Trwa ładowanie...

Przygotuj taras na chłodne wieczory. Jak zapewnić sobie ciepło?

Sierpień i wrzesień to miesiące, kiedy temperatura w ciągu dnia jest wysoka, ale wieczorami potrafi drastycznie spaść. Jednocześnie nikt nie chce za szybko rezygnować ze spędzania czasu na tarasie. Na szczęście jest kilka sposobów na zapewnienie komfortu termicznego.

Parasol grzewczy to doskonałe rozwiązanie na cały rokParasol grzewczy to doskonałe rozwiązanie na cały rokŹródło: Pixabay
dwmz593
dwmz593

Koniec lata nie musi oznaczać końca wypoczynku na tarasie. Na rynku jest wiele rozwiązań, które dostarczą wam ciepło w zależności od potrzeb. Warto je jednak umiejętnie dobrać, żeby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Wydawałoby się, że wystarczy kupić grzejnik lub konwektor, który załatwi sprawę, ale te urządzenia lepiej sprawdzają się przy ogrzewaniu wnętrz. Co zatem warto umieścić na tarasie, by wieczory były przyjemne?

Ciepła poświata

Na wstępie napisaliśmy, że grzejniki i konwektory nie sprawdzą się w przypadku tarasów. Co wybrać? Najlepszym pomysłem będzie promiennik ciepła, który działa trochę jak słońce. Emitują one ciepło w postaci fal podczerwieni, a te ogrzewają przedmioty i ludzi, ale nie powietrze, a więc nie marnują swojej energii. Ciepło można odczuć już w bardzo krótkim czasie od uruchomienia. Wyróżniamy trzy rodzaje promienników w zależności od długości fali. Te krótkofalowe dają silne ciepło, ale też wydzielają dużo światła. Długofalowe działają na odwrót - nie wydzielają światła, ale jednocześnie słabiej grzeją. Lepszym pomysłem będzie więc rozwiązanie numer jeden, pomimo że promienniki są zazwyczaj urządzeniami elektrycznymi, a więc jeżeli chcecie mieć więcej ciepła, to oczywiście zapłacicie nieco wyższe rachunki za prąd.

Parasol ciepła

Jeżeli zdarza wam się zaglądać na restauracyjne ogródki, to z pewnością zwróciliście uwagę na ogrzewacze, z których wydobywa się płomień stwarzający ciepłą atmosferę. Zazwyczaj mają one formę podobną do parasola, dlatego nazywane są parasolami grzewczymi. Tego typu urządzenia są zasilane gazem, co wiele osób zapewne uzna za minus, ponieważ trzeba będzie zadbać o wymianę butli, a także od czasu do czasu skontrolować szczelność instalacji. Niewątpliwym plusem jest jednak trwałość takiej konstrukcji, ponieważ jest ona pozbawiona elementów elektrycznych, a także często wykonana ze stali nierdzewnej. To oznacza, że takie parasole mogą być używane również zimą.

Praktyczne wskazówki

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie? Oczywiście na moc. Im jest ona wyższa, tym więcej ciepła uzyskacie. Dodatkowo producenci parasoli grzewczych podają parametr nazywany promieniem grzewczym, co możemy tłumaczyć jako skuteczny zasięg takiego ogrzewacza. Przy promiennikach spotkacie różne rodzaje montażu, ponieważ można je postawić na podłodze lub powiesić. Z racji tego, że są one urządzeniami elektrycznymi, to warto zwrócić uwagę na stopień ochrony IP, który składa się z dwóch cyfr. Pierwsza oznacza odporność na penetrację ciał stałych, a więc kamienie, piasek, kurz i tym podobne. Druga to informacja na temat stopnia zabezpieczenia przed wnikaniem wody. Im wyższa wartość, tym produkt jest szczelniejszy i dłużej wam posłuży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwmz593
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dwmz593