Trwa ładowanie...
18-11-2015 12:18

Potrzebny remont i nie masz pieniędzy? Zobacz propozycje rynku

Miałeś kiedyś kłopot ze znalezieniem środków na konieczny wydatek? Wielu z nas zna takie sytuacje, gdy musimy szybko zorganizować pieniądze, których fizycznie nie posiadamy. Wtedy warto mieć rozeznanie, co proponuje rynek.

Potrzebny remont i nie masz pieniędzy? Zobacz propozycje rynkuŹródło: Materiały prasowe
dt783f1
dt783f1

Miałeś kiedyś kłopot ze znalezieniem środków na konieczny wydatek? Wielu z nas zna takie sytuacje, gdy musimy szybko zorganizować pieniądze, których fizycznie nie posiadamy. Wtedy warto mieć rozeznanie, co proponuje rynek.

Pożyczki gotówkowe to produkt bankowy, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Oczywiście najczęściej potrzebujemy dodatkowych pieniędzy przed świętami, wakacjami itp. Zdarza się też, że od dawna przekładamy remont mieszkania, czekając na „lepszy moment”, oszczędności itd. Niestety życie pokazuje, że ten moment nie następuje, a remont staje się coraz bardziej potrzebny. Wtedy rozwiązaniem może być kredyt. Bez względu na rodzaj produktu, który wybierzemy, powinniśmy wiedzieć, że musimy podpisać umowę zobowiązującą nas (pożyczkobiorcę) do wyrażenia zgody na warunki pożyczki, obowiązujące w konkretnym podmiocie (banku – pożyczkodawcy).

Zanim się zdecydujesz

Przed podjęciem decyzji dobrze zrobić research rynku i poznać pożyczki gotówkowe oferowane przez banki o dobrej opinii (np. Citi Handlowy)
. Kalkulator kredytowy pomoże wyliczyć koszty pożyczki, pokaże dodatkowe prowizje itd. To narzędzie internetowe, które pozwoli szybko i samodzielnie zobaczyć, ile będzie kosztować całkowita pożyczka, rata do spłaty, prowizje itp. Dzięki temu łatwo porównać oferty różnych podmiotów.

Pamiętajmy jednak, aby do pożyczek wybierać tylko znane, duże banki, które dadzą gwarancję rzetelności i przejrzystości oferty. Nie będziemy tym samym ryzykować, że ktoś nas oszuka.

Pożyczki gotówkowe – rodzaje:

  • Zwykłe pożyczki gotówkowe
dt783f1

To najpopularniejszy produkt, choć tym mianem określanych jest wiele pożyczek: chwilówki, pożyczki internetowe, na dowód osobisty itp. Zazwyczaj kwoty pożyczek oscylują od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podczas wyboru oferty najważniejsze jest oprocentowanie pożyczki oraz ustalenie rat spłaty (jednakowych, malejących itd.). W zależności od oferty czasem należy wskazać cel pożyczki.

  • Karta kredytowa

Karty kredytowe to inny rodzaj pożyczki gotówkowej. Mając kartę kredytową i płacąc nią za zakupy, tak naprawdę korzystamy wtedy z pieniędzy banku. To bardzo wygodne, bo za remont, materiały do remontu itd. możemy swobodnie zapłacić kartą kredytową. Nikomu nie musimy tłumaczyć się, na jaki cel potrzebujemy pieniędzy. Ważne jest także to, że sami ustalamy czas, kiedy je wydamy i na co. To korzystne rozwiązanie, bo jeżeli ze spłatą wyrobimy się w ciągu okresu bezodsetkowego (to ok. 2 miesięcy od pierwszych zakupów), nie zapłacimy żadnych odsetek za pożyczone pieniądze. W przeciwnym wypadku możemy spłacać pożyczkę z karty, z ustalonymi przez bank odsetkami, jednak sami decydujemy, czy spłacamy jedynie kwotę minimalną, czy mamy środki na spłatę większej ilości gotówki.

W okresie 28.09-31.12.2015 trwa specjalna oferta dla osób, które złożą w tych dniach wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity. Polega ona na tym, że możemy otrzymać korzystną pożyczkę z karty kredytowej nawet do 10 000 zł, którą należy spłacić w ciągu roku.

  • Kredyty hipoteczne
dt783f1

To pożyczki gotówkowe, które opiewają na dużo większe sumy niż popularne pożyczki. Są to przeważnie kwoty, które odpowiadają ok. 80 proc. wartości nieruchomości. Tutaj także pomoże nam dokonać wyboru oferty kalkulator kredytowy. Warto korzystać z takich narzędzi, aby nie przepłacać za kredyt. Taka pożyczka polega na tym, że osoba, która bierze pożyczkę, zastawia swoją nieruchomość (dom, mieszkanie, na które ma akt własności). W takich sytuacjach, jeżeli pożyczkobiorca nie będzie spłacał kredytu, bank może zająć nieruchomość i ją zlicytować, aby odebrać swój dług.

  • Kredyty konsolidacyjne

To produkt, w którym wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki (kredyty, raty, pożyczki samochodowe, hipoteczne itp.) przemieniane są w jedną pożyczkę długoterminową o oprocentowaniu zazwyczaj niższym niż w przypadku poszczególnych pożyczek mniejszych.

dt783f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt783f1