Trwa ładowanie...

Pierwsze koszenie trawnika po zimie

Gdy po zimie trawa zaczyna rosnąć - to znak, że czas na pierwsze w sezonie koszenie. Zacznij od wykonania zabiegów związanych z pielęgnacją trawy: wyczesania resztek roślin i filcu, wałowania, wertykulacji i dosiania trawy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pierwsze koszenie trawnika po zimieŹródło: Honda
dpvnfjj
dpvnfjj
Pierwsze koszenie trawnika

#

Termin pierwszego w sezonie koszenia jest uzależniony od warunków pogodowych i od wysokości trawy. Najważniejsze, by nie przycinać darni za nisko (to może ją osłabić), ale też nie dopuścić do jej zbyt wysokiego wzrostu. Rekomendowaną przez profesjonalistów zasadą jest skoszenie nie więcej niż 1/3 wysokości trawy. Podczas koszenia młodych roślin warto pamiętać, by robić to delikatnie i nie wyrywać darni.

Częstym problemem jest dokładne skoszenie roślin blisko elewacji domu, ogrodzenia, pod drzewami czy krzewami – w trudno dostępnych miejscach, które są poza zasięgiem noży kosiarki. W takich przypadkach warto skorzystać z kosy lub wykaszarki. Optymalnym rozwiązaniem jest narzędzie wielofunkcyjne, lekkie, wygodne i bezpiecznie wyważone, składające się z jednostki napędowej i wymiennych przystawek, które można zestawiać według potrzeb i planowanych prac.

Konfiguracja z wykaszarką umożliwia koszenie trawy nie tylko w tych trudno dostępnych miejscach, ale również na terenach o większym nachyleniu. Lekkie i wydajne narzędzie zapewnia sprawne i, co najważniejsze, równe skoszenie trawy na całej powierzchni, co zwiększa walory estetyczne otoczenia.

Formowanie trawnika

#

Zadbany trawnik to również taki, który jest dokładnie przycięty na obrzeżach, w tym z wyznaczoną granicą pomiędzy trawnikiem a rabatami kwiatowymi czy ogródkiem warzywnym. To nie tylko ważny aspekt estetyki ogrodu – wyznaczenie granicy obszaru porośniętego darnią znacznie ułatwia pielęgnację kwiatów, zagonów warzywnych i ogródków zielnych. W tej pracy, która wykonywana ręcznie jest żmudna i czasochłonna, pomoże krawędziarka - umożliwia ona formowanie i stałe utrzymywanie kształtu trawnika.

Zestaw narzędzi wielofunkcyjnych pozwoli ci kompleksowo zadbać o pielęgnację zieleni. Za pomocą licznych przystawek – glebogryzarki, nożyc krótkich i długich, podkrzesywarki, dmuchawy – możesz wykonywać wiele różnych czynności: spulchniać wąskie grządki pod uprawy kwiatów i warzyw, formować krzewy i żywopłoty, przycinać gałęzie drzew, usuwać liście i inne drobne zanieczyszczenia z trawnika, tarasu i ścieżek.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dpvnfjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dpvnfjj