Trwa ładowanie...

Pranie i suszenie w jednym. Zapomnisz o rozstawianej suszarce.

Robienie wielkiego prania zawsze rodzi spore problemy. Nie każde mieszkanie jest na tyle duże, by zmieścić w nim sznurki czy dużą suszarkę. Z drugiej strony pranie małej liczby ubrań każdego dnia sprawi, że cały czas zostanie coś do wysuszenia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pranie i suszenie w jednym. Zapomnisz o rozstawianej suszarce.Źródło: Shutterstock.com
d3kyfae
d3kyfae

Rozwiązaniem jest zainwestowanie w urządzenie, które nie tylko upierze, ale również wysuszy pranie. Pralko-suszarka nie różni się wymiarami od zwykłej pralki, a jej możliwości są o wiele większe.

Koniec z suszeniem na balkonie

Ciche, wydajne i łatwe w użytkowaniu pralko-suszarki to spora oszczędność czasu i przestrzeni. Z jednej strony nie musisz kupować osobnej suszarki, którą należałoby postawić na pralce, z drugiej możesz pożegnać się z rozkładaną suszarką czy obwieszaniem kaloryferów w okresie jesienno-zimowym.

Proces suszenia jest bardzo prosty, wykorzystuje do tego ciepłe powietrze wtłaczane przez wentylator oraz wirnik, który porusza bęben jednostajnie ze stałą prędkością. Taki proces suszy ubrania delikatnie i jest bardzo przyjazny dla tkanin. Nie ryzykujesz ani skurczenia, ani utraty kształtu ubrań.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Pralko-suszarki posiadają parametry prania podobne do standardowych pralek, a dodatkowo wyposażone są w odrębne tryby pracy dla suszenia – zarówno dostosowane do konkretnego typu tkaniny, jak i przeznaczone dla ubrań "do szafy" i "do prasowania". Pierwszy tryb pracy trwa nieco dłużej, ale ubrania nie wymagają dodatkowego wygładzenia. Te z opcją suszenia "do prasowania" pracują szybciej, ale niestety ze względu na krótki czas pracy i wyższą temperaturę na tkaninie mogą pojawić się zagniecenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Podobnie jak w przypadku pralki należy sprawdzić, jaka jest prędkość wirowania bębna. To od liczby obrotów zależy, jak szybko suszy się pranie. Możesz postawić na urządzenie z płynną regulacją prędkości obrotów, dzięki której dopasujesz ją do ilości prania i rodzaju materiału. Równie istotnym czynnikiem jest poziom hałasu, jaki emituje urządzenie. Nowoczesne pralko-suszarki są o wiele cichsze niż pierwsze modele dostępne na rynku, nie musisz więc obawiać się, że sąsiedzi będą skarżyć się na hałas.

Sprawdź również, jaką pojemność ma pralko-suszarka. Standardowy bęben pralek mieści około 6 kg prania. Członkowie dużych rodzin mogą zdecydować się na bardziej pojemne pralko-suszarki. W cenie do 2000 zł kupisz urządzenie, które pomieści nawet 8 kg prania.

d3kyfae

Pralko-suszarka czy tylko suszarka?

Jeśli nie chcesz wymieniać pralki na nową, możesz postawić na suszarkę wolnostojącą. Takie rozwiązanie zajmie nieco więcej miejsca, jednak pozwoli ci cieszyć się zaletami zarówno pralki, jak i suszarki w atrakcyjnej cenie. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz postawić jedno urządzenie na drugim, musisz również pomyśleć o profesjonalnym łączniku, który ustabilizuje oba urządzenia. Prosty gadżet zapewnia stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z obu urządzeń jednocześnie. Pamiętaj, że aby móc postawić jedno urządzenie nad drugim, oba muszą mieć podobne wymiary.

Nowoczesny sprzęt AGD sprawia, że długotrwałe czynności zajmują teraz o wiele mniej czasu. Tak jest również w przypadku suszenia prania. Zapomnij o koszulach i spodniach ociekających wodą, a także o prasowaniu, wystarczy tylko poskładać czyste, niepogniecione ubrania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3kyfae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kyfae