Trwa ładowanie...

Piękniejsza niż prawdziwa. Jak wybrać choinkę doskonałą

Niektórzy twierdzą, że brak charakterystycznego zapachu świerku sprawia, że drzewko nie jest tak atrakcyjne jak żywa choinka. Jednak w okresie świątecznym każdy dom wypełniony jest wspaniałymi zapachami cynamonu, goździków i cytrusów, aromatami wigilijnych dań i ciast, więc zapach świerku często schodzi na dalszy plan.

Piękniejsza niż prawdziwa. Jak wybrać choinkę doskonałąŹródło: Shutterstock.com
d4dc2gh
d4dc2gh

Sztuczna choinka, to też niebywała wygoda dla domowników, bo nie trzeba sprzątać codziennie igieł z podłogi, a po okresie świątecznym nie trzeba się zastanawiać, co zrobić z drzewkiem, bo wystarczy je dobrze zabezpieczyć i schować. Na jakie pytania musisz sobie odpowiedzieć, zanim kupisz sztuczną choinkę?

Odpowiednia wielkość drzewka

Sztuczne choinki można kupić niemal w każdym rozmiarze. Starannie zaplanuj miejsce, w którym drzewko będzie stało - wówczas łatwo ustalisz jego wysokość. Jeśli twoje mieszkanie jest niewielkie, być może warto zdecydować się na mniejszą choinkę do postawienia na komodzie. Gdy w domu są małe dzieci i wystarczająca powierzchnia, można zdecydować się na duże drzewko, które stojąc na podłodze, sięgnie sufitu.

Kolorystyka

Materiały, z których wykonywane są sztuczne drzewka najczęściej mają różne odcienie zieleni. W ofertach producentów są w tej chwili także choinki w innych barwach. Bywają białe, czarne, a nawet czerwone i żółte.

Jednak najczęściej kupowane są zielone, bo to one dość wiernie oddają kolorystykę żywych choinek. Właśnie te w odcieniach zieleni cieszą się największą popularnością. Jeśli więc nie chcesz tworzyć designerskich instalacji bożonarodzeniowych, zdecyduj się na jeden z odcieni zieleni.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Kształt drzewka, gałązki i igiełki

Nie tylko wysokość choinki jest istotna. Musisz też zwrócić uwagę na jej rozłożystość. Bywają modele, które są niezwykle szerokie, bo osiągają nawet 200 cm średnicy w dolnej części. To może być problemem, gdy powierzchnia jest ograniczona.

Warto zwrócić uwagę na gałązki, bo w niektórych modelach można łatwo dostosowywać ich położenie, a w innych jest to dość trudne zadanie. Choinka przechowywana w kartonie ma zwykle złożone gałęzie, więc łatwość ich modelowania jest niezwykle istotna.

Przyjrzyj się także igiełkom. Im ich więcej na gałęziach, tym bardziej realistycznie będzie wyglądało całe drzewko. Pamiętaj jednak, że gdy igiełki są bardzo gęste, znacznie trudniej zawiesza się na nich ozdoby. Zwróć też uwagę na stojak, w jakim choinka jest osadzona. Powinien być wykonany z solidnego materiału, tak by zapewniał drzewku odpowiednią stabilność.

d4dc2gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dc2gh