ycipk-fh5ixt

Poradzisz sobie z alergią, zadbaj o jakość powietrza. Polecamy oczyszczacze

Choć wiosna przez wielu jest uważana za najpiękniejszy czas w roku, to alergicy mają na ten temat inne zdanie. Pyłki potrafią dać się we znaki, ale w mieszkaniach pełno jest innych alergenów, które uczulają przez cały rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulga dla alergików w atrakcyjnych cenach
Ulga dla alergików w atrakcyjnych cenach (Shutterstock.com)
ycipk-fh5ixt

Zbliża się czerwiec, czas pylenia traw, a to dla wielu gwarantowany nieżyt nosa i spojówek. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, problemy z alergiami ciągną się zwykle do września, a nawet listopada. Aby zmniejszyć przykre objawy, warto zadbać o odpowiednią atmosferę w domu. Wietrzenie nie zdaje egzaminu, Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza.

Czyste powietrze w twoim domu niezależnie od pory roku Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-fh5ixt

Nie tylko dla alergików

Urządzenia tego typu usuwają nie tylko pyłki, ale również kurz, roztocza, sierść, smog, lotne związki organiczne, bakterie, wirusy i pleśnie. Ich skuteczność sprawia, że objawy alergii przestają być tak bardzo uciążliwe, gdyż skutecznie zmniejszają ilość cząstek gromadzących się w powietrzu.

Niewielkie urządzenie nie rzuca się w oczy i można postawić je w każdym pomieszczeniu. Działa w sposób podobny do odkurzacza. Powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, następnie przepuszcza się je przez filtry, a po tym jest ponownie wypuszczane do otoczenia. W zależności od potrzeb można wybrać mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone w większą ilość lepszych jakościowo filtrów.

ycipk-fh5ixt

Filtrowanie na wysokim poziomie

Część tańszych oczyszczaczy wyposażono w filtry warstwowe, które mają za zadanie pozbyć się cząsteczek kurzu i pyłków kwiatowych. Zaawansowane filtry HEPA radzą sobie z tym o wiele lepiej, a ponadto zatrzymują również komórki grzybów i bakterii. Filtry węglowe pozwalają pozbyć się uciążliwych zapachów, a urządzenie wyposażone w filtr wodny skutecznie nawilża pomieszczenie, co przyda się szczególnie latem, podczas upałów. Ponadto modele wyposażone w jonizator wpływają pozytywnie na samopoczucie i zdrowie wszystkich w pomieszczeniu.

ycipk-fh5ixt

Każdy oczyszczacz ma indywidualny obszar działania, dlatego warto zakupić sprzęt dopasowany do metrażu pomieszczenia. Jednocześnie warto pamiętać, że nawet najdroższe urządzenie nie będzie w stanie działać w kilku pomieszczeniach jednocześnie, jeśli nie będzie między nimi odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Dlatego kupowanie droższego i bardziej wydajnego sprzętu do małego pomieszczenia mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup kilku mniejszych modeli lub – dla nieco bardziej oszczędnych - przenoszenie ich z miejsca na miejsce.

W dzień i w nocy

Przy zakupie warto również sprawdzić, jaką mocą dysponuje urządzenie. Im większa moc, tym więcej razy w ciągu doby oczyszczacz będzie w stanie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu, a tym samym zbierze o wiele większą ilość szkodliwych substancji będzie mógł przefiltrować.

ycipk-fh5ixt
Shutterstock.com
Podziel się

Pamiętaj również, że oczyszczacz powietrza będzie pracował również w nocy, zapewniając ci spokojny i komfortowy sen. Dlatego warto zadbać również o to, by urządzenie pobierało jak najmniej energii i w związku z tym nie odbiło się na budżecie domowym. Takie urządzenie powinno działać bardzo cicho tak, by nie zaburzać snu.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fh5ixt

ycipk-fh5ixt
ycipk-fh5ixt