Trwa ładowanie...
d1prhmz

Oświetlenie jak w pałacu – żyrandole i kinkiety o szlachetnym charakterze

Wnętrza w starym stylu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, choć niektórzy wolą stawiać na nowoczesność. Dopełnieniem każdego salonu czy pokoju będzie na pewno efektowny żyrandol oraz kinkiet. Prezentujemy kilka pięknych modeli, które idealnie nadają się do wnętrza o szlachetnym charakterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektóre żyrandole zachwycają misternym wykonaniem
Niektóre żyrandole zachwycają misternym wykonaniem (unsplash.com, Fot: Camille / Kmile)
d1prhmz

Barokowy przepych, misterne wykonanie

Wnętrza w stylu glamour, wypełnione ozdobną sztukaterią, okazałymi lustrami, meblami po babci, miękkimi materiałami oraz delikatnymi, pastelowymi odcieniami, przywołują na myśl skojarzenia z pałacowymi wnętrzami. Tego typu aranżacje czarują swoim pięknem i luksusem, ale niektórym mogą kojarzyć się z kiczem i przesadą.

Styl glamour kocha kobiece róże, beże i fiolety, ale też wspaniale wygląda ze szlachetnymi brązami, minimalistyczną czernią, królewskim złotem i czerwienią w kolorze wina. Jego nieodłączonym elementem są misternie wykonane zdobienia oraz wszechobecny blask, który dają nie tylko jasne ściany czy podłogi, ale także duże lustra i, oczywiście, odpowiednie oświetlenie. Najlepszym wyborem do salonu czy sypialni w stylu glamour będą wiszące, wieloramienne, bogato zdobione żyrandole z kryształkami, które odbijając światło dnia, tworzą subtelną poświatę na ścianach. Prócz tego warto przyjrzeć się kinkietom ze zdobionymi kloszami o delikatnych kształtach i z żarówkami w stylu świec, które bez wątpienia dodają uroku oraz elegancji.

d1prhmz
wnętrze w stylu retro unsplash.com
Podziel się

Na bujanym fotelu w pokoju babci

Zegar z wahadłem, brązowa kanapa ze skórzanym obiciem, komoda wypełniona kryształowymi bibelotami, stara maszyna do szycia ze zdobionymi nogami czy kaflowy piec – to tylko niektóre elementy klasycznego stylu z nutą retro, który również jest jednym z najbardziej szlachetnych, ale też i jednym z trudniejszych w aranżacji ze względu na dość ograniczony dostęp do prawdziwych staroci "z duszą". Ten styl charakteryzuje się ciepłem bijącym od wszelkich odcieni brązów i złota, przywołuje skojarzenia z domem dziadków, a przy tym jest bardzo gustowny oraz elegancki.

d1prhmz

Do wnętrz w stylu retro pasować będą żyrandole oraz kinkiety ze stelażami w ciepłych odcieniach oraz tekstylnymi abażurami i kloszami w kształcie tulipanów, które świetnie skomponują się z całą resztą.

wnętrza retro unsplash.com
Podziel się
d1prhmz

Podziel się opinią

Share

d1prhmz

d1prhmz
d1prhmz