Trwa ładowanie...

Proste sposoby na komary. Będą trzymać się z dala

Komary i muchy mogą uprzykrzyć długie wieczory na tarasie, balkonie, a nawet w domu. Dlatego warto poszukać sposobów na to, by móc się przed nimi bronić. Możesz osiągnąć to zarówno poprzez lampy owadobójcze, ale również w bardziej tradycyjny sposób.

Proste sposoby na komary. Będą trzymać się z dalaŹródło: Adobe Stock
d3xg9x1
d3xg9x1

Polecamy urządzenia, które skutecznie rozwiążą za ciebie problem z komarami. Niewielkie, dyskretne i przede wszystkim eleganckie lampy stworzą spójną kompozycję z tarasem i pozwolą ci się cieszyć dniem bez bzyczenia nad uchem.

Jak działa lampa owadobójcza?

Jest to urządzenie, którego zadaniem będzie wabienie i likwidowanie owadów. To pierwsze odbywa się za pośrednictwem świetlówki UV-A, która emituje ultrafiolet w dawce bezpiecznej dla ludzkiego oka, a jednocześnie przyciąga owady lepiej niż każde inne światło. Wystarczy już jedna lampa, by uwolnić się od komarów zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Lampy owadobójcze przystosowane są zarówno do pracy na zewnątrz, jak i w domu - nie emitują żadnych szkodliwych substancji.

Pexels
Źródło: Pexels

Rodzaje lamp owadobójczych

Jeśli natomiast chodzi o likwidację owadów, mamy do dyspozycji kilka sposobów. Najbardziej rozpowszechnione są lampy rażące, które do pozbywania się insektów wykorzystują wbudowaną metalową kratkę z dużym napięciem. Przypomina to mechanizm montowany w elektrycznych packach na komary i doskonale nadaje się do zawieszenia w mniej widocznym miejscu. Pamiętaj, by przed zakupem zwrócić uwagę na samą kratkę. To od jej kształtu, grubości i rozmiaru prętów zależy, jak szybko owady pozostaną zneutralizowane. Należy jednak pamiętać o usuwaniu owadów ze znajdującej się pod lampą tacki.

Mniej popularne lampy lepowe wyposażone są w lepki wkład, który wabi owady do środka i zapobiega ich wydostawaniu. W przeciwieństwie do lamp rażących działa bezszelestnie, jednak należy pamiętać o regularnej wymianie wkładów, które z czasem zaczynają wysychać. Lampy wiatrakowe przyciągają owady do specjalnego pojemnika za pomocą śmigieł obracających się z dużą prędkością. Śmigła dodatkowo uniemożliwiają komarom i muchom wydostawanie się na zewnątrz.

d3xg9x1

Naturalne rozwiązania

Jeśli wolisz zdać się na bardziej naturalne sposoby, warto postawić na rośliny, których zapach odstrasza natrętne owady. Przykładem może tu być popularna pelargonia, która nie tylko pięknie wygląda, ale również wydziela zapach, który odstrasza owady. Jeśli marzysz o pięknie udekorowanym i wolnym od owadów balkonie czy tarasie, postaw na urokliwą kompozycję z pelargonii. Warto umieścić je w dobrze wyeksponowanym, nasłonecznionym miejscu. Dzięki temu będzie pachnieć jeszcze intensywniej.

Pachnące i jadalne

Nie tylko pelargonia będzie w stanie odstraszyć natrętne komary. Część ziół, które doskonale znamy również sprawia, że owady trzymają się na odpowiedni dystans. Dobrym rozwiązaniem będzie również mięta pieprzowa. Intensywne olejki eteryczne nie tylko zapewniają listkom odświeżający, rześki smak, ale również potrafią utrzymać owady z daleka. Podobne właściwości do mięty pieprzowej ma bazylia. Nie tylko sprawdzi się jako doskonały dodatek do potraw, ale trzymana na parapecie zablokuje owadom drogę przez okno do domu.

d3xg9x1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xg9x1