SalonProjekt domu z antresolą i wysokim salonem. Black & white

Projekt domu z antresolą i wysokim salonem. Black & white

Projekt domu z antresolą i wysokim salonem. Black & white

22.02.2017 13:04

Parterowy dom z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu dla pięcioosobowej rodziny. Miał być wygodny, o niepowtarzalnym wystroju. Wnętrza zaprojektowane przez architekt Krystynę Dziewanowską z pracowni Red Cube Design są komfortowe, szyte na miarę potrzeb współczesnej rodziny, a ich znakiem rozpoznawczym okazała się biało-czarna kolorystyka oraz salon o imponującej wysokości.

Parterowy dom z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu dla pięcioosobowej rodziny. Miał być wygodny, o niepowtarzalnym wystroju. Wnętrza zaprojektowane przez architekt Krystynę Dziewanowską z pracowni Red Cube Design są komfortowe, szyte na miarę potrzeb współczesnej rodziny, a ich znakiem rozpoznawczym okazała się biało-czarna kolorystyka, minimalistyczna stylistyka, a przede wszystkim antresola "rozpięta" nad salonem o imponującej wysokości.
Inwestorzy z Wrocławia nie chcieli mieć domu jak z magazynu wnętrzarskiego ani tym bardziej laboratorium, dlatego na posadzce pojawił się ciepły parkiet dębowy, który wizualnie ociepla wnętrza. * Materiał pojawił się w serwisie dzięki uprzejmości pracowni Red Cube Design*

1 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Część rodzinna domu o powierzchni ok. 140 mkw. podzielona jest korytarzem na dwie strefy - pierwsza to salon z kuchnią oraz sypialnia i łazienka rodziców, druga zaś to dwa pokoje dziecięce i łazienka dziecięca z wanną. Na piętrze o powierzchni ok. 40 mkw. znajduje się tylko antresola z łóżkiem dla gości oraz przestronny pokój, który stanowi biuro właścicielki domu.

2 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Podstawowym wymogiem inwestorów było praktyczne rozplanowanie układu funkcjonalnego bez zagracania poszczególnych pomieszczeń niepotrzebnymi meblami - udało się to osiągnąć poprzez pochowanie wszystkich szaf we wnękach i niewstawianie wysokich regałów czy szaf, dzięki czemu zachowano wrażenie dużej przestrzeni.
Ponieważ salon z kuchnią jest na planie prostokąta (kuchnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia), stanowił spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba było bowiem sprytnie pochować wszystkie sprzęty kuchenne, na widoku jest jedynie bateria.

3 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Budżet aranżacyjny nie był zbyt duży, ale założeniem było stworzenie wrażenia wnętrza z klasą niewielkim kosztem. Postawiono więc na dobre jakościowo elementy wyposażenia: drewniane drzwi wewnętrzne wysokie do sufitu oraz dębową posadzkę, natomiast większość mebli (w tym zabudowa kuchenna) zostało wykonanych na zamówienie przez zaprzyjaźnionego lokalnego stolarza.

4 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Przy projektowaniu wnętrz domu nadrzędnym celem architektki Krystyny Dziewanowskiej była stylistyczna spójność wszystkich pomieszczeń. Udało się to osiągnąć poprzez położenie dębowego parkietu w całym domu oraz pomalowanie większości ścian na biało. W pomieszczeniach pojawiają się także niebieskie akcenty kolorystyczne - jedynie pokój bliźniaczek ma ciemnoróżowe dodatki.

5 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Generalnie dom miał być wygodny dla dużej rodziny - dlatego w części wspólnej pojawił się duży stół z wygodnymi fotelikami oraz dwie głębokie kanapy do wspólnego spędzania czasu. Ze względu na małe dzieci oraz na psa i kota wnętrza miał być również praktyczne i łatwe do posprzątania.

6 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Pokoje dziecięce z jednej strony nawiązują do kolorystyki całego domu, z drugiej zaś - odzwierciedlają plastyczne zamiłowania ich mieszkańców. Urządzono je tak, żeby mogły się w nich bawić zarówno maluchy, jak i nastolatki. Przede wszystkim miały rosnąć wraz z dziećmi, dlatego zaprojektowane są tak, żeby łatwo dało się zmienić wystrój bez konieczności remontowania całego pomieszczenia.

7 / 7

Wygodny dom dla dużej rodziny

Obraz
© Mateusz Torbus 7TH IDEA

Ogromnym ułatwieniem dla architektki było to, że prace projektowe rozpoczęto w tym samym momencie co budowę domu. Dzięki temu można było wprowadzić drobne zmiany na rzecz większej funkcjonalności. Powiększono na przykład okno w kuchni oraz podniesiono wysokość parapetów. Podniesiono także strop parteru, co pozwoliło uzyskać duże wrażenie przestrzeni powiększone dodatkowo przez pustkę nad salonem.

salonantresolaprojekt domu
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)