Trwa ładowanie...

Pomysł na ścianę w salonie: dekoracyjny kamień ścienny

Szukasz ciekawego pomysłu na ścianę w salonie? Ciekawą alternatywę dla farby i tynku stanowi ścienny kamień dekoracyjny, wymaga on jednak specjalnego traktowania i fachowego montażu. Ekspert podpowiada, jak odmienić wnętrza z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego.

Pomysł na ścianę w salonie: dekoracyjny kamień ściennyŹródło: Shutterstock
d3xzpw9
d3xzpw9

Szukasz ciekawego pomysłu na ścianę w salonie? Ciekawą alternatywę dla farby i tynku stanowi ścienny kamień dekoracyjny, wymaga on jednak specjalnego traktowania i fachowego montażu. Ekspert podpowiada, jak odmienić wnętrza z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego. Kamień dekoracyjny: zadbaj o spójność aranżacji salonu

Dekoracyjny kamień ścienny w salonie stanowi ciekawą alternatywę dla farb i tapet. Na rynku dostępnych jest wiele ich wzorów – od skalnych stosów i luźno ułożonych murków po kamienie przypominające wyglądem szczapy drewna. Zanim zdecydujesz się na konkretny kamień dekoracyjny, określ wiodącą stylistykę salonu. Kamienie, które wyglądają jak skalne odłamki, sprawdzą się w minimalistycznych salonach, w otoczeniu mebli wykończonych aplikacjami ze stali. Kremowe i beżowe murki lub polana drewna współgrają z cieplejszymi aranżacjami w kolorach ziemi.

Kamień dekoracyjny a wielkość pomieszczenia

W dużym, przestronnym salonie możesz pozwolić sobie na wykonanie dekoracji z kamienia na całej połaci jednej ze ścian. W małych pomieszczeniach taka jego ilość może być przytłaczająca. Zaleca się wówczas stosowanie kamienia dekoracyjnego na wybranych fragmentach ścian w formie poziomych lub pionowych pasów. Okładziny świetnie sprawdzają się także na niskich przepierzeniach czy wąskich ściankach działowych.

Kamień dekoracyjny: nadaje przestrzeni charakter

Poprzez zastosowanie ściennego kamienia dekoracyjnego można wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeżeli salon łączy się z jadalnią, okładzina kamienna podkreśli granice części, w której jemy. Podobny trick zastosować można również w dużych pokojach dziennych, gdy chcesz oddzielić strefę pracy od miejsca wypoczynku.

d3xzpw9

Kamień dekoracyjny: fachowo zamontowany

Ważne, aby prawidłowo przygotować podłoże pod kamień dekoracyjny, poprzez oczyszczenie go z resztek różnych materiałów czy pyłu. Ścianę dobrze jest zagruntować i dopiero wtedy przystąpić do przyklejania kamiennych płytek. Mocujemy je do ściany zaprawą klejową elastyczną, a następnie fugujemy w zależności od rodzaju okładziny. W celu uniknięcia zabrudzeń fugowanie należy wykonywać przy użyciu zaprawy o konsystencji tzw. „mokrej ziemi”, używając do tego tacki i specjalnej kielni fugówki.

Tomasz Ługowski, główny projektant firmy Bruk-Bet

d3xzpw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xzpw9