Trwa ładowanie...
d2lf5vq

Praktyczne i estetyczne. Wybieramy zasłonę prysznicową

W erze kabin prysznicowych, ścianek i paneli chroniących łazienkę przed rozpryskami wody mogłoby się wydawać, że poczciwa zasłonka prysznicowa jest przeżytkiem. Tymczasem nadal te wykonane z tworzywa płachty mają szerokie zastosowanie w naszych łazienkach, a duży wybór ciekawych wzorów zaskoczy nawet wymagających konsumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasłona prysznicowa zapobiega powstawaniu rozprysków wody
Zasłona prysznicowa zapobiega powstawaniu rozprysków wody (iStock.com)
d2lf5vq

Gdzie zasłona prysznicowa?

Zasłona prysznicowa to zdecydowanie najtańszy sposób, aby zakryć miejsce, w którym domownicy biorą prysznic. Łazienka nie zostaje dzięki niej zalana, a dodatkowa osłona utrzyma nieco wyższą temperaturę w miejscu, gdzie się myjemy. Dodatkowa zaleta? Łatwe czyszczenie, tania wymiana na inny produkt oraz sposób na szybką metamorfozę wnętrza.

Do wyboru mamy różnego rodzaju materiały, wzory i kolory.

Idealna do małej łazienki

Zasłony prysznicowe nadal znajdują zastosowanie w małych łazienkach, gdzie wstawienie nawet niewielkiej kabiny prysznicowej (a co dopiero wanny, która najczęściej zajmuje więcej miejsca) jest trudne lub niemożliwe. Montaż odpływu liniowego, kompaktowej baterii prysznicowej i zasłony gwarantują nam maksymalną oszczędność miejsca. Takiego efektu zwieszenia przestrzeni użytkowej w łazience nie zapewni nam żaden optyczny trik. Jeśli masz małą łazienkę z wanną (takie łazienki były charakterystyczne np. w starych blokach), to brak brodzika i drzwi prysznicowych, a także dodatkowe lustra zdziałają cuda. Łazienka będzie się wydawać znacznie większa.

Zasłona prysznicowa zapewnia też prywatność. Nie każdy czuje się komfortowo w otwartej kabinie prysznicowej, a lekka płachta zasłony łatwo zniweluje ten dyskomfort. Przyda się także tam, gdzie do łazienki może niespodziewanie wejść jeden z domowników.

Zasłona prysznicowa do nowoczesnej łazienki?

Współczesne, modne łazienki są często stworzone od podstaw i z zamysłem co do najdrobniejszego szczegółu. Zarówno podstawowe elementy wyposażenia, jak i odcień niewielkiego dekoru współgrają, tworząc piękne i funkcjonalne wnętrze. Co ciekawe, do nowoczesnych łazienek także czasem bardziej pasuje zasłonka prysznicowa. Modne wnętrze w kilku odcieniach szarości lub z kolorowym dekorem może dopełnić zasłona prysznicowa w neutralnym odcieniu szarości. W przypadku stale zyskujących na popularności kabin walk-in taka zasłonka także się przyda. Po zsunięciu na bok drążka płachta pozostaje niemal niewidoczna. Źródłem inspiracji mogą się też stać oryginalne desenie zasłon i ciekawe nadruki w modnym stylu.

Ciekawie prezentują się też modne wzory i zabawne nadruki, które spodobają się dzieciom oraz te z efektem 3D. Lekkie zasłony prysznicowe warto zamontować tam, gdzie jest to rozwiązanie tymczasowe. Nowoczesna kabina prysznicowa to czasem wydatek kilku tysięcy złotych, a za solidną zasłonkę zapłacimy zaledwie kilkadziesiąt złotych. Warto zadbać o to, aby po zamoczeniu dokładnie wyschła, w przeciwnym wypadku może pojawić się na niej pleśń.

iStock.com
Podziel się

Roleta prysznicowa

Ciekawostka: nowoczesne produkty, które pozwolą nam ochronić łazienkę przez zalaniem to także praktyczne rolety do wanien i głębszych brodzików. Przypominają zwykłe rolety okienne, przymocowuje się je do sufitu, są wykonane z elastycznej, łatwej do zwinięcia wodoszczelnej tkaniny. Po wysuszeniu zwijamy je tak, jak tradycyjną roletę i stają się niemal niewidoczne.

d2lf5vq

Podziel się opinią

Share

d2lf5vq

d2lf5vq