Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Przygotuj dom na nadejście wiosny. Akcesoria do efektywnego sprzątania

Wiosna kojarzy nam się z porządkami w domu oraz w ogrodzie, dlatego często właśnie teraz decydujemy się na generalne sprzątanie. Poniżej prezentujemy przydatne akcesoria oraz środki, dzięki którym stanie się ono efektywniejsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzątanie może być efektywniejsze, jeśli użyje się odpowiednich środków
Sprzątanie może być efektywniejsze, jeśli użyje się odpowiednich środków (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Lepiej zapobiegać

Wszyscy wiemy, że regularne sprzątanie jest konieczne do utrzymania porządku, ale bywa męczące i zapewne mało kto je lubi. Kurz praktycznie "nie opiera się" ścierkom i sprejom, ale osad z kamienia w łazience czy trudne zacieki z tłuszczu w kuchni bywają bardzo uciążliwe, a ich usunięcie wymaga często użycia nieco większej siły albo żrących specyfików. Naukowcy wyszli naprzeciw tym problemom i zaproponowali coś, co pozwoli lepiej dbać o różne powierzchnie w domu, nie tylko ceramiczne, ale także szklane, drewniane oraz plastikowe.

Impregnaty tworzące ochronne nanopowłoki jeszcze nie są popularne, jednak można je już dostać w sklepach. Działają nie tylko na meble i sanitariaty, ale też świetnie radzą sobie z tekstyliami, np. butami. Środki, które proponujemy, tworzą powłokę hydrofobową zapobiegającą powstawaniu osadów na różnych powierzchniach. Inne preparaty są przeznaczone do pokrywania ceramiki, szkła czy gresu, inne do impregnowania tworzyw sztucznych czy drewna. Preparaty te przydadzą się więc najlepiej do kabin prysznicowych, umywalek czy okien, a więc tam, gdzie najczęściej mamy do czynienia z osadami i zaciekami. Niektóre będą też świetnym wyborem do ekranów oraz sprzętów RTV. W ofercie znajdują się również "nanoodświeżacze" powietrza, które niwelują zapach dymu z papierosów czy zgnilizny. Warto je wypróbować, zwłaszcza że nie wymagają częstego stosowania i nie kosztują kroci. Niewielki zestaw możemy kupić za mniej niż 100 zł.

Qaqwqwrqw
Shutterstock.com
Podziel się

A jak leczyć, to...

...skutecznymi środkami do czyszczenia i wygodnymi akcesoriami. Proponujemy więc rozbudowane zestawy chemii domowej, w której skład wchodzą preparaty do czyszczenia powłok w kuchni, łazience oraz salonie. Wśród nich znajdują się również specjalne produkty do czyszczenia sprzętów wewnątrz, np. trudno dostępnych podzespołów zmywarek czy części ekspresów do kawy (dysz do spieniania mleka i dozowników).

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw