Trwa ładowanie...

Parownica i mop parowy. Wyczyści mieszkanie bez detergentów

Odkurza, czyści zaschnięte plamy, a przy okazji pozbędzie się bakterii. Zamiast myć podłogę zwykłym mopem i rozsmarowywać na niej zanieczyszczenia oraz zarazki, postaw na parową wersję czyszczenia. Praktyczne modele parownic znalazły dla siebie miejsce w wielu polskich domach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Parownica i mop parowy. Wyczyści mieszkanie bez detergentówŹródło: Shutterstock.com
d4a3wui

Parownice i mopy parowe to urządzenia, które zapewnią higieniczną czystość w twoim mieszkaniu. Można je stosować zarówno do podłóg drewnianych, jak i paneli czy płytek. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników liczących się podczas użytkowania. Dobrze zastanów się nad zakupem.

Czyść przy pomocy wody

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli mopy parowe skutecznie pozbywają się zanieczyszczeń bez uporczywego szorowania. Dzieje się tak za sprawą gorącej pary, która rozpuszcza brud, a jednocześnie dzięki chłonnej głowicy woda nie osiada na czyszczonej powierzchni, nie powodując zacieków ani plam.

d4a3wui

Parownica skutecznie wyczyści trudnodostępne miejsca. Dodatkowe dysze o węższym przekroju pozwolą skierować strumień czyszczącej pary do każdej szczeliny, dzięki czemu takie miejsca, jak na przykład kąty szafek, będą nieskazitelnie czyste.

Bezpieczna opcja dla alergików

Nie potrzebujesz silnych środków chemicznych do tego, by pozbyć się bakterii i alergenów. Wystarczy gorąca para tłoczona pod dużym ciśnieniem. Nie musisz zatem używać do czyszczenia żadnych detergentów, parownica jest przez to doskonałym rozwiązaniem dla alergików.
Dodatkową zaletą sprzątających urządzeń parowych jest też wszechstronność. Można ich używać nie tylko do mycia podłóg. Z powodzeniem poradzą sobie podczas czyszczenia kranów i umywalek, skutecznie usuną trudne zanieczyszczenia. Ponadto parownica doskonale poradzi sobie z płytkami w łazience i doczyści łatwo brudzące się fugi. Dodatkowo można jej użyć nawet do czyszczenia okien i luster. Pożegnaj się z zaciekami i smugami.

Przy zakupie mopa parowego zwróć uwagę przede wszystkim na:

d4a3wui

Rodzaj głowicy. To od niej zależy, do jakich prac będzie przystosowane urządzenie. Głowica z możliwością obrotu umożliwi wyczyszczenie każdego zakamarka bez wysiłku. Dodatkowo powinna być możliwie jak najbardziej płaska, dzięki czemu nie będzie miała problemów z dotarciem pod kanapę czy szafki stojące.

Czyszczenie podłóg nigdy nie było łatwiejsze Materiały prasowe
Czyszczenie podłóg nigdy nie było łatwiejsze Źródło: Materiały prasowe

Wielkość końcówki czyszczącej. Małe głowice z łatwością dopasują się do każdego zakamarka pomieszczenia, jednak z drugiej strony czyszczenie dużych powierzchni będzie wtedy stanowić nie lada problem.

Moc urządzenia. Im będzie większa moc parownicy, tym szybciej sprzęt poradzi sobie z uporczywymi plamami. Warto więc wybrać urządzenie, które oferuje minimum 1500 W. Dodatkowo, jeśli moc urządzenia będzie większa, sprzęt będzie w stanie dłużej pracować i szybciej nagrzeje wodę do odpowiedniej temperatury.

Dodatkowe komponenty. Końcówki czyszczące pozwalają na używanie mopa lub parownicy jako poręcznego narzędzia do czyszczenia właściwie całego domu. Szczególnie przydatne wydają się: ściągaczka do mycia okien, wąska dysza do trudnodostępnych zakamarków oraz końcówka ze szczotką, która pozwoli usunąć wyjątkowo oporne zabrudzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4a3wui

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a3wui
d4a3wui