Trwa ładowanie...

Półki i półeczki do salonu. Akcent lepszy od obrazu

Nowoczesna półka pełni funkcję mebla i dekoracji. Te oryginalne meble i dodatki do wnętrz wciąż na nowo zaskakują oryginalnymi formami i kolorami. Najmniejsze zmieszczą ulubiony bibelot, zaś największe - nawet całą biblioteczkę.

Półki i półeczki do salonu. Akcent lepszy od obrazuŹródło: Adobe Stock
dt6d262
dt6d262

Akcent na ścianę

Nowoczesne półki nie muszą pełnić jedynie funkcji praktycznej. Z powodzeniem mogą stać się interesującym elementem wystroju. Najchętniej wybierane, niewielkie i tanie półki na lekkie przedmioty mają różne, ciekawe kształty. Ich koszt jest niewielki, nie wymagają wiele miejsca, można je powiesić albo ustawić na komodzie, a w razie zmiany koncepcji wystroju szybko przenieść w inne miejsce.

Fantazyjny akcent na ścianie

Półka może być najważniejszym elementem wystroju salonu, jeśli wybierzesz tę, która odbiega stylem od tradycyjnych poziomych desek. Drzewo, przenikające się geometryczne kształty lub forma, którą trudno określić, ale od razu przykuwa wzrok wchodzących do pokoju czy salonu gości. To rozwiązanie "2 w 1" – dekoracja i funkcjonalny mebel w jednym.

Półki z rzemieślniczym akcentem

Moda na proste deski przybite do ściany już dawno minęła? Tylko z pozoru. Odkrywamy na nowo urok starego drewna albo ponownego wykorzystania przedmiotów i ich części, które z pozoru nie są już przydatne, ale dzięki artystycznej inwencji projektanta odkrywają na nowo swój urok. Pasują do wnętrz minimalistycznych i świetnie wkomponują się do tych w stylu loftowym czy industrialnym

Półki w zestawach – wnętrzarski hit

Charakterystyczne kwadraty, prostokąty i wieloboczne półki nawiązujące do struktury plastra miodu to kolejna z funkcjonalnych i modnych inspiracji. Takie półki systemowe można łączyć na różne sposoby w zestawy i montować w skupieniu jako jeden bardziej lub mniej skomplikowany kształt albo rozmieścić na ścianie zajmując większą część jej powierzchni. Efekt może być świetny, jeśli umieścisz na nich rośliny i pozwolisz im się rozrosnąć, tak aby tworzyły zieloną ścianę. Pamiątki z podróży albo zdjęcia dzieci też będą na nich pięknie wyeksponowane.

Minimalistyczna prostota

Z drugiej strony wiele możliwości dają też te najprostsze półki. Nietrudno znaleźć dowolny rozmiar albo zamówić je na wymiar np. do wnęki. W eleganckim wnętrzu sprawdzą się klasyczne lub nowoczesne półki z drewna albo w kolorze neutralnej bieli, która na tle jasnych ścian będzie niemal niewidoczna. Takie klasyczne, białe półki doskonale prezentują się niemal w każdym połączeniu, jednak szczególnie dobrze radzą sobie we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim. Proste modele są przy tym wyjątkowo niedrogie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapełnić nimi całą ścianę w pokoju i przerobić ją na prywatną biblioteczkę. Koszt takiego rozwiązania nie będzie zbyt wysoki.

dt6d262

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6d262