Trwa ładowanie...

Przenośne klimatyzatory - tańsze i wygodniejsze niż te ścienne

Kiedy pogoda w Polsce przypomina tę w tropikalnych krajach, szukamy przeróżnych sposobów na zapewnienie sobie ochłody. Przy plus 30 stopniach za oknem, tradycyjne wentylatory na niewiele się zdają. W takiej sytuacji warto zainteresować się przenośnymi klimatyzorami.

Przenośne klimatyzatory - tańsze i wygodniejsze niż te ścienneŹródło: iStock
d1kby31
d1kby31

Zakup przenośnego klimatyzatora to świetna opcja dla osób, które nie przepadają za upałami, wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na ich samopoczucie, albo chcą po prostu zapewnić sobie nieco przyjemnego chłodu w mieszkaniu. Przy tym szukają tańszej i wygodniejszej alternatywy od klimatyzatorów naściennych, które kosztują sporo (ok. 3 tys. zł), a ich montaż nie wszędzie jest możliwy (zamontowanie ściennej klimatyzacji wymaga ingerencji w strukturę budynku, nie każdy zarządca na to zezwala). Cena i wygoda użytkowania to dwie przewagi przenośnych klimatyzatorów. Można je kupić już za tysiąc złotych i wystarczy je ustawić w pomieszczeniu, które chcemy schłodzić. Mobilność to niewątpliwa zaleta przenośnych klimatyzatorów. Można nimi schłodzić dowolne pomieszczenie, w zależności od potrzeb. Poza tym większość klimatyzaotrów mobilnych jest wielofunkcyjnymi urządzeniami, które poza funkcją chłodzenia także funkcje grzania, osuszania czy nawilżania.

Klimatyzator WHIRLPOOL – na 5 gwiazdek

Na 12 opinii pozostawionych przez użytkowników tego sprzętu na stronie sklepu RTV, 12 jest pozytywnych. Klimatyzator Whirpool posiada funkcje podstawowe, takie jak: regulacja poziomów mocy (4 poziomy), regulacja prędkości nawiewu, sterowanie za pomocą pilota. A także liczne funkcje dodatkowe: AutoClean, automatyczne wyłączenie po napełnieniu zbiornika, funkcja Sleep, osuszanie powietrza, podświetlenie LED, timer, wentylator. Klimatyzator ma wyświetlacz LCD, który umożliwia ustawienie czasu pracy urządzenia, prędkości czy też rodzaju nawiewu, zmienianie trybów i ich zapisywanie. Automatycznie odparowuje wodę podczas chłodzenia i zapewnia cichą pracę na poziomie 60 dB.

Klimatyzator ELECTROLUX – elegancki

Ten klimatyzator powinien spodobać się każdemu. Jego minimalistyczny, elegancki wygląd wpasuje się do każdego wnętrza. Przepływ powietrza w klimatyzatorze wynosi aż 390 m3/h a moc chłodnicza 2,6 kW, to gwarantuje szybkie i wydajne chłodzenie przy jak najmniejszym poborze energii. Urządzenie Electrolux jest w stanie wydajnie schłodzić powietrze na obszarze do 50 m2. Ma intuicyjny panel obsługi, nowoczesny wyświetlacz LED, czytelne przyciski, zegar oraz dołączony pilot do zdalnego sterowania. Funkcje: regulacja poziomów mocy, regulacja prędkości nawiewu, sterowanie za pomocą pilota, osuszanie powietrza, programowanie, tryb nocny, wentylacja.

Klimatyzator ADLER – najtańszy

Klimatyzator Adler to najtańszy tego typu sprzęt, jaki udało się nam znaleźć. Posiada funkcje nawiewu, chłodzenia, jak i osuszania powietrza. Można sterować nim za pomocą pilota. Z funkcji dodatkowych ma oscylację, timer i wyświetlacz. Klimatyzator ma dwa poziomy mocy i emituje hałas na poziomie 65 dB. Głośna praca jest wskazywana jako jego minus, ale użytkownicy na ogół chwalą go za dobry stosunek jakości do ceny i skuteczne obniżanie temperatury w pomieszczeniu.

Klimatyzator TCL – najmocniejszy

To bardzo designerski i jeden z najdroższych klimatyzatorów na rynku. Można sterować nim za pomocą smartfona. Z dodatkowych funkcji posiada: funkcję Auto-Swing, funkcję grzania, opóźnionego startu, funkcję Sleep, tryb inteligentny, tryb osuszania Dry Mode, wentylator, Wi-Fi, wyświetlacz. Ma moc 4100W czym wyróżnia się na tle pozostałych modeli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kby31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1kby31