Trwa ładowanie...

Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimat

Łazienka to miejsce, w którym chyba każdy potrzebuje odrobiny spokoju i chwili dla siebie. Ładna łazienka podnosi walory estetyczne codziennych rytuałów i zabiegów. Utrzymywanie higieny to podstawowa funkcja tego pomieszczenia, jednak jego wygląd jest również bardzo ważny. Zadbaj o odpowiedni wystrój we wnętrzu i pozwól sobie na chwilę relaksu.

Artykuł sponsorowany
Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatPoznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatŹródło: materiały partnera
d3dlzaq
d3dlzaq

Cechy idealnej łazienki

Każde wnętrze powinno być estetyczne, tak by przebywanie w nim było przyjemnością. Czasy, kiedy łazienka służyła tylko do tego, żeby się umyć, ogolić czy nałożyć makijaż, już dawno minęły. Dzisiaj coraz częściej chcemy, aby było to również miejsce, w którym będzie komfortowo. Ludzie są wzrokowcami, więc łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także stylowa.

W każdej łazience musi być miejsce na strefę kąpielową. Jej wybór i rodzaj zależą od indywidualnych preferencji użytkownika. Wanna pozwoli ci na relaksującą kąpiel, ale jeśli nie lubisz się długo moczyć w wannie lub masz małą łazienkę, wybierz raczej kabinę prysznicową. 

Nieodłącznym elementem każdej łazienki jest też lustro. Najczęściej montuje się je na ścianie w pobliżu umywalki. Czasami może się tam również znajdować toaletka, w której można przechowywać różne akcesoria czy kosmetyki. Okolice lustra i umywalki to strefa, w której często wykonuje się czynności wymagające dużej precyzji.

Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimat materiały partnera
Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatŹródło: materiały partnera

Dlatego ważne jest odpowiednie oświetlenie w tym miejscu. Światło powinno być jasne i wyraźne. Nie powinno być to, jedyne oświetlenie w całej łazience, a raczej dodatkowe źródło światła.

d3dlzaq

Wanna czy prysznic?

Wiele osób urządzających łazienkę stoi przed odwiecznym dylematem: zamontować wannę, czy może lepiej kabinę z natryskiem? Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi. Najlepiej mieć i jedno i drugie, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Do niewielkiej łazienki zdecydowanie lepiej sprawdzi się kabina z natryskiem.

Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimat Materiały prasowe
Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatŹródło: Materiały prasowe

Równocześnie też nic nie stoi na przeszkodzie, aby kabinę zamontować w dużej i przestronnej łazience. Natrysk można nawet zainstalować samodzielnie, czyli bez kabiny prysznicowej i ustawić wedle uznania na środku łazienki. Jest to rozwiązanie czasami spotykane w niektórych nowoczesnych projektach. Dobrze wygląda to zwłaszcza w sytuacji, jeśli dysponuje się większą ilością wolnej przestrzeni.

Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimat Materiały prasowe
Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatŹródło: Materiały prasowe

Stylowe aranżacje łazienek i pokoi kąpielowych

Urządzanie łazienki to czasami spore wyzwanie. Podczas projektowania wyglądu wnętrza można skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta czy dekoratora wnętrz. Można również poszukać inspiracji na własną rękę i samodzielnie urządzić łazienkę. Dzisiaj wielu producentów armatury czy płytek oferują gotowe projekty łazienek.

Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimat Materiały prasowe
Poznaj stylowe projekty łazienek i stwórz niepowtarzalny klimatŹródło: Materiały prasowe

Do tej grupy można zaliczyć na przykład polską markę MAX-Fliz, która znana jest ze stylowych i eleganckich rozwiązań. Producent oferuje gotowe aranżacje łazienek i pokoi kąpielowych oraz pomoc specjalisty w wyborze odpowiednich produktów wyposażenia. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo na przykładzie gotowego projektu widać bardzo dobrze, jak będą wyglądać płytki, wanna czy umywalka. Pozwala to również zaoszczędzić czas potrzebny na planowanie wystroju wnętrza od zera.

Artykuł sponsorowany
d3dlzaq
d3dlzaq