Para w ruch. Posprzątaj podłogi bez detergentów
Mycie podłóg to żmudne i wymagające zajęcie, zwłaszcza, gdy nie masz do tego odpowiednich narzędzi. Źle wyciśnięty mop pozostawia smugi, a podłoga będzie schnąć wieki. Dodatkowo nie masz pewności, że woda z detergentem usunie wszelkie zanieczyszczenia, chyba że zdecydujesz się na użycie pary.
11.10.2021 13:29
Poznaj sposób na szybkie i przede wszystkim skuteczne mycie podłóg. Dzięki mopom parowym usuniesz wszystkie zanieczyszczenia, nawet te, których nie widać gołym okiem. Wbudowane grzałki w ciągu kilku chwil zagotują wodę, a regulator przepływu pary umieszczony w głowicy pozwoli dopasować strumień do rodzaju zabrudzenia. Obejdzie się bez kilkukrotnego mycia i szorowania, podłogi będą lśnić jak nowe. Zdziwisz się, jak wiele zanieczyszczeń mop będzie w stanie usunąć z pozornie czystej podłogi.
Umyje podłogi, odświeży dywany
Mop parowy to urządzenie, które sprawdzi się przy niemal każdym rodzaju podłogi, ale dzięki dodatkowym akcesoriom rów nie dobrze spisze się podczas czyszczenia dywanów. Takie rozwiązanie docenią szczególnie posiadacze zwierząt, którzy chcą pozbyć się charakterystycznych zapachów. Wymienne końcówki świetnie sprawdzą się w przypadku czyszczenia fug, dodatkowe szczoteczki będą w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia bez konieczności używania silnych detergentów.
Nie do każdej powierzchni
Mop parowy sprawdzi się na większości podłóg, w tym płytek czy paneli. Trzeba jednak szczególnie uważać, jeśli planujesz używać jej na podłogach wrażliwych na działanie wody. Powierzchnie woskowane czy olejowane powinno się czyścić jedynie przy pomocy suchej szmatki albo ledwie wilgotnej ściereczki. Gorąca para może usunąć wierzchnią warstwę ochronną. Jeśli masz wątpliwości, czy twoja podłoga dobrze zniesie mycie gorącą parą, zrób niewielki test. Wybierz niewielki fragment podłogi i sprawdź, jak będzie wyglądać po czyszczeniu.
Czym kierować się przy zakupie?
Przy wyborze mopa parowego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które przemawiają za tym, jak urządzenie będzie sprawdzać się w codziennym użytku. Przede wszystkim liczy się moc urządzenia, od której zależy to, jak szybko sprzęt będzie w stanie osiągnąć odpowiednią temperaturę. Sprzęt o mocy 1200 W będzie błyskawicznie gotów do pracy, choć tańsze modele o mniejszej mocy również spełnią swoje zadanie bez zarzutu.
Kolejnym ważnym wyznacznikiem będzie długość przewodu mopa. Jeśli będzie zbyt krótki, dotarcie w trudno dostępne miejsca będzie jeszcze bardziej utrudnione, a wyczyszczenie podłóg w całym domu będzie wymagać wielokrotnego wyłączania urządzenia po to, by zmienić gniazdko, a to oznacza więcej czasu straconego na ponowne nagrzewanie mopa. Aby czyszczenie odbywało się bez przeszkód, zwróć uwagę również na wielkość pojemnika na wodę. Jeśli będzie zbyt mały, ponowne napełnienie go i nagrzanie znowu będzie kosztować cię cenny czas. Warto również pamiętać, że do mopa parowego należy używać wyłącznie wody demineralizowanej lub destylowanej – podobnie jak w przypadku żelazek z funkcją parową.