Trwa ładowanie...
ycipk-3x2q5v

Pierwsze koszenie trawnika po zimie

Gdy po zimie trawa zaczyna rosnąć - to znak, że czas na pierwsze w sezonie koszenie. Zacznij od wykonania zabiegów związanych z pielęgnacją trawy: wyczesania resztek roślin i filcu, wałowania, wertykulacji i dosiania trawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
W ciągu dwóch pierwszych wiosennych tygodni ogród całkiem zmienia szaty – pojawia się zieleń i paleta barw kwitnących drzew, krzewów oraz kwiatów.
W ciągu dwóch pierwszych wiosennych tygodni ogród całkiem zmienia szaty – pojawia się zieleń i paleta barw kwitnących drzew, krzewów oraz kwiatów. (Honda)
ycipk-3x2q5v

Pierwsze koszenie trawnika

Termin pierwszego w sezonie koszenia jest uzależniony od warunków pogodowych i od wysokości trawy. Najważniejsze, by nie przycinać darni za nisko (to może ją osłabić), ale też nie dopuścić do jej zbyt wysokiego wzrostu. Rekomendowaną przez profesjonalistów zasadą jest skoszenie nie więcej niż 1/3 wysokości trawy. Podczas koszenia młodych roślin warto pamiętać, by robić to delikatnie i nie wyrywać darni.

ycipk-3x2q5v

Częstym problemem jest dokładne skoszenie roślin blisko elewacji domu, ogrodzenia, pod drzewami czy krzewami – w trudno dostępnych miejscach, które są poza zasięgiem noży kosiarki. W takich przypadkach warto skorzystać z kosy lub wykaszarki. Optymalnym rozwiązaniem jest narzędzie wielofunkcyjne, lekkie, wygodne i bezpiecznie wyważone, składające się z jednostki napędowej i wymiennych przystawek, które można zestawiać według potrzeb i planowanych prac.

Konfiguracja z wykaszarką umożliwia koszenie trawy nie tylko w tych trudno dostępnych miejscach, ale również na terenach o większym nachyleniu. Lekkie i wydajne narzędzie zapewnia sprawne i, co najważniejsze, równe skoszenie trawy na całej powierzchni, co zwiększa walory estetyczne otoczenia.

ycipk-3x2q5v

Formowanie trawnika

Zadbany trawnik to również taki, który jest dokładnie przycięty na obrzeżach, w tym z wyznaczoną granicą pomiędzy trawnikiem a rabatami kwiatowymi czy ogródkiem warzywnym. To nie tylko ważny aspekt estetyki ogrodu – wyznaczenie granicy obszaru porośniętego darnią znacznie ułatwia pielęgnację kwiatów, zagonów warzywnych i ogródków zielnych. W tej pracy, która wykonywana ręcznie jest żmudna i czasochłonna, pomoże krawędziarka - umożliwia ona formowanie i stałe utrzymywanie kształtu trawnika.

ycipk-3x2q5v

Zestaw narzędzi wielofunkcyjnych pozwoli ci kompleksowo zadbać o pielęgnację zieleni. Za pomocą licznych przystawek – glebogryzarki, nożyc krótkich i długich, podkrzesywarki, dmuchawy – możesz wykonywać wiele różnych czynności: spulchniać wąskie grządki pod uprawy kwiatów i warzyw, formować krzewy i żywopłoty, przycinać gałęzie drzew, usuwać liście i inne drobne zanieczyszczenia z trawnika, tarasu i ścieżek.

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne

ycipk-3x2q5v

ycipk-3x2q5v
ycipk-3x2q5v