Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
podłoga
10-05-2019 12:40

Podłogowy poradnik, czyli jak dobrać podkład do rodzaju podłogi

Bazą każdego wnętrza jest solidna podłoga. Jeśli planujesz remont, a pojęcie podkładu podłogowego jest ci zupełnie obce, nie wiesz w jakim celu się go stosuje oraz jak dopasować go do warunków panujących w twoim domu – w naszym artykule znajdziesz potrzebne informacje.

Podłogowy poradnik, czyli jak dobrać podkład do rodzaju podłogiŹródło: www.vox.pl
d2u95qw
d2u95qw

Pierwszy krok na drodze do nowej podłogi to decyzja, na jaki materiał chcemy postawić. Częste wybory to panele, podłoga drewniana lub coraz modniejsza podłoga winylowa. Każde z tych rozwiązań wykonane jest w innej technologii, z innych surowców, ma inne walory użytkowe i nieco inne wymogi montażowe. Niezależnie od wyboru, punkt wyjścia w każdym przypadku to odpowiednie przygotowanie podłoża. Analogicznie jak w przypadku ściany - przed położeniem farby, tapety czy paneli dekoracyjnych, powierzchnia wymaga przygotowania do prac remontowych. Podobnie jest w przypadku podłoża. W tym wypadku kluczowym momentem przygotowawczym jest zastosowanie podkładu. To dodatkowa warstwa kładziona na powierzchnię betonu, czy płytek ceramicznych, która ochroni nas przed wilgocią, będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i pękaniem podłogi, pomoże utrzymać pożądaną temperaturę we wnętrzu i je dodatkowo wyciszy. Podłoga wraz z podkładem to domowe "must have" – w towarzystwie tej dwójki będzie profesjonalnie, ciepło i cicho. Pojawia się tylko pytanie, jak się zabrać za dobranie tego duetu, który podkład spośród wielu dostępnych na rynku wybrać i ile to kosztuje?

Rozsądną decyzją, ułatwiającą przejście przez proces wymiany podłogi, jest wybór firmy, która proponuje w tym zakresie kompleksowe rozwiązania. Szeroki asortyment podłóg i dedykowanych do nich podkładów oferuje marka VOX. Linia Max-Pod to cztery wysokiej jakości podkłady podłogowe dla każdego rodzaju podłóg. Jest to nowa, wyselekcjonowana propozycja, która powstała, aby pomóc osobom realizującym remont w osiągnięciu pożądanego efektu. Jednym z jej autorów jest Piotr Szczęśniak, ekspert VOX
z wieloletnim doświadczeniem w pracy z materiałami do wykończenia podłóg.
- Wiele razy widziałem zakłopotanie klientów, stojących przed wyborem odpowiedniego podkładu podłogowego. Postawiłem nam w zespole VOX za cel, by te decyzje ułatwić, precyzyjnie trafiając w najczęstsze domowe potrzeby. Cztery warianty jakie proponujemy pod nazwą Max-Pod to efekt naszych długich obserwacji i doskonalenia produktu. Każdy podkład ma swoje silne strony. Aby je maksymalnie wykorzystać, proponuję określić zadanie, jakie podkład ma do spełnienia w naszym domu. Ten nadrzędny cel, plus rodzaj wybranej do położenia podłogi, dadzą nam szybkie rozwiązanie podkładowej zagadki – mówi Piotr Szczęśniak.

www.vox.pl - Michał Szczęśniak
Źródło: www.vox.pl - Michał Szczęśniak

A zatem popatrzmy na potrzeby i korzyści zgodnie z radą eksperta.

d2u95qw

CEL: utrzymać ciepło

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu dzieci mogą bawić się na ciepłej podłodze, a dorośli chodzić po domu boso niezależnie od pory roku. Dlatego montaż tego rozwiązania jest coraz powszechniejszą praktyką w domach i mieszkaniach. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, warto zastosować dedykowany właśnie do ogrzewania podłogowego podkład.
- Spośród czterech nowych podkładów, najwyższą skuteczność przewodzenia ciepła zapewni Max-Pod Alu Extreme. To podkład dla najbardziej wymagających. Wybierając go, poza gwarancją wysokiej efektywności ogrzewania podłogowego, zyskujemy także izolację akustyczną. Max-Pod Alu Extreme to elastyczny podkład z opatentowaną technologią RWS Barrier zapewniającą optymalne tłumienie odgłosów kroków. Jest przeznaczony do pomieszczeń narażonych na intensywne użytkowanie. Szczególnie polecam stosowanie go do podłóg winylowych – wyjaśnia Piotr Szczęśniak, ekspert VOX.

CEL: dobre wyciszenie

Chcesz mieć ciszę i spokój w domu z drewnianą podłogą? W realizacji tego pragnienia pomoże wybór podkładu Max-Pod SD Professional, który doskonale pochłania dźwięki dobiegające z pomieszczenia.
- Max-Pod SD Professional to podkład polecany do paneli i podłóg drewnianych trójwarstwowych. Jest naprawdę prosty w montażu, po rozwinięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię. Z pewnością każdy doceni jego właściwości izolacyjne – komentuje Piotr Szczęśniak. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku podłóg drewnianych litych nie trzeba stosować podkładu podłogowego.

CEL: stop wilgoci i poślizgom

Specjalistyczne podkłady Max-Pod chronią także panele podłogowe przed wilgocią pochodzącą od posadzki.
- Wśród czterech proponowanych przez VOX podkładów znajdują się także Max-Pod Antislip Max oraz Max-Pod Alu Professional. To nowoczesne podkłady o wysokiej gęstości. Produkt ten jest polecany do podłóg winylowych, ponieważ warstwa antypoślizgowa chroni delikatne zamki podłóg winylowych przed uszkodzeniem. Do podłóg drewnianych trójwarstwowych i paneli lepiej zastosować Max-Pod Alu Professional ze zintegrowaną barierą paroizolacyjną. Ten podkład zapewnia szybki i prosty montaż dzięki metalizowanej barierze paroizolacyjnej z zakładką i taśmą klejącą – precyzuje ekspert.

Podkład podłogowy to niepozorny a naprawdę ważny element wykończenia wnętrza. Jeśli chcemy się nią cieszyć przez długi czas – zapewnijmy jej odpowiednią bazę. Jej dobór jest teraz szybki i prosty, a korzyści istotne.

d2u95qw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u95qw