Trwa ładowanie...

Postaw na ekologię. Koniec z wodą z plastikowych butelek

Choć za oknami jest już chłodniej, nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zamiast sięgać po plastikowe butelki, możesz postawić na tańszą alternatywę, a przy okazji zadbać o środowisko. Postaw na domowe filtry do wody.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Postaw na ekologię. Koniec z wodą z plastikowych butelek
Źródło: flickr.com, Fot: Your Best Digs
d1b9vj0

Pić trzeba – i to nie tylko latem. Każdy, kto dba o swoje zdrowie powinien wiedzieć, że absolutnym minimum jest 1,5 litra wody dziennie, a im więcej ważymy, tym więcej wody powinniśmy pić. Uogólniając, każdy powinien przyjmować dziennie średnio jedną dużą butelkę wody.

Tanio i z dbałością o środowisko

To jednak rodzi kilka problemów. Z jednej strony musisz nieustannie zaopatrzać siebie i bliskich w wodę, co bywa uciążliwe szczególnie wtedy, gdy trzeba przytaszczyć zgrzewkę z wodą z zakupów. Z drugiej plastikowe butelki to śmieci, których generowania można uniknąć. Rozwiązaniem jest woda z kranu, którą przefiltrujesz w prosty sposób – to koszt nieporównywalnie niższy niż kupowanie każdego dnia nowej butelki, a przy tym ograniczasz zużycie plastiku.

Choć utarło się przekonanie, że woda z kranu nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu, to wbrew pozorom kranówka jest równie smaczna i dobra co woda, którą kupujemy w sklepach. Kilkadziesiąt lat temu w wodzie faktycznie można było znaleźć bakterie, które ginęły dopiero po przegotowaniu jej. Obecnie woda z kranu, szczególnie w większych miastach jest bezpieczna i czysta. Wystarczy tylko odpowiednio ją przefiltrować. Jeśli więc masz opory przed piciem wody prosto z kranu, zainwestuj w filtry.

dzbanek filtrujący Shutterstock.com
dzbanek filtrującyŹródło: Shutterstock.com, Fot: Africa Studio

Jak filtrować wodę samodzielnie

Niewielki filtr starczy na przefiltrowanie około 150-200 l wody, czyli ponad miesiąc intensywnego użytkowania, trzeba tylko mieć odpowiednie naczynie. Sam proces filtrowania jest banalnie prosty i niezwykle szybki. Wystarczy nieco ponad minuta, by zyskać litr świeżo przefiltrowanej i czystej wody. Potrzebujesz do tego dzbanka wykonanego ze szkła lub wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz filtrów, które należy włożyć w specjalny koszyczek. Gdy wlejesz wodę do górnego zbiornika, ta zacznie przeciekać na dół przez filtr, który ją oczyści i wyląduje w dolnym pojemniczku już gotowa do picia.

Czysta woda zawsze pod ręką

Pamiętaj, że do dzbanków pasuje konkretny rodzaj filtrów, warto więc zwrócić uwagę na cenę zestawu, aby później nie rozczarować się kosztem pojedynczych wkładów. Większość dzbanków można ponadto myć w zmywarce, co pozwoli utrzymać je w idealnej czystości.

Koszt jednego dzbanka z zestawem filtrów to ok. kilkadziesiąt złotych. Możesz zapłacić jeszcze mniej, jeśli znajdziesz sprzęt na promocji, na przykład Allegro Black Week. Zakupy w internecie mogą się opłacać, szczególnie dla abonentów usługi Allegro Smart!, którzy mogą się cieszyć darmową dostawą. Zakupy możesz robić wszędzie, aby śledzić promocje na bieżąco, skorzystaj z intuicyjnej aplikacji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1b9vj0

Podziel się opinią

Share
d1b9vj0
d1b9vj0