Trwa ładowanie...

Przyjazny dla alergików. Wodny odkurzacz chłonie brud jak gąbka

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze z filtrem wodnym były nowością, za którą trzeba było słono zapłacić. Dzisiaj ceny znacznie spadły i każdy może pozwolić sobie na takie urządzenie. Tu rodzi się pytanie: czy warto inwestować pieniądze w ten sprzęt?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przyjazny dla alergików. Wodny odkurzacz chłonie brud jak gąbkaŹródło: Fotolia
d1wkg59
d1wkg59

Poniżej znajdziesz kilka odkurzaczy z filtrem wodnym w cenach nie przekraczających 500 zł. Dowiesz się również, jakie zalety niesie za sobą korzystanie z tego typu urządzenia.

Worek czy woda

By uświadomić sobie działanie odkurzacza wodnego, trzeba dokładnie zrozumieć, jak działają przeciętne urządzenia tego typu. Po włączeniu rura zasysa powietrze wraz z zanieczyszczeniami po czym przepuszcza się je przez szereg filtrów, które mają za zadanie zatrzymać kurz. Przefiltrowane powietrze wypuszczane jest przez tylną część odkurzacza. Nie można jednak powiedzieć, że jest wolne od zanieczyszczeń.

Jak łatwo się domyślić im bardziej wysłużony filtr, tym więcej zanieczyszczeń z powietrza przepuszcza. Im lepszy odkurzacz, tym mniej kurzu dostaje się z odkurzacza z powrotem na zewnątrz. Działanie odkurzaczy wodnych jest bardzo proste. Zamiast worka lub pojemnika zbierającego zanieczyszczenia, mamy tu do dyspozycji zbiorniczek na wodę o pojemności średnio 2 l. Wsysany przez odkurzacz brud wpada do pojemnika, a woda i dodatkowe filtry oddzielają go od czystego powietrza, które jest wypuszczane na zewnątrz.

Worek nie daje rady? Użyj wody Pixabay.com
Worek nie daje rady? Użyj wody Źródło: Pixabay.com, fot: Pexels

Wady i zalety wodnego odkurzania

Odkurzacze wodne docenią w szczególności osoby uczulone na kurz i roztocza, a także ci, którzy nie mogą pozbyć się sierści swoich zwierząt z dywanu. Urządzenie charakteryzuje wysoka jakość filtrowania, a co ważniejsze, odkurzanie naturalnie nawilża powietrze. Można to wykorzystać, dolewając do wody olejek zapachowy, który błyskawicznie rozprzestrzeni się po domu. W przeciwieństwie do odkurzaczy workowych, wodne mogą również pozbyć się mokrych zanieczyszczeń. Następnym razem zamiast iść po mop, wyczyścisz błoto lub roztopiony śnieg przy pomocy specjalnej końcówki.

Poza tym odkurzacz wodny jest wyjątkowo tani w eksploatacji, nie musisz co i rusz kupować nowego worka na odpadki. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Czyszczenie pojemnika z wodą nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a trzeba robić to po każdym odkurzaniu. Widok zanieczyszczeń w wodzie może przerazić, zwłaszcza jeśli pomyślisz, ile brudu nagromadziło się wokół ciebie.
Nie jeden, a kilka filtrów

Odkurzacz wyczyści dywan, wykładzinę i tapicerkę Fotolia
Odkurzacz wyczyści dywan, wykładzinę i tapicerkę Źródło: Fotolia

By cieszyć się bezawaryjnym działaniem odkurzacza przez długi czas, należy po wyczyszczeniu bardzo dokładnie go osuszyć i dopiero potem nałożyć pojemnik. Oczywiście zbiornik wodny nie jest jedyną gwarancją czystości. Wszystkie zanieczyszczenia, które jakimś cudem przedostaną się przez kąpiel, zatrzymuje się na dodatkowych filtrach. Drobne cząsteczki kurzu, zarodniki i pyłki kwiatowe są odizolowane i nie wzbijają się ponownie w powietrze.

Przy pomocy odkurzacza z filtrem wodnym poradzisz sobie nie tylko z brudem zalegającym na dywanie, ale również tapicerce i wykładzinie. Tania eksploatacja i skuteczność działania mogą w zupełności zrekompensować dość wygórowaną cenę. Jeśli poszukujesz urządzenia, które spełni najwyższe wymagania, to odkurzacz wodny jest sprzętem specjalnie dla ciebie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1wkg59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wkg59