Trwa ładowanie...

Pozbądź się zanieczyszczeń z domu. Wypróbuj oczyszczacz powietrza

Zła jakość powietrza w domu może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Powracające zapalenie zatok, przemęczenie czy problemy z oddychaniem podczas snu mogą mieć związek z zanieczyszczeniami. Warto odciążyć płuca i oczyścić pokój.

Pozbądź się zanieczyszczeń z domu. Wypróbuj oczyszczacz powietrzaŹródło: Shutterstock.com
d1v6imm
d1v6imm

Poniżej znajdziesz kilka nowoczesnych oczyszczaczy, które pozwolą utrzymać czyste powietrze w twoim domu. To niewielkie urządzenie kosztuje całkiem sporo pieniędzy, dlatego należy dobrze przemyśleć zakup.

Ważne parametry urządzenia

W każdym pomieszczeniu znajdują się zawieszone w powietrzu pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz czy zwierzęca sierść. Musisz mieć jednak świadomość, że nawet najwydajniejszy oczyszczacz nie wyciągnie zanieczyszczeń z sąsiednich pomieszczeń bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Dlatego należy kupić urządzenie przystosowane do wielkości jednego pokoju. Na opakowaniu produktu lub stronie producenta znajdziesz informację, ile powietrza urządzenie może przefiltrować w ciągu godziny. Dobrej jakości oczyszczacz powinien w ciągu godziny oczyścić całe powietrze w pomieszczeniu dwukrotnie. Dlatego mnożąc objętość pomieszczenia przez dwa uzyskasz potrzebną moc produktu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Oczyszczacze mają różne rodzaje filtrów. Pierwsze, warstwowe, radzą sobie z kurzem i pyłkiem kwiatowym oraz różnego rodzaju zarodnikami. Zaawansowane filtry HEPA zajmują się dezynfekcją powietrza. Zatrzymują komórki grzybów, bakterii i większości wirusów. Filtry węglowe poradzą sobie z przykrymi zapachami takimi jak dym papierosowy, a także zanieczyszczenia gazowe. Dodatkowy filtr wodny poza funkcją oczyszczającą pełni również funkcję nawilżacza powietrza.

Dodatkowe funkcje

Na powietrze w domu wpływają nie tylko roztocza czy bakterie, ale również promieniowanie elektromagnetyczne. By zwalczać wszystkie zanieczyszczenia i szkodliwe cząsteczki, wiele oczyszczaczy powietrza ma wbudowany jonizator. Produkowane przez niego jony ujemne mają za zadanie zwalczyć zarodniki grzybów i wirusów.

Jeśli masz w domu małe dziecko, zwróć również uwagę na to, jaki hałas emituje urządzenie i czy może pracować w trybie nocnym. Dzięki temu oszczędzisz sobie wiele kłopotów. Urządzenie działające w trybie nocnym działa na zwolnionych obrotach, dzięki czemu poziom hałasu jest o wiele niższy. Jednocześnie poprawiając jakość powietrza wpływa na komfort snu. Twojego snu nie zakłóci ani hałas, ani problem z oddychaniem. Jeśli natomiast dokucza ci przesuszona śluzówka i piekące oczy to znak, że powietrze w twoim domu jest zbyt suche. Oczyszczacz z funkcją nawilżacza automatycznie wykrywa zbyt niską wilgotność i nawilża pomieszczenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast oczyszczacza postawić na parapecie skrzydłokwiat lub paprotkę, to rośliny, które bardzo dobrze radzą sobie z oczyszczaniem powietrza. Jeśli jednak potrzebujesz kompleksowego oczyszczenia, warto zainwestować w profesjonalny oczyszczacz z filtrem węglowym.

d1v6imm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v6imm