Trwa ładowanie...

Pierwsze ogrodnicze show w Polsce. Green Area Show startuje już niebawem

Green Area Show to wydarzenie, które z pewnością zainteresuje każdego przedstawiciela branży ogrodniczej.

Pierwsze ogrodnicze show w Polsce. Green Area Show startuje już niebawemŹródło: Shutterstock.com
dykq08k
dykq08k

Dwa dni pełne wrażeń

To pierwsze takie wydarzenie nad Wisłą. Podczas Green Area Show, które odbędzie się na początku października na warszawskim Służewcu, zobaczymy liczne pokazy maszyn i narzędzi ogrodniczych, a także przetestujemy wiele z nich. Odbędziemy również liczne rozmowy z ludźmi z branży. Co jednak najważniejsze, dzięki organizowanemu przez Grupę MTP wydarzeniu, dowiemy się, jakie trendy w dziedzinie ogrodnictwa będą obowiązywać w 2020 r.

Lokalizacja Green Area Show na sławnym torze wyścigowym umożliwia połączenie tradycyjnej wystawy maszyn z ich nowoczesnymi pokazami na wolnym powietrzu. Zobaczymy, jak pracują w terenie urządzenia oraz narzędzia firm takich jak Al-Ko, John Deere, Honda, Stiga, Husqvarna, Kubota Iseki, Makita czy Serafin. Formuła show skierowana jest do profesjonalistów z branży, np. przedstawicieli zakładów zieleni miejskiej, właścicieli i zarządców ośrodków hotelowych, parków i pól golfowych, firmy wykonujących ogrody, architektów krajobrazu, deweloperów, itd.

Pokazy, testy i konferencje

Najważniejszym punktem programu Green Area Show będą wspomniane już demonstracje działania maszyn. Dotychczas podobne wydarzenia skupiały się na ich prezentacji wizualnej oraz opisywaniu parametrów technicznych. Tym razem zobaczymy maszyny i urządzenia w akcji podczas dynamicznych i nierzadko emocjonujących pokazów, które odbędą się w zewnętrznej części wystawy. Wiele z nich polscy widzowie zobaczą po raz pierwszy.

Oprócz powyższych pokazów podczas Green Area Show odbędzie się również prezentacja pracy arborystów w terenie. Przygotowała ją specjalnie na tę okazję Federacja Arborystów Polskich. Dzięki pokazowi dowiemy się, jak wygląda codzienna praca tych specjalistów od pielęgnacji drzew. Przedstawiciele federacji na swoim stoisku będą udzielali porad dendrologicznych oraz prawnych.

dykq08k

Green Area Show to także wydarzenia towarzyszące. Sala konferencyjna w hali obiektu stanie się na dwa dni przestrzenią spotkań fachowców z dziedziny ogrodnictwa oraz branż pokrewnych. Będą mieli okazję do wymiany opinii na szereg tematów blisko związanych z zielenią miejską i nie tylko. 2 października odbędzie się tam również 1. Forum Zarządcy Zieleni, organizowane wspólnie z redakcją miesięcznika "Zieleń Miejska", wydawanego przez firmę Abrys. Celem konferencji będzie propagowanie sprawdzonych rozwiązań w zakresie kształtowania i zarządzania przestrzenią miejską. W jej trakcie zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. polityki ochrony drzew, zielonych strategii dla miast, standardów dla branży architektury krajobrazu oraz paliw alternatywnych. Z kolei 3 października chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnym kursie projektowania przestrzeni miejskich. Zostanie w jego trakcie zaprezentowane innowacyjne narzędzie Vectorworks Landmark. Na obydwa powyższe wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Jedyne takie wydarzenie w Polsce

Bilety na Green Area Show będzie można zakupić zarówno w kasach biletowych podczas trwania wydarzenia, jak i online. Dostępna jest również specjalna oferta dla grup (min. 20 osób). Jej członkowie otrzymają bilety w cenie 25 zł, a opiekun grupy bezpłatne wejście dla opiekuna grupy oraz bezpłatny parking. Grupy zgłaszać można do dnia 30 września 2019 r. Osoby, które otrzymały bezpłatne zaproszenie na wydarzenie, muszą pamiętać o jego uprzedniej aktywacji.

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej wydarzenia.

STREFA EKO na Green Area Show

Zagadnienia ekologiczne już dawno przestały być ciekawostką i na stałe zadomowiły się w biznesie. W obliczu niepokojących sygnałów dotyczących zmian klimatycznych aspekty energooszczędności, wykorzystania nowoczesnych źródeł energii i szeroko pojętej ochrony środowiska stają się coraz bardziej dostrzegane przez producentów maszyn. Green Area Show, jako pionierskie wydarzenie w branży ogrodniczej, stawia na prezentację nie tylko nowości w ofercie producentów i dystrybutorów, ale także innowacyjnych rozwiązań, które pomagają chronić środowisko. Zaproszono wystawców do zgłaszania produktów, które wykorzystują takie rozwiązania. Tak właśnie zrodził się pomysł utworzenia STREFY EKO, czyli przestrzeni do prezentacji nowoczesnych rozwiązań, które wpisują się w szeroko rozumiany nurt ekologiczny.

dykq08k

Chęć udziału zgłosiły następujące marki:
- PROGRASS POLSKA Sp. z o.o.
- JOHN DEERE POLSKA
- AL-KO KOBER Sp. z o.o.
- STIGA Sp. z o.o.
- HUSQVARNA POLAND Sp. z o.o.
- THE TICKMANNS Marcin Kleszczewski

Strefa Eko znajduje się na terenie zewnętrznym ekspozycji. Prezentacje będą się odbywać dwa razy dziennie – o godzinie 11 oraz 14. Zgłoszone firmy podczas krótkich, ok. 10 minutowych prezentacji pokażą i opowiedzą o narzędziach i maszynach oraz wykorzystanych rozwiązaniach i technologiach.

Cały program pokazów w Strefie Eko znajduje się na https://gashow.pl/program/

Partnerem artykułu są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

dykq08k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dykq08k