Trwa ładowanie...
ycipk-3k5x5l

Parownica i mop parowy. Wyczyści mieszkanie bez detergentów

Odkurza, czyści zaschnięte plamy, a przy okazji pozbędzie się bakterii. Zamiast myć podłogę zwykłym mopem i rozsmarowywać na niej zanieczyszczenia oraz zarazki, postaw na parową wersję czyszczenia. Praktyczne modele parownic znalazły dla siebie miejsce w wielu polskich domach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parownica to doskonały sposób na nieskazitelnie czyste podłogi
Parownica to doskonały sposób na nieskazitelnie czyste podłogi (Shutterstock.com)
ycipk-3k5x5l

Parownice i mopy parowe to urządzenia, które zapewnią higieniczną czystość w twoim mieszkaniu. Można je stosować zarówno do podłóg drewnianych, jak i paneli czy płytek. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników liczących się podczas użytkowania. Dobrze zastanów się nad zakupem.

Czyść przy pomocy wody

ycipk-3k5x5l

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli mopy parowe skutecznie pozbywają się zanieczyszczeń bez uporczywego szorowania. Dzieje się tak za sprawą gorącej pary, która rozpuszcza brud, a jednocześnie dzięki chłonnej głowicy woda nie osiada na czyszczonej powierzchni, nie powodując zacieków ani plam.

Parownica skutecznie wyczyści trudnodostępne miejsca. Dodatkowe dysze o węższym przekroju pozwolą skierować strumień czyszczącej pary do każdej szczeliny, dzięki czemu takie miejsca, jak na przykład kąty szafek, będą nieskazitelnie czyste.

Bezpieczna opcja dla alergików

ycipk-3k5x5l

Nie potrzebujesz silnych środków chemicznych do tego, by pozbyć się bakterii i alergenów. Wystarczy gorąca para tłoczona pod dużym ciśnieniem. Nie musisz zatem używać do czyszczenia żadnych detergentów, parownica jest przez to doskonałym rozwiązaniem dla alergików.
Dodatkową zaletą sprzątających urządzeń parowych jest też wszechstronność. Można ich używać nie tylko do mycia podłóg. Z powodzeniem poradzą sobie podczas czyszczenia kranów i umywalek, skutecznie usuną trudne zanieczyszczenia. Ponadto parownica doskonale poradzi sobie z płytkami w łazience i doczyści łatwo brudzące się fugi. Dodatkowo można jej użyć nawet do czyszczenia okien i luster. Pożegnaj się z zaciekami i smugami.

Przy zakupie mopa parowego zwróć uwagę przede wszystkim na:

Rodzaj głowicy. To od niej zależy, do jakich prac będzie przystosowane urządzenie. Głowica z możliwością obrotu umożliwi wyczyszczenie każdego zakamarka bez wysiłku. Dodatkowo powinna być możliwie jak najbardziej płaska, dzięki czemu nie będzie miała problemów z dotarciem pod kanapę czy szafki stojące.

ycipk-3k5x5l
Czyszczenie podłóg nigdy nie było łatwiejsze Materiały prasowe
Podziel się

Wielkość końcówki czyszczącej. Małe głowice z łatwością dopasują się do każdego zakamarka pomieszczenia, jednak z drugiej strony czyszczenie dużych powierzchni będzie wtedy stanowić nie lada problem.

Moc urządzenia. Im będzie większa moc parownicy, tym szybciej sprzęt poradzi sobie z uporczywymi plamami. Warto więc wybrać urządzenie, które oferuje minimum 1500 W. Dodatkowo, jeśli moc urządzenia będzie większa, sprzęt będzie w stanie dłużej pracować i szybciej nagrzeje wodę do odpowiedniej temperatury.

ycipk-3k5x5l

Dodatkowe komponenty. Końcówki czyszczące pozwalają na używanie mopa lub parownicy jako poręcznego narzędzia do czyszczenia właściwie całego domu. Szczególnie przydatne wydają się: ściągaczka do mycia okien, wąska dysza do trudnodostępnych zakamarków oraz końcówka ze szczotką, która pozwoli usunąć wyjątkowo oporne zabrudzenia.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3k5x5l

ycipk-3k5x5l
ycipk-3k5x5l