Trwa ładowanie...
d3qcbza

Paski i pasy niebanalnie "ubiorą" twoje okna

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paski i pasy niebanalnie "ubiorą" twoje okna
(Jane Churchill)
d3qcbza

Jedno jest pewne - jeżeli na zasłonach pojawiają się pasy, paski i paseczki, pokój przestaje być nijaki, a udekorowane nimi okno zyskuje zdecydowany wyraz. Motyw pasów to wyjątkowo wdzięczna dekoracja wnętrza, która ponadto koryguje proporcje: podwyższy niski pokój i poszerzy zbyt wąski. Sprawdź, ile mogą zdziałać pasy.

Pasy szerokie, wąskie, wielokolorowe i monochromatyczne, poziome i pionowe, podrysowane ciemniejszą kreską lub tworzące harmonijny, powtarzający się rysunek - wszystkie są niebanalną dekoracją wnętrza. Zdobią je niezależnie od stylu, który nadasz aranżacji.

Pasiasta dekoracja okna odnajdzie się i w klasycznie urządzonym salonie pełnym ludwików - wówczas delikatne paski warto skomponować z motywem kwiatowym lub girlandami, i w otwartej przestrzeni pełnego nowoczesnych mebli pokoju dziennego - w takim wnętrzu lepiej będą wyglądać zasłony z pasami szerokimi, zestawionymi kontrastowo.

d3qcbza

Paski - dekoracja wnętrza, która koryguje proporcje

Wzory w paski nie tylko są ponadczasową dekoracją okiennych przesłon, ale również - zastosowane na ścianie - pomagają skorygować proporcje i całkiem zmienić charakter wystroju wnętrza. Pionowe pasy pomogą wydłużyć i podwyższyć wnętrze, dlatego w niskim i wąskim pokoju przynajmniej jedną ze ścian pomaluj w paski.

Nie bój się też pasów o układzie poziomym - zastosowane w zbyt dużym, wysokim pomieszczeniu pomogą je obniżyć i skrócić, a tym samym uczynić nieco bardziej przytulnym.

Paski - sprawdzone pomysły na spektakularny efekt

By podkreślić we wnętrzu dekoracyjny urok pasów, zestawiaj je z gładką płaszczyzną koloru. Jak to zrobić? Na tle ściany pokrytej tapetą w pasy ustaw jednolitą kanapę i porozkładaj na niej poduszki w paski różnej grubości (przynajmniej częściowo odnoszące się do tych na ścianie). Dobrym pomysłem jest też dobranie pasiastych zasłon do ścian pomalowanych w neutralnym kolorze.Nie warto wybierać zbyt wąskich pasów, ponieważ zazwyczaj ogląda się je z większej odległości, a wówczas taki wzór traci wyraz i nieco się rozmywa.

Dla osiągnięcia romantycznej, kobiecej aranżacji wnętrza paski warto również zestawić z powiększonym motywem koronki - te wzory się lubią, a przy tym ciekawie ze sobą grają, podobnie zresztą jak zestawienie pasów z motywami roślinnymi. Zamiast łączyć paski z innymi wzorami, możesz też dla urozmaicenia dekoracji okna użyć tego samego pasiastego wzoru w pionie i w poziomie.

d3qcbza

Podziel się opinią

Share

d3qcbza

d3qcbza