Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
podłoga

Panele na otwartą przestrzeń – Jaki kolor wybrać, by pasował do stylu wnętrza?

Otwarta przestrzeń łącząca pomieszczenia o różnych funkcjach staje się coraz popularniejszym patentem aranżacyjnym, który pozwala wypracować kompromis pomiędzy funkcjonalnością a wygodą. Jesteś na etapie urządzania mieszkania lub domu i chcesz zaaranżować estetyczny salon z kuchnią i jadalnią? Zacznij od wyboru paneli podłogowych. Jakie kolory najlepiej sprawdzą się na otwartej przestrzeni? Przedstawiamy aktualne trendy, wskazówki oraz inspiracje.

Share
Panele na otwartą przestrzeń – Jaki kolor wybrać, by pasował do stylu wnętrza?
Źródło: Materiały prasowe
d93cnz3

Jednolity kolor czy podłoga podzielona na strefy?
Urządzenie podłogi na otwartej przestrzeni w domu może nastręczać wielu trudności aranżacyjnych. Lepiej wybrać jednolite panele na całej powierzchni, czy też zdecydować się na różne odcienie, wyznaczając w ten sposób granice pomiędzy poszczególnymi strefami? Projektanci wnętrz radzą, żeby uzależnić wybór od indywidualnych preferencji oraz specyfiki danego wnętrza. Jednolita kolorystycznie podłoga sprawia, że otwarta przestrzeń staje się spójna. Taki zabieg może też optycznie powiększać pomieszczenie. W dobie nowoczesnych materiałów wykończeniowych nie jest również konieczne układanie płytek ceramicznych w części kuchennej – mogą być tam z powodzeniem zastosowane panele laminowane.

Kolor ma znaczenie
Aktualne trendy wnętrzarskie pozwalają na popuszczenie wodzy fantazji w kwestii kolorystyki paneli. Style skandynawski oraz industrialny, które szturmem wkroczyły do polskich domów, proponują zarówno jasne, jak i naturalne, postarzane podłogi. Na otwartej przestrzeni świetnie sprawdzą się grube 12 lub 10mm podłogi SWISS KRONO Aurum i Platinium – surowych odcieniach szarości, a także naturalnego brązu.

Panele będą znakomicie korespondować z innymi elementami wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu – naturalna podłoga stanowi idealny kontrast dla ascetycznych, białych ścian, zaś jasne odcienie są pięknym tłem dla stylowych mebli i dodatków – np. smukłej konsoli ze szklanym blatem lub białego portalu kominkowego. Wszystkie produkty z kolekcji zostały wykończone V-fugą, która podkreśla strukturę drewna i jednocześnie pomaga wyeksponować ułożone deski, np. z przesunięciem o połowę lub 1/3 długości.

d93cnz3

Wybrane produkty SWISS KRONO posiadają synchroniczną strukturę powierzchni 3D, która na rynku laminatów podłogowych jest w tej chwili najdoskonalszym odzwierciedleniem drewna. Dostępne warianty kolorystyczne pasują zarówno do wnętrz utrzymanych w stylistyce skandynawskiej, jak i industrialnej. Na uwagę zasługują panele Dąb Fado – ciemna szarość świetnie koresponduje z meblami i dodatkami inspirowanymi nowojorskim loftem.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając podłogę na otwartą przestrzeń?
Panele podłogowe znajdujące się w domowym open space, powinny być nie tylko estetyczne, ale także wytrzymałe i wykonane z naturalnych materiałów. Produkty SWISS KRONO spełniają wszystkie te kryteria – charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia, a ich struktura została wzmocniona korundem, czyli minerałem, który pod względem twardości ustępuje jedynie diamentowi. Panele laminowane dostępne są w trzech klasach ścieralności (AC3, AC4, AC5) – producent gwarantuje, że zachowają piękny wygląd przez odpowiednio 10, 20 lub 30 lat. Nowoczesne podłogi charakteryzują się również dużą gęstością, dzięki czemu nie ulegną odkształceniu pod wpływem ciężkich mebli. Gęstość paneli SWISS KRONO jest nawet wyższa niż gęstość wysuszonego drewna dębowego. Panele to produkt ekologiczny – zostały wyprodukowane z drewna pochodzącego z polskich lasów zarządzanych zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, potwierdza to symbol FSC widoczny na każdej paczce.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wytrzymałość i ekologia to jednak nie wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy układaniu podłogi. Na otwartej, dużej przestrzeni niezwykle istotna jest kwestia prawidłowego montażu paneli, żeby nie dopuścić do ich odkształcenia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się zastosowanie produktów SWISS KRONO z kolekcji King Size lub Aurum Sound – panele o grubości 12 mm można położyć nawet na powierzchni 120 m2 bez konieczności wykonania dodatkowych szczelin dylatacyjnych. Niewątpliwym atutem podłóg laminowanych jest niski koszt montażu. Fachowcy kasują–około 15 zł/m2, ale instalacja jest bardzo intuicyjna, producent przygotował filmy pokazujące ważne zasady, które pozwolą ułożyć nową podłogę samemu.

Panele podłogowe dostępne na stronie polskiego producenta www.swisskrono.pl dają olbrzymie możliwości urządzania otwartej przestrzeni domowej. Naturalne, wytrzymałe i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, pasują zarówno do domu utrzymanego w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

d93cnz3

Podziel się opinią

Share
d93cnz3
d93cnz3