Trwa ładowanie...

Piękne ozdoby świąteczne na okno. Twój dom poczuje magię świąt

Święta to magiczny okres, w którym wszystko zmienia się na lepsze. To czas życzliwości, który spędzamy w gronie rodziny i bliskich znajomych. Spraw, by twoje otoczenie również nabrało wyjątkowego charakteru. Udekoruj swój dom tak, aby czuć w nim był magię Bożego Narodzenia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Piękne ozdoby świąteczne na okno. Twój dom poczuje magię świątŹródło: iStock.com
d1pjux4
d1pjux4

Wystarczy tak niewiele. W większości polskich domów tuż przed Bożym Narodzeniem pojawia się wspaniała zielona choinka. To okazja, by spędzić czas z najbliższymi i zająć się jej dekorowaniem. Zwykle w rolę choinki wciela się świerk, jodła, a czasami, chociaż zdecydowanie rzadziej, sosna. Ubieranie choinki pierwotnie związane było z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka.

Tradycja choinek narodziła się w Niemczech. Największą popularność zdobyła w regionie Alzacji, gdzie drzewka ubierano ozdobami z papieru i jabłkami, co miało nawiązywać do znanego ze Starego Testamentu rajskiego drzewa. Jednym z największych zwolenników dekorowania choinek był Marcin Luter, który zalecał wiernym spędzanie świąt Bożego Narodzenia w domowym zaciszu. To dlatego uważa się, że tradycja powstała i została upowszechniona jeszcze w protestanckich Niemczech.

Ozdoby, jakimi dekoruje się choinkę, zależą od kultury, która panuje w danym kraju. Dawniej na choinkach wieszano domowe wypieki, takie jak pierniczki i ciastka. Do tego popularne były także dary natury - orzechy czy rajskie jabłuszka. Obecnie naturalne ozdoby zostały zastąpione przez kolorowe łańcuchy, światełka i bombki. Oba style łączą ze sobą jednak piękno i oryginalność.

Dekorując dom nie ograniczamy się jedynie do ubierania choinki. Niech świąteczna atmosfera sprawi, że natchnieni wkomponujecie w domowy wystrój kolorowe łańcuchy i światełka. Polecamy również wspaniałe ozdoby na okna imitujące śnieżne smugi, świąteczne ozdoby i gwiazdki. Wszystko to sprawi, że wasz dom stanie się najcieplejszym rodzinnym miejscem w całej okolicy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1pjux4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjux4