Trwa ładowanie...
dsepukq

Poradzisz sobie z alergią, zadbaj o jakość powietrza. Polecamy oczyszczacze

Choć wiosna przez wielu jest uważana za najpiękniejszy czas w roku, to alergicy mają na ten temat inne zdanie. Pyłki potrafią dać się we znaki, ale w mieszkaniach pełno jest innych alergenów, które uczulają przez cały rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulga dla alergików w atrakcyjnych cenach
Ulga dla alergików w atrakcyjnych cenach (Shutterstock.com)
dsepukq

Zbliża się czerwiec, czas pylenia traw, a to dla wielu gwarantowany nieżyt nosa i spojówek. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, problemy z alergiami ciągną się zwykle do września, a nawet listopada. Aby zmniejszyć przykre objawy, warto zadbać o odpowiednią atmosferę w domu. Wietrzenie nie zdaje egzaminu, Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza.

Czyste powietrze w twoim domu niezależnie od pory roku Shutterstock.com
Podziel się
dsepukq

Nie tylko dla alergików

Urządzenia tego typu usuwają nie tylko pyłki, ale również kurz, roztocza, sierść, smog, lotne związki organiczne, bakterie, wirusy i pleśnie. Ich skuteczność sprawia, że objawy alergii przestają być tak bardzo uciążliwe, gdyż skutecznie zmniejszają ilość cząstek gromadzących się w powietrzu.

Niewielkie urządzenie nie rzuca się w oczy i można postawić je w każdym pomieszczeniu. Działa w sposób podobny do odkurzacza. Powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, następnie przepuszcza się je przez filtry, a po tym jest ponownie wypuszczane do otoczenia. W zależności od potrzeb można wybrać mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone w większą ilość lepszych jakościowo filtrów.

dsepukq

Filtrowanie na wysokim poziomie

Część tańszych oczyszczaczy wyposażono w filtry warstwowe, które mają za zadanie pozbyć się cząsteczek kurzu i pyłków kwiatowych. Zaawansowane filtry HEPA radzą sobie z tym o wiele lepiej, a ponadto zatrzymują również komórki grzybów i bakterii. Filtry węglowe pozwalają pozbyć się uciążliwych zapachów, a urządzenie wyposażone w filtr wodny skutecznie nawilża pomieszczenie, co przyda się szczególnie latem, podczas upałów. Ponadto modele wyposażone w jonizator wpływają pozytywnie na samopoczucie i zdrowie wszystkich w pomieszczeniu.

dsepukq

Każdy oczyszczacz ma indywidualny obszar działania, dlatego warto zakupić sprzęt dopasowany do metrażu pomieszczenia. Jednocześnie warto pamiętać, że nawet najdroższe urządzenie nie będzie w stanie działać w kilku pomieszczeniach jednocześnie, jeśli nie będzie między nimi odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Dlatego kupowanie droższego i bardziej wydajnego sprzętu do małego pomieszczenia mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup kilku mniejszych modeli lub – dla nieco bardziej oszczędnych - przenoszenie ich z miejsca na miejsce.

W dzień i w nocy

Przy zakupie warto również sprawdzić, jaką mocą dysponuje urządzenie. Im większa moc, tym więcej razy w ciągu doby oczyszczacz będzie w stanie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu, a tym samym zbierze o wiele większą ilość szkodliwych substancji będzie mógł przefiltrować.

dsepukq
Shutterstock.com
Podziel się

Pamiętaj również, że oczyszczacz powietrza będzie pracował również w nocy, zapewniając ci spokojny i komfortowy sen. Dlatego warto zadbać również o to, by urządzenie pobierało jak najmniej energii i w związku z tym nie odbiło się na budżecie domowym. Takie urządzenie powinno działać bardzo cicho tak, by nie zaburzać snu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dsepukq

dsepukq
dsepukq