Trwa ładowanie...

Pielęgnacja ogrodu bez wysiłku - porady specjalistów

Czy istnieje sposób, aby cieszyć się urokiem ogrodu, nie poświęcając zbyt wiele czasu na jego pielęgnację? Oczywiście! Poznaj rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz wiele godzin.

Materiał sponsorowany przez Wolf-Garten
 Wielofunkcyjne narzędzia multi-star® od WOLF-Garten. Wielofunkcyjne narzędzia multi-star® od WOLF-Garten.Źródło: materiały partnera
d9vp8x6
d9vp8x6

Każdy, kto ma choć niewielki ogródek, wie, że prace w ogrodzie wymagają systematyczności. Pielęgnacja ogrodu powinna dawać satysfakcję, a nie kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. Co zrobić, by cieszyć się czasem na świeżym powietrzu i jak sprawić, by przestrzeń zielona nie była zbyt absorbująca? 

Wybierz rośliny odporne i łatwe w pielęgnacji

Pierwszym krokiem w kierunku utrzymania ogrodu bez wysiłku jest dobór roślin, które są odporne na choroby, szkodniki i wymagają minimalnej uwagi. Wybierając takie gatunki, będziesz mógł cieszyć się pięknym ogrodem bez konieczności poświęcania zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. Zwróć uwagę na rośliny, które dobrze radzą sobie w twojej strefie klimatycznej i preferują warunki dostępne w twoim ogrodzie. Weź pod uwagę zarówno rodzaj gleby, jak i położenie działki. Jeśli Twój ogród jest w pełni nasłoneczniony, wybierz rośliny, które preferują pełne słońce oraz nie potrzebują częstego nawadniania. 

Rośliny, które lubią słońce to na przykład: lawenda, szałwia, jeżówka, kosmosy, orlik, rozchodniki, trawy (np. trawa pampasowa, kostrzewa sina, mikołajki, czosnek ozdobny, krwawnik czy wrotycz. Uwaga, dwa ostatnie mocno się rozrastają!). 

Krzewy, które szybko rosną: 

  • jaśminowiec wonny (ma zniewalający zapach, a po 3-4 latach osiąga wysokość nawet 3 metrów), 
  • pięciornik krzewiasty (lubi gleby przepuszczalne, nie wymaga częstego podlewania, uwielbia pełne słońce),
  • tawlina (szybko się zagęszcza, ale jest to roślina bardzo ekspansywna), 
  • winobluszcz pięciolistkowy (wiosną ma zielone liście, które na początku jesieni wybarwiają się na piękny, purpurowy kolor),  
  • bluszcz pospolity (zimozielone pnącze, które jest idealne na pergole czy jako żywopłot

Postaw na wielofunkcyjne narzędzia - to oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy

Jeśli chcesz bez nadmiernego wysiłku utrzymać ogród w dobrym stanie i nie masz zbyt wiele miejsca do przechowywania sprzętów, poznaj system multi-star® od marki WOLF-Garten - wszechstronność w jednym systemie!

 Wielofunkcyjne narzędzia multi-star® od WOLF-Garten materiały partnera
Wielofunkcyjne narzędzia multi-star® od WOLF-Garten.Źródło: materiały partnera

Seria multi-star oferuje szeroki wybór wymiennych głowic i trzonków, co pozwala dostosować narzędzia do różnych zadań ogrodowych. Możesz na przykład użyć grabi z wymiennymi zębami do usuwania liści, a następnie - kombinacji szpadla i wideł do prac ziemnych, czy też specjalnego noża do przycinania drzew i krzewów, albo narzędzi do pielenia i usuwania chwastów. Zmiana narzędzia odbywa się niezwykle szybko, bo wystarczy tylko wymienić końcówkę i znów można wracać do pracy - bez dźwigania i przekładania ciężkich narzędzi. Produkty WOLF-Garten multi-star® zapewniają też wielozadaniowość, co oznacza, że jedno narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów - to się opłaca! 

d9vp8x6

Co ciekawe, rozwiązanie multi-star® zawiera końcówki przydatne również jesienią czy zimą, więc inwestując w jeden system, możesz swobodnie korzystać z niego przez cały rok.

Mierz siły na zamiary - ułatw sobie pracę!

W systemie multi-star® znajdziesz nie tylko podstawowe ręczne narzędzia. Marka stworzyła również serię elektrycznych sprzętów akumulatorowych (e-multi-star ®), dzięki którym praca w ogrodzie będzie jeszcze szybsza i przyjemniejsza. Szczególnej uwadze polecamy podkaszarkę, nożyce do trawy czy nożyce akumulatorowe do żywopłotu. 

W czasie pielęgnacji ogrodu ważne jest dbanie o swoje zdrowie i komfort. WOLF-Garten multi-star® i e-multi-star® to narzędzia o ergonomicznym kształcie, które są wygodne w użyciu i zmniejszają obciążenie ciała. Dzięki temu prace w ogrodzie stają się mniej męczące, a ryzyko kontuzji jest mniejsze. 

Niewątpliwą zaletą korzystania z systemu e-multi-star® jest łatwość obsługi. Te akumulatorowe sprzęty działają płynnie i lekko, a do zmiany końcówki nie jest potrzebne użycie siły. Z pielęgnacją ogrodu może więc się zmierzyć każdy - przycięcie żywopłotu czy gałęzi drzew nie będzie już wyzwaniem!

 Z narzędziami e-multi-star® od WOLF-Garten prace ogrodowe są szybkie i bardziej efektywne. materiały partnera
Z narzędziami e-multi-star® od WOLF-Garten prace ogrodowe są szybkie i bardziej efektywne.Źródło: materiały partnera

Dbanie o ogród powinno się rozpocząć już na etapie projektowania, dlatego warto przemyśleć umieszczenie nasadzeń i dostosować ilość roślin w ogrodzie do nakładu czasu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego doglądanie. 

d9vp8x6

Kluczowym czynnikiem zapewniającym łatwą pielęgnację ogrodu jest posiadanie odpowiednich narzędzi. WOLF-Garten multi-star® i e-multi-star® to systemy wielofunkcyjnych narzędzi, które pozwalają na korzystanie z jednej rękojeści w połączeniu z różnymi głowicami. Dzięki temu nie musisz kupować wielu sprzętów ogrodowych, ale możesz je wymieniać w zależności od własnych potrzeb i preferencji. Dbanie o ogród może być czasochłonne i wymagać wiele pracy, jednak dzięki nowoczesnym narzędziom ogrodniczym z łatwością utrzymasz piękną przestrzeń bez zbędnego wysiłku.

Materiał sponsorowany przez Wolf-Garten
d9vp8x6
d9vp8x6