Trwa ładowanie...
d1qc81h

Pralko-suszarka w dobrej cenie. Rozwiązanie w sam raz na jesień

Suszenie ubrań latem to nie problem, wystarczy kilka godzin w pełnym słońcu, a ubrania będą suche i pachnące. Znacznie trudniej jest wtedy, gdy temperatury zaczynają powoli spadać, a dzień staje się coraz krótszy. Na szczęście jest alternatywa w postaci pralko-suszarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Pranie i suszenie nie będzie stanowić problemu
Pranie i suszenie nie będzie stanowić problemu (123RF)
d1qc81h

Duże pranie oznacza duże problemy. Nie na każdym balkonie zmieści się pełnowymiarowa suszarka do prania, a suszenie w domu może rodzić pewne problemy. Na szczęście jest praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Oszczędzasz czas i pieniądze

d1qc81h

Nowoczesne sprzęty pozwalają zaoszczędzić cenny czas na zajęciach, które niegdyś zajmowały mnóstwo czasu. Nie musisz martwić się ociekającymi wodą spodniami i koszulami, możesz również zapomnieć o prasowaniu. Suszarka wyposażona jest w programator, który wybierze dla tkaniny odpowiedni tryb suszenia. nie musisz obawiać się, że wełniane ubrania się skurczą, a delikatne, jedwabne koszule nie będą nadawać się do prasowania. Wystarczy wybrać tryb, który chroni tkaniny przed złym działaniem temperatury lub ułatwia prasowanie nie powodując zagnieceń.

Spectra Lightning w odc. nr 2 programu Remont w prezencie

Osobna czy zintegrowana z pralką?

d1qc81h

Suszarki do prania występują w wersjach wolnostojących, jak i zintegrowanych z pralką. Jeśli więc uważasz, że twoja pralka sprawuje się dobrze i nie chcesz jej wymieniać, możesz zdecydować się na osobną suszarkę, którą postawisz nad pralką. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku gdy planujesz duże prania i nie chcesz tracić czasu na pranie i suszenie ubrań w jednym urządzeniu. Pamiętaj jednak, że podczas pracy oba urządzenia emitują delikatne drgania, dlatego też aby zapewnić im stabilność, przed umieszczeniem suszarki nad pralką należy zainwestować w specjalny stelaż.

Warto również postawić na urządzenie, które od razu upierze i wysuszy pranie. Jego cena nie różni się zbytnio od zwykłej suszarki na pranie, nie musisz więc obawiać się, że będziesz przepłacać. Pralko-suszarka wyposażona jest w programator z trybami prania, które nie będą się różniły od standardowej pralki, a dodatkowo mają również różne opcje suszenia odzieży. Wszystko zależy od prędkości suszenia i temperatury.

Zawsze świeże i pachnące Adobe Stock
Zawsze świeże i pachnące (Adobe Stock)

Tryb "do szafy" polega na suszeniu w niższej temperaturze, dzięki której na ubraniach nie pojawiają się zagniecenia, z drugiej strony samo suszenie trwa wtedy o wiele dłużej. Ubrania suszone "do prasowania" to wyższa temperatura i szybszy czas pracy, jednak w trakcie procesu mogą pojawić się zagniecenia.

Wybierz dobry model

d1qc81h

W przypadku suszarki lub należy zwrócić uwagę na te same parametry, co przy wyborze pralki. Liczy się przede wszystkim prędkość wirowania bębna, od której zależy to, jak szybko wysuszysz pranie. Dzięki płynnej regulacji prędkości obrotów możesz dopasować ją do ilości ubrań i rodzaju materiału. Zwróć również uwagę na pobór mocy i klasę energetyczną sprzętu. To od nich zależą koszty eksploatacji. Sprzęt o wyższej klasie energetycznej jest często nieznacznie droższy, a mimo to może owocować przyszłymi oszczędnościami.

Warto również wybrać model wyposażony w czujniki, które pozwolą określić, czy wsad jest już suchy – dzięki temu mogą skończyć suszenie o wiele wcześniej bez obaw, że zniszczysz delikatne tkaniny. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup urządzenia z możliwością odświeżania parowego. Dzięki temu możesz pozbyć się przykrych zapachów ubrań, bez konieczności namaczania ich w wodzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1qc81h

Podziel się opinią

Share
d1qc81h
d1qc81h