Trwa ładowanie...

Przechowuj, nie marnuj. Jak dobra lodówka pomoże ci zaoszczędzić?

Koniec z wyrzucaniem jedzenia i niepotrzebnymi wydatkami. Coraz więcej producentów AGD tworzy lodówki pomagające przechowywać żywność jak najdłużej. Funkcje zastosowane w najnowszych modelach gwarantują, że w kuchni nic się nie zmarnuje. Specjalne filtry, regulatory poziomu wilgotności, odpowiednia cyrkulacja powietrza, pojemniki o obniżonej temperaturze - wszystko po to, aby zapewnić produktom jak najlepsze warunki i przedłużyć ich świeżość. Dzięki temu jedzenie zamiast w koszu na śmieci, wyląduje na talerzu, a Ty staniesz się #lesswaste.

Przechowuj, nie marnuj. Jak dobra lodówka pomoże ci zaoszczędzić?Źródło: Materiały prasowe
d3b64ld
d3b64ld

Trend na bycie zero waste z dnia na dzień zyskuje więcej zwolenników. Nic dziwnego – doskonale zdajemy sobie sprawę ze zmian klimatycznych, na które mają wpływ między innymi ilości plastiku i innych opakowań zużywanych przez nas każdego dnia. Jeszcze gorsze jest marnowanie jedzenia: statystycznie każdy Polak rocznie marnuje 235kg jedzenia. Możemy jednak z tym walczyć i drobnymi kroczkami zmieniać te niechlubne statystyki, by wszystkim żyło się lepiej. A zacząć jest prosto, od niepozornego sprzętu, który, odpowiednio dobrany, pomoże nam w dotrzymaniu wyznaczanych sobie celów w kwestii niemarnowania jedzenia.

I wszystko pod kontrolą

Najnowsze lodówki marki Amica, takie jak chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca FK3556.4GBDFZAA, zostały wyposażone w Amica Fresh System, który pozwoli mieć produkty spożywcze zawsze pod kontrolą. Szereg funkcji, takich jak FreshOn, VitControl, FreshZone czy AirFlow zachowuje świeżość produktów na dłużej. Na szczególną uwagę zasługuje filtr węglowy FreshOn, który pomaga pozbyć się szkodliwego gazu (wydzielanego przez dojrzewające produkty) z lodówki, by warzywa i owoce zachowały maksymalną świeżość. VitControl umożliwia regulację poziomu wilgotności. Natomiast pojemnik FreshZone o obniżonej temperaturze to idealne miejsce do przechowywania szczególnie wrażliwych produktów takich jak mięsa i ryby. A to nie jedyne funkcje, które ułatwią codzienność w kuchni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowoczesna konstrukcja

AirFlow – to wiatrak znajdujący się w ścianie komory chłodziarki, który poprzez swoją pracę wprawia w ruch powietrze, wyrównując temperaturę na wszystkich poziomach, dzięki czemu unikamy przymarzania produktów przy tylnej ścianie. Total NoFrost jest ułatwieniem dla tych, którzy nie lubią rozmrażać lodówki – koniec z osadzaniem się szronu na ściankach. Lodówka z klasą A++ zużywa aż o 21% energii mniej niż urządzenie z klasą A+. Ograniczając pobór prądu, pozwala troszczyć się o środowisko - ekonomia i ekologia w jednym! Na mniejsze rachunki wpłyną również funkcje Eco i Wakacje, które zapewniają optymalne warunki w zamrażarce i chłodziarce w celu zapewnienia jak najniższego zużycia energii.

d3b64ld

Niespodzianki, które ułatwiają codzienność

Przydatną sprawą jest również zabezpieczenie przed podwyższeniem temperatury w urządzeniu, które pomoże uniknąć rozmrożenia i popsucia się przechowywanych tam produktów. Alarm uchroni nas też przed powstawaniem lodu i szronu w zamrażarce i koniecznością rozmrażania. Sygnał świetlny lub/i akustyczny pojawia się również, gdy czas otwarcia drzwi przekracza 90sek.
Wszystkie funkcje, o które zadbali projektanci najnowszych lodówek z Amica Fresh System™ sprawią, że domowa codzienność stanie się przyjemniejsza, rachunki jeszcze niższe, a ilość wyrzucanego jedzenia zostanie zredukowana do minimum.

d3b64ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b64ld