Trwa ładowanie...
dnrsas5

Poznaj pogodę z wyprzedzeniem. Nowoczesne stacje zamiast prognozy

Termometr za oknem, staromodny barometr, pogoda w telewizji – niektóre sposoby odczytywania pogody wydają się być obecnie nieprecyzyjne i przestarzałe. Dlatego warto zainwestować w nowe rozwiązania i postawić na stacje pogodowe. Wszystko będzie opisane czarno na białym.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

pogoda stacja pogody dom salon zegar godzina termometr
pogoda stacja pogody dom salon zegar godzina termometrŹródło: Adobe Stock
dnrsas5

Czasem przelotne spojrzenie za okno nie wystarczy, by jednoznacznie określić jaka aura panuje na dworze. Z pomocą przychodzi niewielka i prosta w obsłudze stacja pogodowa.

Niewielkie urządzenie będzie w stanie podać ci najważniejsze informacje dotyczące obecnej pogody, a także przewidzieć ewentualne zmiany nawet na kilka dni do przodu. To przyda się szczególnie jesienią, gdy chcesz zaplanować zaległe prace ogrodowe z wyprzedzeniem.

Pogoda czarno na białym

dnrsas5

Określenie nadchodzącej pogody bez zerknięcia do internetu czy czekania na prognozę w telewizji może być bardzo trudne, a przy gwałtownie zmieniających się jesiennych warunkach wręcz niemożliwe. Praktyczne urządzenie, które powiesisz na ścianie lub postawisz na półce w widocznym miejscu sprawdzi się o wiele lepiej niż zwykły termometr. Urządzenie ma jednocześnie prostą budowę, dzięki której możesz umieścić je właściwie wszędzie, a dodatkowo zapewnia wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że jego możliwości stają się coraz bardziej zróżnicowane.

Domowa stacja pogodowa działa za pośrednictwem sygnału radiowego, który przekazuje jej informacje pochodzące z zewnętrznych czujników, specjalistycznych labolatoriów badawczych i stacji monitorujących dane klimatyczne. Dzięki temu nie musisz bawić się w montowanie dodatkowych czujników, wystarczy włożyć baterie i włączyć, a urządzenie samo pokaże ci wszystkie niezbędne informacje.

stacja pogody pogoda parapet zegar Adobe Stock
stacja pogody pogoda parapet zegar Źródło: Adobe Stock

Nie tylko temperatura

dnrsas5

Urządzenie będzie w stanie wskazać nie tylko bieżącą temperaturę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ale określić pogodę panującą w okolicy z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dodatkowo poinformuje cię o wilgotności powietrza i ciśnieniu atmosferycznym. Poza standardowymi modelami zasilanymi na baterie znajdziesz również stacje pogodowe z wbudowaną baterią słoneczną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Warto sprawdzić przede wszystkim zakresy mierzonej temperatury i dopuszczalny błąd pomiaru. Dopilnuj, by był jak najmniejszy – w ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki. Przyjmuje się, że błąd pomiaru w standardowych urządzeniach przeznaczonych do użytku domowego może wynosić około 0,5 st. C. Jeśli interesujesz się meteorologią, możesz wybrać urządzenie, które będzie w stanie zapisywać odczyty pogodowe z poprzednich dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dnrsas5

Podziel się opinią

Share
dnrsas5
dnrsas5