Trwa ładowanie...
d2ivxrf

Przenośny głośnik w domu i na imprezie. Sprawdzi się w każdych warunkach

W domu, podróży czy podczas spotkania ze znajomymi, warto uprzyjemnić sobie czas ulubioną muzyką. Zamiast obciążać smartfonowe głośniki, wybierz alternatywę w postaci głośnika bezprzewodowego. To niedrogie i praktyczne rozwiązanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybierz spośród wielu modeli o różnych parametrach
Wybierz spośród wielu modeli o różnych parametrach (Shutterstock.com)
d2ivxrf

Poniżej znajdziesz kilka głośników przenośnych, które są niewielkie, lekkie i oferują bardzo dobrą jakość dźwięku. Jeśli zależy ci na czystym brzmieniu, warto zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej i wybrać modele zaufanych firm.

Nie nadwyrężaj smartfona

Nowoczesne smartfony mają bardzo duże możliwości, jednak jeśli użytkownicy mieliby podać największy mankament nowych modeli, byłby to słaby głośnik. Jakość dźwięku oferowanego przez smartfony pozostawia sporo do życzenia, gdyż producenci skupiają się na rozwinięciu innych aspektów swojego sprzętu. Dlatego osoby, które chcą słuchać ulubionej muzyki w każdym miejscu, albo wybierają słuchawki, albo stawiają na głośniki Bluetooth, które oferują lepszą jakość dźwięku.

d2ivxrf
Shutterstock.com

Łącz się bez kabla

Jedną z największych zalet jest możliwość bezprzewodowego połączenia z telefonem. W przeciwieństwie do nieco archaicznego magnetofonu, który można jeszcze znaleźć w wielu domach, głośnik połączony ze smartfonem oferuje o wiele więcej niż tylko muzyka z płyty bądź audycji radiowych. Mając przy sobie głośnik Bluetooth, masz na wyciągnięcie ręki całą bazę muzyki. Aplikacje, które ściągniesz na telefon, pozwolą wybrać swoją listę odtwarzania spośród tysięcy utworów. Możesz również wygodnie obsługiwać głośnik zdalnie, wybierać i cofać poszczególne utwory, zwiększać i zmniejszać głośność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przy wyborze musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim liczy się jakość dźwięku. Im większa będzie ich moc, tym głośniejszą muzykę jest w stanie generować urządzenie. Przyjmuje się, że dobrej jakości głośnik powinien mieć około 10-15 W, choć zdarzają się również mocniejsze sprzęty. Droższe modele wyposażono również w subwoofer, który odpowiada za generowanie niskich tonów.

Zwróć również uwagę na rodzaj zasilania, zdecydowanie bardziej praktyczne będą modele z wbudowanym akumulatorem. W ich przypadku należy również sprawdzić, jak długo urządzenie będzie w stanie działać bez ładowania, a także skontrolować, z jakiej odległości głośnik wychwytuje sygnał z telefonu. Jeśli wybierzesz sprzęt o słabej jakości, może się okazać, że do sprawnego działania smartfon będzie musiał stale leżeć w bezpośrednim sąsiedztwie głośnika.

d2ivxrf

Jeśli planujesz korzystać z głośnika na przykład w domowym warsztacie lub kuchni, gdzie łatwo jest go strącić lub coś na niego rozlać, warto zwrócić uwagę na sprzęt z nieco masywniejszą budową. Wtedy nie ryzykujesz, że głośnik po małych turbulencjach będzie się nadawał wyłącznie do wyrzucenia.

d2ivxrf

Podziel się opinią

Share

d2ivxrf

d2ivxrf