Trwa ładowanie...
ycipk-4ceboe
Informacja prasowa
szafa

Praktyczne wyposażenie szafy: pantograf, schowek na AGD

Praktyczne szuflady, funkcjonalny pantograf, nowoczesne drążki i wysuwne półki - oto pełne wyposażenie współczesnej szafy. O takich rozwiązaniach oraz dodatkach powinna pomyśleć każda modna i zorganizowana kobieta, która chciałaby optymalnie i efektywnie przechowywać rzeczy w szafie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praktyczne wyposażenie szafy: pantograf, schowek na AGD
(Komandor)
ycipk-4ceboe

Praktyczne szuflady, funkcjonalny pantograf, nowoczesne drążki i wysuwne półki - oto pełne wyposażenie współczesnej szafy. O takich rozwiązaniach oraz dodatkach powinna pomyśleć każda modna i zorganizowana kobieta, która chciałaby optymalnie i efektywnie przechowywać rzeczy w szafie.

Najpopularniejszym i najprostszym rozwiązaniem na przechowywanie ubrań w szafie jest montaż półek
i drążków, na których rozmieszczane są wieszaki. Jednakże, patrząc na ostatnie trendy, garderoba czy szafa wnękowa to nie tylko nieruchome półki i wieszaki. W nowoczesnej garderobie znajdziesz także funkcjonalne systemy porządkowania, dodatkowe szuflady, kosze na prowadnicach, pantografy, wieszaki na spodnie, spódnice i koszule, pionowe szuflady na paski i krawaty czy ażurowe półki na buty.

Przechowywanie rzeczy: wszystko na swoim miejscu

ycipk-4ceboe

Wyposażenie szafy wzbogacone o akcesoria porządkujące pozwoli ci zrezygnować z pozostałych mebli do przechowywania ubrań, takich jak, szafki na buty czy inne meble zajmujące przestrzeń. – Takie dodatki można łatwo zainstalować w każdej szafie i garderobie. Oczywiście najlepiej o to zadbać w momencie projektowania pomieszczenia pod zabudowę. Warto przedtem dokładnie przejrzeć kolekcję ubrań, aby odpowiednio dobrać elementy organizujące, zgodnie z potrzebami i wymiarami aranżowanej przestrzeni – radzi Monika Szczęsny, projektantka wnętrz z firmy Komandor.

Praktyczne wyposażenie szafy nie tylko ułatwi ci dostęp do ubrań, ale też wprowadzi ład i porządek. Sprytnie zaprojektowana szafa to ogromna oszczędność czasu i miejsca. Dzięki dodatkowym drążkom, wieszakom i szufladom dotychczasowa przestrzeń pomieści znacznie więcej ubrań oraz sprzętów niż standardowe półki. W szafie każda rzecz musi być przecież łatwo dostępna, a sięgnięcie po nią nie powinno odbywać się kosztem przekładania, przewieszenia czy zdejmowania innych przedmiotów. W tym celu instaluje się liczne ulepszenia
i usprawnienia.

Przechowywanie rzeczy: na wyciągnięcie ręki

Wysoka szafa powoduje, że rzeczy umieszczane w jej górnej części stają się niedostępne, a żeby po nie sięgnąć, trzeba wejść na drabinę lub stołek. Takie ograniczenie powoduje, że najczęściej na górę kładziemy najrzadziej używane rzeczy lub ubrania z minionego sezonu. – Łatwiejszy dostęp do wyższych partii zapewni pantograf - wieszak składający się z podłużnej rurki i ruchomych ramion opuszczany do dołu za pomocą drążka z chwytakiem – wyjaśnia Katarzyna Drabik, projektantka wnętrz z firmy Komandor.

ycipk-4ceboe
Podziel się

W nowoczesnej szafie nie powinno zabraknąć również wieszaków na spodnie. Wieszak przystosowany jest do powieszenia kilku par spodni bądź spódnic, a dzięki antypoślizgowym gumkom ubrania nie będą się zsuwać. Podobnie jak pozostałe akcesoria i organizery porządkujące garderobianą przestrzeń umieszczane są na prowadnicach, co znacząco poprawia komfort sięgania po znajdujące się na nich rzeczy.

Nowoczesne wyposażenie szafy umożliwia także zorganizowanie miejsca na dodatki. Wąskie, wysuwane pionowe moduły z drążkiem doskonale nadają się do powieszenia krawatów. Mogą być również idealnym rozwiązaniem na trzymanie pasków, szali i apaszek. Dodatki można też umieścić w dwustronnych przegrodach. Niewielkie i praktyczne rozmiary szuflad pozwalają na zainstalowanie ich nawet w ciasnych garderobach lub szafach.

Podziel się
ycipk-4ceboe

Statystyczna kobieta ma w swojej kolekcji 20 par butów. Część z nich zimuje w szafie, czekając na lato. Zamiast chować buty pod zwisające z wieszaków długie suknie czy płaszcze, wystarczy zamontować w szafie lub garderobie parę półek, by właściwie wyeksponować wyczyszczone buty gotowe na kolejny sezon. Można także zastosować stojaki na buty, tzw. prawidła, dzięki czemu nie odkształcają się one i zachowują oryginalny kształt.

Praktyczne wyposażenie szafy: schowek na sprzęty gospodarcze

Podziel się

W garderobie lub dużej szafie wnękowej często przechowujemy też sprzęt domowy i drobne urządzenia AGD (odkurzacz lub żelazko, ale też koce, pościel, ręczniki czy obrusy). – Uchwyt przytwierdzony do ściany bocznej pozwoli na wygodne umiejscowienie żelazka, dzięki czemu miejsce na półce może zająć inna rzecz. W podobny sposób do boku korpusu szafy lub garderoby można zamontować uchwyt na rurę od odkurzacza, tak aby nie wypadała przy każdym otwieraniu szafy – proponuje Monika Szczęsny z firmy Komandor.

ycipk-4ceboe

Praktyczne wykorzystanie miejsca na ściankach lub drzwiach sprawia, że szafa lub garderoba mogą pełnić dodatkowo funkcję pomieszczenia gospodarczego. Aby dłużej cieszyć się świeżością wypranych ręczników i pościeli, najlepiej trzymać je w lekkich, drucianych koszach. Dzięki ażurowej obudowie możliwa jest ciągła cyrkulacja powietrza. Co więcej, kosze umieszczone są zazwyczaj na prowadnicach, przez co nie zajmują przestrzeni w szafie. Pełne kosze wykonane np. z płótna idealnie sprawdzą się jako schowek na brudną bieliznę.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ceboe

ycipk-4ceboe
ycipk-4ceboe