Trwa ładowanie...
d38k4zs

Praktyczne półki. Zobacz niebanalne inspiracje

Nowoczesne półki nie muszą pełnić jedynie funkcji praktycznej. Z powodzeniem mogą stać się interesującym elementem wystroju. Moda na proste deski przybite do ściany już dawno minęła. Teraz warto postawić na nietypowe wzory.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznaj interesujące sposoby na aranżację ścian
Poznaj interesujące sposoby na aranżację ścian (Shutterstock.com)
d38k4zs

Zarówno regały z półkami, jak i samodzielne meble wiszące pozwolą na sprytne zaaranżowanie przestrzeni i wygospodarowanie miejsca na ulubione bibeloty. Sprawdzą się zarówno w przedpokoju, salonie jak i sypialni czy pokoju dziecka.

Elegancka prostota

Klasyczne, białe półki doskonale prezentują się niemal w każdym połączeniu, jednak szczególnie dobrze radzą sobie we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim. Proste modele są przy tym wyjątkowo niedrogie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapełnić nimi całą ścianę w pokoju i przerobić ją na prywatną biblioteczkę. Koszt takiego rozwiązania nie będzie zbyt wysoki.

Równie ciekawie prezentują się półki wiszące w kształcie kwadratów, które zawiesisz jedna przy drugiej, zachowując kilka centymetrów przerwy. W ten sposób będą wyglądać niczym regał zawieszony w powietrzu.

Shutterstock.com

Ciekawą opcją są również regały modułowe, czyli konstrukcje składające się z dwóch bądź więcej dopasowanych do siebie elementów, które w razie potrzeby można zsuwać i rozsuwać i dowolnie ustawiać, tworząc tym samym ciekawą konfigurację. Takie rozwiązania będą szczególnie dobrze wyglądać w nowoczesnych salonach, jak i pokoju dziecka.

Postaw na dekoracje

Charakterystyczne półki wiszące mogą przyjąć najróżniejsze kształty, począwszy od kwadratów i prostokątów, a skończywszy na heksagonach. Nawet mając do dyspozycji kilka prostych półek, warto poeksperymentować z ich zawieszeniem. Być może stworzysz w ten sposób interesującą kombinację, która przyciągnie oko gości. Możesz zamontować je tworząc charakterystyczne schodki, gałęzie drzewa, na których ustawisz książki bądź plaster miodu, który pomieści wszystkie niezbędne bibeloty. Pamiętaj jednak, że wizja powinna być spójna i nie może zbytnio kontrastować z wystrojem reszty pomieszczenia.

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup półek w nietypowych kształtach. Półka w stylu zygzak może być zamontowana poziomo, pionowo, a nawet pod skosem, co daje różne interesujące sposoby na aranżację przestrzeni. Z reguły poza interesującym położeniem powinna również oferować odpowiednio dużo miejsca na wszystkie ważne przedmioty.

d38k4zs

Podziel się opinią

Share

d38k4zs

d38k4zs