ycipk-v1ck6f

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Pokrowce na krzesła, fotele i kanapy. Tanie, uniwersalne i łatwo je wyprać

Pokrowce na meble kojarzą nam się z weselami i wystawnymi aranżacjami świątecznych spotkań. W praktyce to też sposób na niedrogą metamorfozę wnętrza i zabezpieczenie mebli przed zabrudzeniami i przetarciami tapicerki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stara kanapa odzyska dawny wygląd i to niskim kosztem
Stara kanapa odzyska dawny wygląd i to niskim kosztem (iStock.com)
ycipk-v1ck6f

Meble jak nowe

Stare meble i wypłowiała tapicerka mogą odzyskać dawną funkcjonalność. Nawet jeśli nasz budżet nie pozwala na zakup nowych mebli, to praktyczny, elastyczny pokrowiec odświeży wygląd salonu, zakryje ewentualne przetarcia tkaniny i pozwoli regularnie wyprać powłokę. Elastyczne powłoki przypominają prześcieradła z gumką, które dobrane pod rozmiar i kształt mebla dają się plastycznie formować. Struktura tkaniny, z której je wykonano, dobrze trzyma się powierzchni większości rodzajów tapicerki, a dodatkowa gumka na krawędzi pokrowca utrzymuje go na swoim miejscu.

W ten sposób możemy przykryć niemal każdy mebel.

ycipk-v1ck6f

Wystawna atmosfera

Kolorowe sukienki na krzesła z efektownym wiązaniem możemy dopasować do nowych zasłon i np. poduszek na kanapę. Sama wymiana elementów tekstylnych odmieni wnętrze np. na rodzinne spotkanie z okazji imienin lub ważnej rocznicy. Sukienki na krzesła różnią się od zwykłych pokrowców na meble fantazyjnym krojem i detalami.

ycipk-v1ck6f

Nie muszą być wykonane ze zwykłej, gładkiej bawełny, ale z dowolnej tkaniny, która będzie pasować do naszej wizji wnętrza.

W razie potrzeby możesz zastosować pokrowce tylko na siedziska.

ycipk-v1ck6f

Nieskazitelna tapicerka

Inne zastosowanie pokrowców na krzesła to zabezpieczenie mebli, z których ma korzystać ktoś spoza rodziny i bliskich. Masz mieszkanie na wynajem i martwisz się o stojące w nim meble? Pokrowce uchronią cię przed przykrą niespodzianką.

Pokrowce na materace znamy głównie z pokoi hotelowych, gdzie zabezpieczają miejsce, w którym śpią różne osoby. Małe dzieci, czasem zwierzaki czy przypadkowe wylanie kawy bądź wina w hotelowym pokoju mogłoby prowadzić do szybkiego zniszczenia materaca. Odpowiedni pokrowiec nie musi być wykonany z plastiku czy szeleszczącego tworzywa, aby chronić materac. Tego rodzaju pokrowce są też stosowane przez alergików.

ycipk-v1ck6f
ycipk-v1ck6f
ycipk-v1ck6f
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-v1ck6f