowy – gotowi – start, czyli krótko o budowie domu z bali

Stawianie domu z bali jest krótszym procesem niż wznoszenie domu z cegieł, co może być znaczące, jeśli zależy Ci na szybkiej przeprowadzce. Jednak zanim przejdziesz do budowy, musisz uporać się z doborem wymarzonego konceptu. Możesz zdecydować się na gotowe projekty, które dostępne są w wielu wariantach, co może usprawnić podjęcie decyzji i finalnie kontrolować koszt domu z bali!

Planowanie to podstawa!
Etap planowania powiniem zacząć się od określenia miejsca, na którym stanie budynek. Najlepiej, by był on ustawiony odpowiednio względem stron świata i miał od razu zaplanowane rozmieszczenie wjazdów. Istotne są również odległości od posesji sąsiada oraz liczba przyszłych mieszkańców. Przykładowo przyjmuje się, że dla małżeństwa z dwójką dzieci komfortowy dom ma ok. 120-160 m2.

d475ysf

Rozkład pomieszczeń w projekcie domu z bali – jak go dostosować do własnych potrzeb?
Uwzględnij również pomieszczenia, w których ukryjesz wszelkie niezbędne wyposażenie. Oprócz kotłowni możesz również postawić spiżarnię (o powierzchni min. 1,7 m2), suszarnię lub warsztatowy kącik. Decydując się na niewielkie schowki sprytnie przechowasz sztuczną choinkę, stare albumy, materace dla gości i inne bibeloty, które na co dzień powinny być poza zasięgiem wzroku domowników.

Projekty domów z bali – koszt, który się opłaca!

Po wstępnym określeniu własnych potrzeb, możesz przejść do poszukiwań skrojonego dla Ciebie domu. Koszt gotowych projektów domów z bali jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością znajdziesz wersję dla siebie. Cena za projekt może wynosić ok. 2300-4500 zł w zależności od powierzchni, stopnia zaawansowania, itp. Dodatkowo wiele z nich ma pozwolenie na bezpłatne wprowadzanie zmian, co może się okazać przydatne w sytuacji, gdy zechcesz zmienić np. wysokość elowacji. W takiej sytacji najlepiej skontaktować się z doradcą, który wskaże odpowiednią drogę, gdyż część zmian może być wprowadzona bezpośrednio przez architekta adaptującego lub kierownika budowy, jednak niektóre będą wymagać zgody autora projektu.

d475ysf

Budowa domu z bali – koszt, z jakim trzeba się liczyć

Koszt budowy domu z bali zależy w dużej mierze od zastosowanych technologii – można zastosować: bale okrągłe, półokrągłe, prostokątne, mur pruski. Ogromne znaczenie ma również grubość i pochodzenie drewna. Pamiętaj, by kupować te certyfikowane, gdyż tańsze egzemplarze mogą być słabsze i mniej odporne na zmienne czyniki atmosferyczne. Chwilowa oszczędność na materiałach może skutkować poważnymi naprawami, które pochłoną ogromne nakłady finansowe.

Na cenę budowy domu z bali wpływa również rodzaj pokrycia, konstrukcja dachu i liczba schodów, okien i drzwi. Oprócz tego istotna jest również całkowita powierzchnia ścian. Szacowany koszt postawienie budynku może wynosić od 80 tys. do 350 tys. zł.

Więcej gotowych projektów znajdziesz na www.extradom.pl.

d475ysf

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d475ysf

d475ysf
d475ysf