Trwa ładowanie...

Przyjemne odkurzanie? To możliwe!

Zapomnij o plączących się kablach i przepinaniu ich do kolejnych gniazdek w domu. Odkurzanie wcale nie musi być uciążliwe – wystarczy wybrać lekki, bezprzewodowy i skuteczny odkurzacz.

Materiał partnera: Samsung
Odkurzanie wcale nie musi być uciążliwe - udowadnia to SamsungOdkurzanie wcale nie musi być uciążliwe - udowadnia to SamsungŹródło: materiały partnera, fot: Samsung
d63lfi9
d63lfi9

W idealnym świecie nikt z nas nie musiałby sprzątać, bo kurze ścierałyby się same z każdej możliwej powierzchni. W rzeczywistości nawet w dobie robotów sprzątających nie da się uciec od tego obowiązku – w końcu poza podłogą musimy też przecierać meble, żaluzje i inne zakamarki. Jednak czy faktycznie odkurzanie musi być żmudne i nieprzyjemne? Postanowiliśmy to sprawdzić na przykładzie odkurzacza Samsung Jet 90 Complete.

Jest moc!

Z pewnością nie raz słyszeliście, że odkurzacze bezprzewodowe z racji silnika i baterii nadają się tylko jako urządzenia zapasowe, używane głównie do małych powierzchni, np. w sytuacjach, kiedy coś nagle się rozsypie. Być może dawniej tak właśnie było, ale współczesne odkurzacze bezprzewodowe to zdecydowanie inna półka. Z mitem niskiej mocy skutecznie rozprawia się Samsung Jet 90 Complete, którego silnik osiąga nawet 550 W*! To porównywalna moc do tradycyjnych odkurzaczy przewodowych. Urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzem na twardej podłodze, jak i zabrudzeniami na grubych dywanach.

Skuteczność odkurzania gwarantuje w tym przypadku nie tylko sam silnik, ale także aerodynamiczny kształt oraz system złożony z 27 wlotów optymalizujący cały proces przepływu powietrza.

d63lfi9

Co jeszcze może nas tu pozytywnie zaskoczyć? Na pewno niewielka waga. Poruszanie się ze zwrotnym, ważącym 2,8 kg odkurzaczem jest o tyle wygodne, że możemy całkowicie zapomnieć o przerywaniu sprzątania i przepinaniu kabla między gniazdkami. Wbudowany, intuicyjny wyświetlacz pozwala z kolei na proste sterowanie wszystkimi funkcjami i sprawdzenie stanu baterii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odkurzacz Samsung JET90. Sprawdzam!

Wydajny akumulator, a nawet dwa!

No właśnie, ale co z baterią? Czy w przypadku dużych domów taki odkurzacz ma także rację bytu? Oczywiście! Samsung Jet 90 Complete oferuje akumulator pozwalający na godzinną pracę**, a więc wystarczającą do posprzątania nawet większego domu. Jednak jeżeli planujemy za jednym razem uporać się nie tylko z podłogami, ale i meblami czy żaluzjami, możemy zainwestować w drugą, wymienną baterię, która wydłuży czas pracy do 120 minut.

d63lfi9

Wymiana jest błyskawiczna. Sam proces ładowania zaś także nie nastręczy problemów. Wystarczy odstawić odkurzacz do stacji dokującej i po 3,5 godz. możemy się znów cieszyć naładowaną do pełna baterią. Co ciekawe, sama stacja dokująca nie musi być montowana do ściany – umieścimy ją w dowolnym wybranym przez nas miejscu. Pomieści też ona wszystkie dodatkowe akcesoria, więc nie będziemy za każdym razem musieli szukać ich po szafie. A sam design? Nowoczesna i minimalistyczna forma z pewnością zachwyci estetów – tego odkurzacza na pewno nikt nie będzie się wstydził.

Końcówki na każdą okazję

Bez względu na rozmiar naszego mieszkania, decydując się na odkurzacz, powinniśmy pamiętać, że będzie on nam służył nie tylko do sprzątania podłóg. W końcu kurzą się także blaty biurek, szafki RTV, kanapy, lampy czy rolety. W zestawie z Samsungiem Jet 90 Complete znajdziemy, jak sama nazwa wskazuje, komplet różnorakich końcówek pozwalających zapanować nad rozmaitymi powierzchniami.

d63lfi9

Do twardych parkietów i płytek sprawdzi się elektroszczotka Soft Action z wałkiem wyposażonym w antystatyczne włosie, które zbierze nawet najdrobniejszy kurz. Jej mniejszy wariant z kolei zbierze sierść zwierząt z kanapy lub okruszki z innych mebli. Do dywanów, nawet tych z najgrubszym włosiem, przeznaczona jest elektroszczotka Turbo Action z wbudowanym silnikiem. W najmniejsze zakamarki dotrzemy z kolei szczelinówką, a szczotka do kurzu sprawdzi się doskonale z nawet jego wielotygodniową warstwą na meblach. Nie brakuje nawet elastycznej końcówki, szczególnie istotnej przy sprzątaniu trudnodostępnych miejsc, np. żaluzji.

Wisienką na torcie jest teleskopowa rura z czterostopniową regulacją, dzięki której łatwo dopasujemy ją do naszego wzrostu, unikając tym samym ciągłego pochylania się i bólu pleców.

Samsung Jet 90 Complete oferuje pięciowarstwowy system filtracji HEPA materiały partnera
Samsung Jet 90 Complete oferuje pięciowarstwowy system filtracji HEPAŹródło: materiały partnera, fot: Samsung

Oddychaj czystym powietrzem

Przy wyborze odkurzacza patrzymy głównie na jego moc i dostępne końcówki, zapominając często o równie ważnym aspekcie – filtrach. A to właśnie one dbają o to, by zassany kurz i brud nie wydostawały się na zewnątrz z powrotem. W Samsungu Jet 90 Complete znajdziemy higieniczny pięciowarstwowy system filtracji HEPA, który zatrzymuje aż 99,99 proc.*** pyłu, kurzu i innych zanieczyszczeń takich jak grzyby czy pleśń. Tak wysoka skuteczność ucieszy na pewno nie tylko alergików.

d63lfi9

Ponieważ zarówno opróżnianie pojemnika, jak i wyciąganie filtru jest banalnie proste, a obydwie części możemy łatwo także umyć pod wodą, utrzymanie wydajności odkurzacza nie nastręczy nikomu żadnych problemów.

Samsung Jet 90 Complete okazał się poręcznym, sprawdzającym się w wielu sytuacjach odkurzaczem bezprzewodowym, który nie tylko jest równie skuteczny, co odkurzacze tradycyjne, ale znacznie bardziej wygodny w użytkowaniu. Z takim sprzętem sprzątanie nie będzie żmudnym obowiązkiem, ale przyjemnością, do której będą chętnie uciekać się wszyscy członkowie rodziny.

*Na podstawie testów wewnętrznych. Testy przeprowadzone zgodnie ze standardami IEC60335-1 Cl.10

d63lfi9

**Na podstawie wewnętrznych testów przy wykorzystaniu minimalnego poziomu mocy, bez użycia dodatkowych akcesoriów.

***Testy oparte na standardzie międzynarodowym IEC 62885-2, paragraf 5.11, w trybie maksymalnym. Testy przeprowadzone przez SLG (Schubert Leiter Geratesicherheit).

Materiał partnera: Samsung
d63lfi9
d63lfi9