Poczuj się jak na trybunach. Jak wybrać telewizor do oglądania sportu?

Poczuj się jak na trybunach. Jak wybrać telewizor do oglądania sportu?

17 czerwca 2021

Sport z każdym rokiem staje się coraz bardziej dynamiczny. Wytrenowani zawodnicy przesuwają kolejne granice szybkości, liczby strzelonych goli czy odległości pokonanych na boisku. Chcąc uczestniczyć w tym w roli kibica, musimy nadążać za technologicznym wyścigiem producentów sprzętu. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając telewizor do oglądania sportowej rywalizacji?

Oglądając transmisje meczów piłkarskich z lat 70., 80. czy nawet 90., można zaobserwować, jak wielką przemianę przeszedł futbol na przestrzeni kilku dekad. Spokojne tempo rozgrywania akcji czy długie dryblingi możemy podziwiać już głównie na archiwalnych nagraniach. Dziś piłkarze to prawdziwi gladiatorzy, a piłka nożna stała się jedną z najbardziej dynamicznych dyscyplin. Wystarczy wspomnieć, że jeden z najszybszych obecnie zawodników na świecie potrafi rozpędzić się z piłką do prędkości 36 km/h.

W pogoń za zmieniającym się sportem musieli więc ruszyć producenci sprzętu. Największe światowe wydarzenia sportowe gromadzą przed telewizorami ogromne rzesze kibiców. Jak wynika z raportu FIFA, ostatni finał mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku przynajmniej przez minutę oglądało 3,26 mld ludzi. Jak zatem łatwo policzyć, połowa globu była zainteresowana boiskową rywalizacją Francji z Chorwacją.

Nadążyć za piłką

Fani sportu mają dziś coraz większe oczekiwania wobec jakości dostarczanego im produktu. Zarówno pod względem poziomu widowiska, jego oprawy, jak i sprzętu, na którym oglądają ulubione dyscypliny. Producenci telewizorów uczestniczą w swoim wyścigu, oferując kibicom coraz lepsze rozwiązania i funkcje, które sprawiają, że obserwując mecz, czujemy się, jakbyśmy byli na trybunach.

Wybierając telewizor, który będzie nam służył do oglądania sportu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Bo skoro dzisiejsza piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy jakakolwiek inna dyscyplina to przede wszystkim dynamiczne akcje, musimy mieć pewność, że nasze urządzenie nadąży za piłką i zawodnikami, nie pozostawiając na ekranie wrażenia "smugi".

Naturalne odwzorowanie ruchu zapewniają telewizory z odpowiednio wysokim odświeżaniem matrycy. To gwarantuje model TCL QLED serii C82. Posiada 100-hercowy natywny wyświetlacz, dzięki któremu ruch jest płynny, a wszystkie szczegóły ostre. Śledzenie nawet najszybszej wymiany naszych piłkarzy albo siatkarzy nie będzie więc stanowiło problemu.

Prawdziwe kolory, ostre krawędzie

Polskim sportowcom najczęściej kibicujemy w gronie bliskich i znajomych. Ważne, aby telewizor miał wystarczająco szeroki kąt widzenia, by nasz przyjaciel, któremu przypadnie miejsce na kanapie niekoniecznie na wprost ekranu, nie narzekał, że za mało widzi.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć też o odpowiednio dobrym odwzorowaniu kolorów, które zadba o to, by zielona murawa naprawdę była zielona, a białe koszulki naszych reprezentantów nie wyglądały jak po kilku praniach. Telewizor TCL z serii C72+ dzięki najnowocześniejszej technologii kropek kwantowych zapewnia autentyczne kinowe kolory z ponad miliardem ich odcieni. Umożliwia uzyskanie takiego poziomu odwzorowania barw, jaki pierwotnie uchwyciły kamery.

Obecnie coraz więcej wydarzeń sportowych transmitowanych jest w jakości 4K. Zbliżające się zmagania najlepszych drużyn piłkarskich Europy po raz pierwszy w całości będą prezentowane w takiej rozdzielczości. Warto zatem zainwestować w sprzęt, dzięki którem nie umknie nam żadna akcja i najdrobniejszy szczegół. Telewizor TCL QLED 4K serii C71 skaluje obraz do jakości 4K, zapewniając jego ostrość i realizm.

Doping jak z trybun

Sport to jednak nie tylko obraz, ale też dźwięk. Chóralnie odśpiewany hymn czy wrzawa po strzelonym golu może przysporzyć gęsiej skórki nie tylko, gdy doświadcza się tego bezpośrednio na stadionie. Seria C82 oferuje standard Dolby Atmos i najnowsze rozwiązania dźwiękowe od ONKYO 2.1, z wbudowanym głośnikiem basowym umieszczonym z tyłu telewizora. To połącznie gwarantuje najwyższą jakość dźwięku, podnosząc ją do wrażenia, którego doświadczamy w sali kinowej. W trakcie oglądania meczu będziemy zatem odczuwali emocje jakbyśmy byli na trybunach.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

I na koniec, warto kupić telewizor z dostępem do aplikacji Smart TV. Bo choć wciąż prawa do najważniejszych wydarzeń sportowych posiadają tradycyjne stacje, to coraz więcej licencji wędruje do nadawców działających wyłącznie w internecie. Od przyszłego sezonu rozgrywki piłkarskie w kilku ligach będą dostępne wyłącznie na platformie streamingowej.

Materiał powstał przy współpracy z firmą TCL

Źródło artykułu:Materiał Partnera
jaki wybrać telewizorjaki kupić telewizordobry telewizor