Trwa ładowanie...
stacja pogodowa
24-09-2020 09:22

Pogoda - chcemy wiedzieć jak najwięcej

Jest tematem, od którego zaczyna się większość mniej lub bardziej poważnych rozmów na Ziemi - pogoda. To, jaka aura panuje na zewnątrz, determinuje nasze zachowania oraz aktywności, a także to, jak się danego dnia ubierzemy. Stąd też prognoza pogody jest dla nas bardzo istotną sprawą, na którą bardzo często zwracamy baczną uwagę. W większości mieszkań czy domów na wyposażeniu znajduje się termometr zaokienny, czy też pokojowy. Dobrym rozwiązaniem, które nam się przyda, może być także nieco większa inwestycja, czyli zakup własnej stacji pogodowej.

Artykuł sponsorowany
Pogoda - chcemy wiedzieć jak najwięcejŹródło: materiały partnera
d2z9ckd
d2z9ckd

1. Co to jest stacja pogodowa?
2. Jak działa stacja pogodowa?
3. Na co zwrócić uwagę, kupując stację pogodową?
4. Jakie są typy stacji pogodowych?

Co to jest stacja pogodowa?

Stacja pogodowa jest urządzeniem, które wskazuje różne parametry otaczającego nas powietrza, takie jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, prędkość wiatru, fazy księżyca, itp. Wszystko zależy od tego, jaką stację wybierzemy. Domowa stacja pogodowa na pewno ułatwi nam codzienne wyjście do pracy, czy też do szkoły. Dane, jakie będziemy otrzymywać w ten sposób będą na pewno o wiele bardziej pełne i dokładniejsze, niż wiedza o pogodzie czerpana z prognozy telewizyjnej lub radiowej. Duży wybór tego typu urządzeń znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jedną z lepiej zaopatrzonych witryn jest Castorama, którą bez trudu znajdziemy w sieci - https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/narzedzia-pomiarowe/termometry/stacje-pogodowe.html. Na pewno znajdziemy tam taką stację pogodową, która spełni pokładane w niej oczekiwania, a jej zakup będzie udaną inwestycją.

Jak działa stacja pogodowa?

Niektóre stacje pogodowe łączą się ze specjalnymi centrami albo z obserwatoriami, czy też czujnikami meteorologicznymi, z których pobierają dokładne dane. Tak czynią cyfrowe stacje pogodowe. Stacje analogowe podstawowe parametry powietrza określają same. W dobrej stacji pogodowej mamy też zegar, datownik, możliwość nastawienia budzika, etc. Stacja może też bez kłopotu określać warunki panujące zarówno w domu, jak i na zewnątrz mieszkania. Stacja może także zbierać dane z dłuższego okresu czasu i np. prezentować je w ramach wykresu. Najtańsze stacje pogodowe nabędziemy już od kilkudziesięciu złotych za sztukę, ale są też takie produkty, których kupno może oscylować w granicach dwustu złotych. Co ważne, cyfrowa stacja pogodowa do domu sama zmienia np. datę lub godzinę, gdy zajdzie taka potrzeba. Sprawdzi się ona zarówno w domu jak i w biurze, a jej działanie nie wymaga kontrolowania. To bardzo przydatne urządzenie, które warto mieć pod ręką.

Na co zwrócić uwagę, kupując stację pogodową?

Jeśli zdecydujemy się na zakup stacji pogodowej, wybierzmy taki model, który nam się podoba i spełnia nasze oczekiwania. Warto także dopasować go do wnętrza, w którym się znajdzie. Ważną sprawą jest także wyraźny wyświetlacz, pozwalający nam śledzić poszczególne odczyty pogodowe z dalszej odległości. Dobrym rozwiązaniem będzie także kupienie takiej stacji, która dysponuje możliwością podświetlenia ekranu, dzięki czemu będziemy mogli odczytać dane, np. w nocy. Idealnym rozwiązaniem może się także okazać zakup stacji bezprzewodowej. Pozwoli to nam na ustawienie jej w dowolnym miejscu, bez konieczności martwienia się o kable, które nie zawsze muszą wyglądać estetycznie. Ciekawie mogą się prezentować dane w formie wykresów o określonych kolorach. Może to ułatwić korzystanie ze stacji, np. młodszym dzieciom, czy też osobom starszym. Dla niektórych z nas znaczenie może mieć także cena za potencjalne urządzenie, ale warto pamiętać, że np. w "Castoramie" można skorzystać z systemu ratalnego zakupów, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na nieco większy wydatek, rozłożony w czasie. Możemy także nabyć np. dwie stacje pogodowe i jedną wstawić do pokoju dziecka, dzięki czemu nasza pociecha może zacząć się interesować bardziej otaczającym ją światem, a kto wie - może nawet w przyszłości zostać meteorologiem albo meteorolożką.

d2z9ckd

Jakie są typy stacji pogodowych?

Stacje pogodowe możemy podzielić na analogowe i cyfrowe. Analogowe odczytują mniej zjawisk (temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, czas) wykorzystując do tego procesy fizyczne, cyfrowe są uzależnione od danych, które do nich spływają z różnych czytników oraz z sieci internetowej. Niektóre z nich ściągają dane ze specjalistycznych ośrodków badawczych, takich jak, np. Meteotime. To pozwala na otrzymywanie bardzo szczegółowych odczytów, które są zdecydowanie dokładniejsze niż dane pozyskiwane w inny sposób. Cyfrowe stacje pogodowe działają przeważnie w trzech zakresach częstotliwości radiowej: 433 MHz, 868 MHz albo 2,4 GHz. Ta ostatnia częstotliwość dotyczy najnowszych modeli stacji pogodowych dostępnych na rynku. Oczywiście jeśli zależy nam na klimatycznej stacji pogodowej z odpowiednim rysem, lepiej zdecydować się na model analogowy. Nowoczesna stacja pogodowa zdecydowanie bardziej sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od nas.

Artykuł sponsorowany
d2z9ckd

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z9ckd