Trwa ładowanie...
ycipk-2gef7q
Artykuł sponsorowany
wentylacja i klimatyzacja

Powiew świeżości w twoim biurze

Wraz z nadejściem upalnych dni powraca coroczny problem: jak zachować optymalną temperaturę w pomieszczeniach biurowych? Klimatyzacja z jednej strony chroni pracowników przed pracą w niekomfortowych warunkach, z drugiej – niektórym z nas kojarzy się tylko z uciążliwym przeziębieniem oraz uczuciem gęsiej skórki. Jak ustawić idealną temperaturę, która sprawi, że po wejściu do biura poczujemy jedynie przyjemne orzeźwienie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W biurze powinna panować idealna temperatura
W biurze powinna panować idealna temperatura (iStock.com, Fot: littlehenrabi)
ycipk-2gef7q

Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez niemieckich naukowców , temperatura powietrza ma bardzo duży wpływ na komfort pracy. Analiza przeprowadzona na grupie 540 studentów wykazała, że kobiety pracują wydajniej w temperaturze zbliżonej do tej za oknem, podczas gdy mężczyźni znacznie lepiej radzą sobie z zadaniami, jeśli wykonują je w chłodniejszych temperaturach. Jak więc znaleźć złoty środek i ustawić komfortową temperaturę, która pozwoli poczuć przyjemne orzeźwienie, a nie lodowate zimno? Kiedy na zewnątrz panują uciążliwe upały, z pomocą może przyjść klimatyzator Samsung Wind-Free, który dzięki trybowi subtelnego chłodzenia pozwala na pracę w komfortowych warunkach.

Lato bez kataru

Podczas letnich miesięcy wielu pracowników skarży się na bóle zatok i przeziębienia związane ze zbyt niskimi temperaturami panującymi w biurze. Aby temu zapobiec, klimatyzatory Samsung Wind-Free wyposażono w innowacyjną technologię Wind-FreeTM Cooling, która eliminuje wrażenie bezpośredniego nadmuchu chłodnego powietrza. Tę niezwykle przydatną właściwość osiągnięto m.in. dzięki nowej konstrukcji urządzenia, w której wykorzystano aż 21 tys. mikroskopijnych otworów, odpowiedzialnych za rozpraszanie powietrza w pomieszczeniu. Optymalna szerokość wlotu klimatyzatora zapewnia, że powietrze rozchodzi się równomiernie w całym pomieszczeniu i nie obejmuje tylko osób znajdujących w pobliżu urządzenia.

ycipk-2gef7q

Większa koncentracja

Nie mniej ważnym czynnikiem, wpływającym na naszą efektywność pracy, jest poziom czystości powietrza w biurze. Dlatego klimatyzatory Samsung Wind-Free wyposażone zostały w technologię Virus Doctor, która pozwala zneutralizować zanieczyszczenia, takie jak wirusy, bakterie, roztocza czy alergeny. Co ważne, jonizator pozwala także na uwolnienie do pomieszczenia ujemnych jonów, które wpływają na poprawę samopoczucia i zwiększenie koncentracji pracowników. Zjonizowane powietrze jest także korzystne dla alergików i astmatyków.

Zdalna obsługa

W letni gorący poranek dużym ułatwieniem może okazać się możliwość sterowania klimatyzatorem za pomocą aplikacji SmartThings na smartfona. Dzięki temu zamiast wejść do rozgrzanego, dusznego biura, będziemy mogli od razu odetchnąć z ulgą. Jeszcze przed naszym dojazdem klimatyzator wejdzie na wyższe obroty i szybko schłodzi pomieszczenie, by potem przejść w tryb subtelnego chłodzenia. W aplikacji SmartThings można ustawić odpowiednią temperaturę, zdalnie włączyć i wyłączyć jednostkę, a także kontrolować codzienne zużycie energii elektrycznej.

ycipk-2gef7q
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gef7q

ycipk-2gef7q
ycipk-2gef7q