Trwa ładowanie...

Poduszka niejedno ma imię. Do łóżka, do dekoracji, do kąpieli i dla żartu

Jej podstawowa funkcja to sprawianie, aby spało nam się wygodnie. Poduszka to jednak coś więcej niż tylko element pościeli. Może służyć jako wystrój wnętrza, a przyda się nawet w łazience.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poduszka niejedno ma imię. Do łóżka, do dekoracji, do kąpieli i dla żartuŹródło: Getty Images
d34oa62
d34oa62

Historia poduszki jest dłuższa niż nam się wydaje. Badania dowodzą, że były używane przez niemal wszystkie osiadłe ludy w celu poprawy jakości życia. Choć nie oznacza to, że każdy mógł sobie na nią pozwolić. Początkowo używali ich przede wszyscy bogaci. Archeolodzy znaleźli poduszki m.in. w grobach starożytnego Egiptu.

Na cenę poduszek składał się przede wszystkim trud włożony w ich wykonanie. Techniki barwienia i szycia sprawiły wręcz, że poduszki stały się formą sztuki. Do milionów domów na całym świecie trafiły wraz z rewolucją przemysłową. Wtedy ich produkcja stała się masowa i stosunkowo tania.

Wciąż podstawową funkcją poduszek jest zapewnianie ludziom wygodnego wypoczynku, przede wszystkim w nocy. Często jednak są ważnym elementem wystroju wnętrza. Obecnie modne są wyraziste motywy graficzne, często okraszone nutką humoru.

Na ponadprzeciętną dozę humoru można sobie pozwolić dekorując pokoje dzieci lub nastolatków. A wzory poduszek przybierają naprawdę fantazyjne formy.

Poduszka do łazienki i do karmienia

Rzadziej niż w pokojach, poduszki goszczą w łazienkach. A to błąd! Poduszka może być świetnym dodatkiem do relaksującej kąpieli, dzięki czemu będzie jeszcze przyjemniej.

Kobiety docenią również zapewne poduszkę, która ułatwi nieco karmienie dziecka. Jej wyjątkowy kształt ma sprawić, że będzie po prostu wygodniej.

Dzisiejsze poduszki bywają także wspomagane elektroniką. Dzięki temu poduszka oprócz podtrzymywania naszej głowy, jest również w stanie ją wymasować, dzięki czemu mamy poczuć się jeszcze bardziej zrelaksowani.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d34oa62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34oa62