Trwa ładowanie...

Przygotuj się na upały już teraz. Wentylatory kupisz w promocji

Letnich upałów nie da się uniknąć, ale możesz skutecznie się przed nimi ochronić. Zamiast wpuszczać żar do środka, zainwestuj w solidny wentylator, który nie tylko skutecznie ochłodzi, ale nie zaburza również wystroju twojego domu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wentylator to najlepsze rozwiązanie na upalne dni.
Wentylator to najlepsze rozwiązanie na upalne dni.Źródło: Adobe Stock
dtqqlm3

Opcji jest wiele, każda z nich kusi innymi zaletami. Nie musisz angażować się w skomplikowany montaż ani zdawać się na wiatrak o słabej mocy, który w największe upały będzie jedynie mielić gorące powietrze.

Więcej niż jeden wentylator

Nawet modele o sporej mocy mogą nie poradzić sobie z ochłodzeniem mieszkania w najbardziej upalne dni. Wieczorami, gdy temperatura na zewnątrz spada, w środku wciąż pozostaje gorąco. Rozwiązaniem będzie inwestycja w dwa wentylatory o mniejszej mocy. Pierwszy z nich postawisz na parapecie tak, by tłoczył chłodne powietrze do mieszkania. Do tego zadania doskonale nadają się modele podłogowe, które z powodzeniem postawisz również na parapecie. Drugi wentylator należy umieścić w drzwiach tak, by zapewnił odpowiednią cyrkulację powietrza. W ten sposób temperatura spadnie błyskawicznie.

Odpowiednie ustawienie

Dwa wentylatory to dobry, ale nie jedyny sposób na to, by zapewnić sobie chłód w gorący dzień. Wystarczy jeden model o odpowiednio dużej mocy, by zapewnić należytą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. W przypadku wentylatorów stojących powinna ona wynosić około 50 W dla salonu i innych dużych pomieszczeń. Sprzęt o mniejszej mocy sprawdzi się głównie w sypialni czy pokoju o mniejszym metrażu. Wentylatory stojące z funkcją oscylacji głowicy mogą obracać się w zakresie 90 lub nawet 180 stopni.

Do niewielkiego mieszkania

Dobrym rozwiązaniem, które zajmuje mniej miejsca niż standardowy wentylator stojący będzie model kolumnowy. Wyposażony w dużą liczbę mniejszych skrzydełek ustawionych jedno pod drugim, doskonale sprawdzi się w wąskich i ciasnych pomieszczeniach. Nie musisz obawiać się, że strumień powietrza jest zbyt wąski, większość wentylatorów pionowych to modele obrotowe o zakresie 180 stopni.

Profesjonalna klimatyzacja bez montażu

Myślisz o zakupie praktycznego klimatyzatora, ale nie chcesz ładować się w dodatkowe koszty? Rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny. Jest bardzo prosty w działaniu i doskonale sprawdzi się na większych i mniejszych przestrzeniach. Zwróć uwagę przede wszystkim na moc urządzenia. Przyjmuje się, że jeden kW starczy na schłodzenie pomieszczenia o wielkości 10 m kw. Ważne jest również sterowanie – część nowoczesnych urządzeń możesz obsługiwać za pomocą pilota bądź aplikacji ściąganej na twojego smartfona. Pamiętaj również o emisji hałasu – może się bowiem okazać, że pracujący wentylator będzie zakłócać wszystkie domowe czynności. Lepiej więc wybrać sprzęt emitujący jak najmniej hałasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dtqqlm3

Podziel się opinią

Share
dtqqlm3
dtqqlm3