Oszczędność miejsca. Suszarki na pranie do mieszkania i ogrodu

Każdy ma swoje sposoby na to, by maksymalnie przyspieszyć suszenie. Liczy się przede wszystkim to gdzie i na czym planujesz suszyć pranie. Nie każdy może pozwolić sobie na suszarkę bębnową, na szczęście jest jeszcze tańsza alternatywa.

Oszczędność miejsca. Suszarki na pranie do mieszkania i ogrodu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

27.03.2020 14:35

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Klasyczne suszarki na pranie odchodzą w niepamięć. Teraz liczy się przede wszystkim oszczędność miejsca i maksymalna powierzchnia, na której możesz rozwiesić pranie. Zapomnij o zwykłym sznurku i spinaczach.

Oszczędzaj miejsce

Właściciele niewielkich mieszkań doskonale wiedzą, jak radzić sobie z suszeniem na niewielkiej przestrzeni. Podstawa to suszarka nad wanną, która pomieści dużo ubrań i jednocześnie zapobiegnie rozlewaniu kapiącej wody po całej łazience. W okresie grzewczym sprawdzają się również niewielkie suszarki przymocowywane do grzejników, a wiosną i latem pełnowymiarowe modele do wystawienia na balkonie, lub nieco mniejsze modele przykręcane za oknem.

Nowoczesne suszarki dają jednak o wiele więcej możliwości niż zwykłe żyłki na metalowej ramię Dodatkowe uchwyty na wieszaki, klipsy do skarpet czy drobnej bielizny nie tylko pozwolą pomieścić więcej ubrań, ale również pomogą zorganizować pranie nawet niewielkiej ilości ubrań tak, by nie rozkładać całej suszarki i nie zajmować wiele miejsca.

Obraz
© Fotolia

Co do ogrodu

Dobrym i wygodnym rozwiązaniem dla właścicieli domów wolnostojących będzie suszarka przypominająca kształtem odwrócony parasol. Zajmuje niewiele miejsca, pozwala na łatwe regulowanie wysokości, a przede wszystkim jest bardzo stabilna. Model należy wkopać w ziemię tak, by nie przewrócił się nawet podczas kiepskiej pogody.

Jak suszyć pranie?

Pamiętaj, że suszenie dużej ilości prania w niewielkiej łazience może powodować problemy z osadzaniem się wilgoci, dlatego dobrze będzie wybrać miejsce o lepszej wentylacji i w miarę możliwości otworzyć okno. Zwróć uwagę na to, czy po wyciągnięciu z pralki z ubrań wciąż kapie woda. Jeśli tak, być może warto dodatkowo je odwirować. W przeciwnym wypadku kapiąca woda może uszkodzić panele.

Co i jak suszyć?

Oczywiście jakość suszenia zależy również od tego, jak to robimy. Przykładowo spodnie najlepiej suszyć tak, by nogawki znajdowały się w górze. Koszula będzie łatwiejsza w prasowaniu jeśli świeżo po wyjęciu z pralki powiesisz ją na wieszaku. Delikatnych rzeczy, na przykład bawełnianych swetrów, lepiej w ogóle nie wieszać, a zamiast tego położyć je na płaskiej, nasłonecznionej powierzchni, by wyschły samodzielnie. Nasiąknięte wodą swetry są bardzo ciężkie, a umieszczenie ich na suszarce może niepotrzebnie rozciągnąć materiał.
W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)