Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka? O tym musisz pamiętać!

Zanim zaczniesz cieszyć się nowym domem czy mieszkaniem, czeka cię sporo pracy podczas przeprowadzki. Przygotowując się do niej, nie zakładaj jednak, że będzie pełna trudnych do przewidzenia i uniknięcia, stresujących momentów. Proces zmiany miejsca zamieszkania przebiegnie szybciej i sprawniej dzięki możliwości skorzystania z magazynu do wynajęcia.

Share
Przeprowadzka? O tym musisz pamiętać!
Źródło: Shutterstock
d1ov443

Zanim zaczniesz cieszyć się nowym domem czy mieszkaniem, czeka cię sporo pracy podczas przeprowadzki. Przygotowując się do niej, nie zakładaj jednak, że będzie pełna trudnych do przewidzenia i uniknięcia, stresujących momentów. Proces zmiany miejsca zamieszkania przebiegnie szybciej i sprawniej dzięki możliwości skorzystania z magazynu do wynajęcia.

Przeprowadzka odbędzie się w lepszej atmosferze, gdy wcześniej zaplanujesz każdy z jej etapów. Warto dobrze się przygotować, tak by proces przeszedł szybko, nie zmieniając się w jedną, wielką katastrofę.

1. Spakuj tylko to, czego faktycznie potrzebujesz

Przeprowadzka to doskonała okazja do generalnych porządków. Zanim więc spakujesz swój dobytek, sprawdź, których przedmiotów, ubrań i bibelotów faktycznie potrzebujesz, a o których istnieniu nawet byś nie wiedział, gdyby nie przeprowadzka. Zepsute, zniszczone, niepotrzebne rzeczy oczywiście wyrzuć.

d1ov443

2. Magazyn do wynajęcia na przedmioty rzadko używane

Przedmioty sentymentalne (np. pamiątki, antyki), sezonowe (np. sprzęt zimowy) i takie, które kiedyś mogą się przydać (np. ubrania dziecięce), spakuj osobno, w czytelnie opisane kartony. Nie zawoź ich jednak do nowego domu. Strych, piwnica czy garaż nie są bowiem dobrymi miejscami na magazynowanie rzeczy. Problem z niosącą straty wilgocią może pojawić się w każdej piwnicy, garażu bądź na strychu.

Przedmioty te najlepiej składować w magazynie do wynajęcia, szczególnie że koszty wynajmu nie są wysokie, a dostępność pomieszczeń rozległa (średnio od boksów o wielkości 1 mkw. do nawet 23 mkw.).

3. Czyść, pakuj, przewoź

Przedmioty, które chcesz przewieźć do nowego domu, dokładnie oczyść przed spakowaniem. Kartony opisz tak, aby ułatwić późniejsze rozpakowywanie. Ubrania i pościele pakuj w worki próżniowe.

Spakowane kartony najlepiej układaj kategoriami, np. osobno kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, łazienka etc. Oznacz też te zawierające przedmioty podatne na uszkodzenia, np. szkło.

d1ov443

Gdy przeprowadzka przebiega płynnie, tj. na bieżąco wywozisz przedmioty do nowego domu, warto wynająć duży samochód – czasem to tańsze rozwiązanie niż robienie kilku tras jednym autem. Podobnie, gdy przewozisz więcej niż tylko ubrania i rzeczy codziennego użytku. Meble i sprzęt RTV/AGD na pewno się nie zmieszczą, nawet jeżeli jeździsz kombi lub suvem.

Gdy twój nowy dom nie jest jeszcze gotowy, a do starego już wprowadzają się nowi lokatorzy, swój dobytek, zwłaszcza wielkogabarytowe meble, możesz przechować w magazynie do wynajęcia. Plusem jest możliwość wynajęcia pomieszczenia na krótki czas, np. 2 tygodnie. Taka opcja to znaczne ułatwienie w czasie przeprowadzki oraz komfort psychiczny – wiesz, że twój dobytek jest bezpieczny w monitorowanym, chronionym miejscu, jakim jest magazyn do wynajęcia, do którego dostęp masz tylko ty.

4. Sprawdź drzwi w nowym domu

To, że uda ci się wynieść szafę ze starego domu, bez konieczności rozkręcania jej elementów, nie znaczy, że z powodzeniem wniesiesz ją do nowego. Dlatego zanim podejmiesz tę decyzję, sprawdź, jak szerokie są drzwi i klatka schodowa w nowym lokum. Lepiej dmuchać na zimne, niż później martwić się koniecznością demontowania mebli na oczach sąsiadów.

5. Ciesz się nowym

Gdy już znajdziesz się w nowym domu, niewiele dzieli cię od pełni szczęścia. To, co bezwzględnie musisz zrobić, to wymiana zamków – nie wiesz bowiem, ile osób, oprócz ciebie, ma dorobiony komplet kluczy (np. pośrednik nieruchomości, ekipa remontowa etc.).

d1ov443

Po drugie, zrób generalne porządki, zanim jeszcze rozpakujesz swoje, wcześniej wyczyszczone przedmioty.

Gdy jest taka potrzeba – odśwież ściany i sufity. Gdy już postawisz meble, to nie będzie takie proste.

Na koniec przywieź swoje rzeczy z wynajętego magazynu, zorganizuj je w nowej przestrzeni oraz… ciesz się, bo zasłużyłeś!

Artykuł powstał we współpracy z Agatą Siporską, koordynatorką ds. marketingu z Kangu Self Storage, firmy oferującej wynajem magazynów samoobsługowych w największych miastach Polski.

d1ov443

Podziel się opinią

Share
d1ov443
d1ov443